Lazer Kaynak Makinesi Nedir | Nasıl Çalışır

Lazer Kaynak Makinesi Nedir Nasıl Çalışır_buyuk.jpg (54 KB)

 

Alexmakina.com adresinde uygun fiyatlı lazer kaynak makinelerini bulabilir ve size özel fiyatlardan hemen satın alabilirsiniz.  İnternet mağazamızda rekabetçi fiyatlarla mevcut olan en iyi ve en spesifik ekipman türlerinden çoğunu sizlere sunmaktayız. Bu blog yazımızda çok çeşitli mücevher lazer kaynak makinelerini bulabilirsiniz. Geleneksel kaynak işlemi, benzersiz bir hassasiyet sağlayan lazer kaynak makineleri tarafından hızlı hale getirilmektedir. Bu makinalar çok fazla ısıya ihtiyaç duyan her şeyi onarmak için idealdir ve metalleri birleştirmek için mükemmeldirler. Mücevher lazer kaynak makineleri, yüksek düzeyde hassasiyet gerektiren mücevher endüstrisi de dahil olmak üzere çeşitli endüstrilerde yoğun olarak kullanılmaktadır.

Lazer Kaynak Makinesi Nedir?

Lazer kaynak makinesi nedir diye merak ediyorsanız aradığınız tüm sorularınızın cevabını blog yazımızda bulabilirsiniz. Lazer makinası; cam tüp veya metal tüp içerisindeki lazer kaynağına elektrik ileterek ışın halini almasını sağlar. Bu makinalar meydana gelen ışını ayna ve merceklerle istenilen alana taşıyıp bu alandaki materyalin istenen ölçü de kesiminin, kazıma ya da yakılması işleminin kolayca yapılmasını sağlayan makinalardır.

Lazer kaynağı, metalik bileşenleri birleştirmek için konsantre bir lazer ışını kullanan temassız bir yöntemdir. Bu kaynak türü, yüksek hız veya düşük termal bozulma gerektiren uygulamalar için son derece idealdir. Ayrıca işlem sırasında kaynak kalitesinin hassas bir şekilde kontrol edilebilmesi, lazer kaynak makinelerini yüksek kaliteli kaynak için tercih edilen yöntem haline getirmiştir. Lazer nesil teknolojileriyle lazer kaynak makineleri ve lazer kaynak teknolojisi giderek yaygınlaşmaktadır. Bir lazer kaynak makinesi, metalleri veya termoplastikleri birleştirmek için bir lazer ışını kullanarak çalışmaktadır.

Lazer Kaynak Makinesi Çeşitleri Nelerdir?

Çok çeşitli endüstrilerde lazer kaynağı için kullanılan çeşitli kaynak makineleri bulunmaktadır. İmalat, tıp ve kuyumculuk endüstrileri sadece bunlara birkaç örnektir. Lazer kaynak teknolojisinin önemli bir etkiye sahip olduğu bazı endüstrileri burada bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra lazer kaynak makinesi fiyatları çeşitlerine ya da özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Siz de aradığınız lazer kaynak makinesi çeşitlerini Alex Makina bünyesinde bulabilir, özel fiyatlardan hemen sipariş verebilirsiniz.

Uzun ömürlü ve kaliteli malzeme kullanılarak ileri teknolojiyle üretilmiş olan her bir lazer kaynak makinesi çeşitleri Alex Makina garantisi altında sizlere teslim edilmektedir. Ürünlerimiz hakkında detayları internet sayfamızda bulabilir ya da dilerseniz iletişim numaralarımızdan firmamızı arayarak müşteri temsilcilerimiz ile görüşme sağlayabilirsiniz.

 • Mücevher Lazer Kaynağı Kuyumculara Fayda Sağlayacaktır

Mücevher tamir atölyeleri ve üreticileri, lazer kaynak makineleriyle daha fazla esnekliğe sahiptir. Kuyumcular, mücevher ürünlerini geleneksel lehim/torç mekanizmalarının izin verdiği şekillerde kaynaklayabilir ve lehimleyebilir. Lazer kaynağı ince, neredeyse görünmez bir kaynak ürettiğinden, bitmiş ürün, kaynak çizgileri içermeyen üstün bir kaynakla çok temiz görünüm elde edilebilir. Lazerler sadece metallerle sınırlı değildir ve farklı metalurjik özelliklere sahip metalleri de birbirine kaynaklayabilirler örneğin, 18K'lık bir halkayı platinle kaynaklamak bir lazer kaynakçı için hiç sorun değildir.

 • Endüstriyel Lazer Kaynakçı Uygulamaları

Endüstriyel lazer kaynakçı uygulamalarında kaynak noktaları ve kaynak dikişleri, dişli kutusu bileşenleri ve kalp pilleri gibi çeşitli ürünler bulunabilir. Lazer kaynak makinelerinin çok yönlülüğü, 1 mm çapa kadar ince kaynak noktaları veya birkaç metre uzunluğa kadar derin kaynaklı dikişler oluşturma gibi uygulamalarda kullanılmalarına olanak tanır. Bu makineler, minimum bozulma ve yüksek derinlik-genişlik oranı ile ince dikiş geometrileri üretir. Lazerler, yüksek ısı iletkenliği ve erime sıcaklıklarına sahip malzemeleri kaynaklama yeteneğine sahiptirler. Kontrol edilebilir süre nedeniyle, aksi takdirde imkânsız olan malzemeleri kaynaklamak mümkün değildir.

 • Yüksek Hassasiyetli Diş Protezleri İçin Diş Laboratuvarı Lazer Kaynak Makinesi

Lazer kaynak aletleri günümüzün diş laboratuvarlarında son derece önemlidir. Lazer kaynak makineleri, halkalar ve direkler, döküm uzantılar ve döküm klipsler gibi fabrikasyon ve rekonstrüksiyon onarım prosedürlerinde diş teknisyenleri için geleneksel lehimleme mekