Tel Çekme Makinesi Nedir, Nasıl Kullanılır?

 Tel Çekme Makinesi Nedir


Alex Makina olarak siz değerli müşterilerimiz için uzun yıllardır hizmet vermekteyiz. Yerli ve yabancı birçok kuyum üreticisinin ihtiyacına uygun olarak hizmet sunan firmamız her geçen gün bünyesine yeni ve son teknoloji ile donatılmış makinaları katarak uzman kadrosu ile sizlere en iyi hizmeti sunmak için çalışmaya devam etmektedir. Firmamız dünyanın önde gelen markalarının Türkiye Distribütörü olma görevini uzun yıllardır başarı ile devam ettirmektedir. Piyasada bulunan muadilleri ile karşılaştırılmaları yapılan markaların ürünleri ileri teknoloji, verimli kullanım ve fiyat performans kriterlerimizi karşılamak koşuluyla firma çatımız altına alınmakta ve siz değerli müşterilerimize sunulmaktadır.

Üreticilerimizin her birinin makina, ekipman ve sarf malzeme ihtiyaçlarını hızlı ve kısa bir süre içinde karşılamaktayız. Sektörün kalbinin attığı Çemberlitaş İVP de bulunan mağazalarımız ile siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam etmekteyiz. Ayrıca firmamız tüm bunların yanı sıra Avrupa Birliği Kalite Standartları altında pek çok cihazın üretimini yapmaktadır. Kendi ürettim tesislerimizde uzman ekibimiz ile titizlik ile üretilen her ürünümüz dünyanın farklı bölgelerinde bulunan kuyum üreticilerine hızlı bir şekilde ulaştırılmaktadır. Alex Makina internet sayfasından aradığınız tel çekme makinesi çeşitleri ve fiyatları internet sayfamızda sizleri bekliyor.  İhtiyacınız olan tüm makine çeşitlerini özel fiyatlardan sayfamızdan hemen sipariş verebilirsiniz. Dilerseniz de firma iletişim numaralarımızdan bizleri arayarak müşteri temsilcilerimiz ile görüşme sağlayarak detaylı bilgileri öğrenebilirsiniz.

tel takılar

                                                                                      (Tel takı pense grupları için linke tıklayabilirsiniz.)

Tel Çekme Makinesi Nedir?

Tel çekme makinesi nedir sorusunun cevabını blog yazımızda bulabilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz. Tel çekme makinesi, tel çekme üretmektedir. Hammadde olarak çelik filmaşin kısmıdır ve çapını istediğiniz kadar küçültür. Farklı uygulamalarda çelik tel ve metal hasır işlemek için vazgeçilmez olan bir makinedir. Bu makine ile birçok farklı çapta siyah tel veya galvanizli tel satın alma ve stokta tutma konusunda endişelenmenize gerek kalmayacaktır.  Tel çekme makinesi esas olarak soğuk metal ve tel işleri için kullanılır. Makine, ısı kullanmak yerine, basınç kullanarak düz metal levhalar üretir. Operatör sık ​​sık parçaları istenen boyutlarda keserek veya pürüzsüz bir kenar için kalan çapakları zımparalayarak işlemi tamamlar.

AXDRS-01.png (6 KB)  AXDRS-51.png (8 KB) 

 

Tel Çekme Makinesi Nasıl Çalışır?

Tel çekme makinesi hem demir hem de demir dışı malzemeleri oda sıcaklığında çekmek için kullanılır.

Tel çekme makinesi çalışma süreci:

  • Önce borunun veya çubuğun sivri ucu çenelerle sıkıştırılır.
  • İkinci olarak, zincir, hidroliksilindir çubuk ya da boru yuk alıptan geçirerek ona istenen formu, boyutları, doğruluğu ve yüksek mekanik özelliklerini verir.
  • Üçüncüsü, çekme işlemi tamamlandıktan sonar nesne düşürülür ve sıkıştırma çenesi aracı bir sonraki daire için yeniden konumlandırılır.

Tel Çekme Makinesi Çeşitleri

  1. 1. Çekme tezgahı zincir türleri.
  2. 2. Hidrolik Tutucu.
  3. 3. Tamamen otomatik bir tedarik hattı tipi tel çekme.
  4. 4. Hidrolik Çekme Tezgahı.
  5. 5. Manuel Tutucu.
  6. 6. Tip-Zincir Çekme Tezgahı manuel kullanım.

 

Tel Çekme Tezgahı Kullanımı

Metal ve tel ile çalışmak için çeşitli çekme tezgahları mevcuttur. Terim olarak büyük, endüstriyel bir ekipmana veya garajlarda, atölyelerde kullanılan daha küçük, daha kişisel bir tezgaha atıfta bulunabilir. Çekme tezgahı çoğunlukla soğuk metal ve tel işleri için kullanılmaktadır.

takılar

Avantajlar

Tüm üretim prosedürleri talebe bağlı olarak avantajlar sunmaktadır. Bir çekme tezgâhında çalışmak, daha hızlı cihaz değişikliklerine ve daha ucuz çalıştırma masraflarına izin verme avantajına sahiptir. Soğuk çekme, metali germek için kullanılan çekme kuvvetlerini içeren bir metal işleme yöntemidir. Oda sıcaklığında tamamlandığında, soğuk çalışma olarak adlandırılır.

Çalışma Prensibi

Metal ile çalışırken, malzemenin formunu ısı yerine basitçe basınç kullanarak değiştirmek için bir çekme tezgahı kullanılır. Bu mekanizmadaki zincir tahrike bir motor ve dişliler güç verir. Makinenin diğer ucunda ağır bir çelik üzerine kurulmuş bir kalıp vardır. İş parçası kalıba beslendikten sonra bir arabaya bağlanır ve zincir boyunca çekilir.

 

Doğru Tel Çekme Tezgahı Seçimi

Çekme tezgahı için alışveriş yaparken, ihtiyacınız olan her şeyi ve hatta daha fazlasını elde etmenizi sağlayan çok çeşitli satılık çekme tezgahı arasından seçim yapma seçeneğine sahipsiniz. Çeşitli tipte çekme tezgahı operatörleri ve aksesuarlarını Alex Makine da bulabilir ve hemen sipariş verebilirsiniz. Alex Makina olarak mücevher yapımı için ideal olan çok çeşitli ürünlerimiz mevcut. Kullanmadan önce her zaman herhangi bir çizim tezgahının kalitesini kontrol etmenizi öneririz. İşinize yaramayan ve ilgilenmediğiniz bir şeyle yetinmeyin. Müşterilerimizi en son rekabetçi endüstri hakkında güncel tutmaktayız. Kuyumculuk sektöründeki performansınızı siz de son teknoloji aletlerle arttırabilirsiniz.

Özel ihtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun çeşitli seçenekler sunarak önemli miktarda tasarruf etmenizi sağlıyoruz. Ürünlerimizden yüksek miktarda ihtiyacınız varsa toplu sipariş verebilirsiniz. Alex'te tüm tel çekme makine türleri çevre dostudur ve bir dizi ekstra ile birlikte size teslim edilmektedir. İhtiyacınız olan tüm ek araçlara firma olarak sahibiz. Mağazamızda tel çekme tezgahından, tezgah mengenesine kadar aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. Çekme tezgahı makinesi fiyatının ne kadar olduğunu öğrenmek için web sitemizi ziyaret edebilir ya da firmamızı arayarak müşteri temsilcilerimizden detaylı bilgileri öğrenebilirsiniz.

 

İlgili Yazılar
Doğru Kolye boyu Nasıl Seçilir? | Kolye Uzunlukları Rehberi

Doğru Kolye boyu Nasıl Seçilir? | Kolye Uzunlukları Rehberi

Tel Çekme Makinesi Nedir, Nasıl Kullanılır?

Tel Çekme Makinesi Nedir, Nasıl Kullanılır?

Mikron Ölçer Nedir? | Nasıl Çalışır?

Mikron Ölçer Nedir? | Nasıl Çalışır?

Doğru Lazer Kesim Makine Seçimi Nasıl Olmalı? | 2023 Lazer Kaseim Makine Rehber

Doğru Lazer Kesim Makine Seçimi Nasıl Olmalı? | 2023 Lazer Kaseim Makine Rehber

ISTANBUL JEWELRY SHOW DA ALEX MAKİNA  DA VAR!

ISTANBUL JEWELRY SHOW DA ALEX MAKİNA  DA VAR!

Elmas Aletleri Nelerdir? | Nasıl Çalışır?

Elmas Aletleri Nelerdir? | Nasıl Çalışır?

Doğru Lazer Kaynak Makine Seçimi Nasıl Olmalı?

Doğru Lazer Kaynak Makine Seçimi Nasıl Olmalı?

Lazer Kaynak Makinesi Nedir | Nasıl Çalışır

Lazer Kaynak Makinesi Nedir | Nasıl Çalışır

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.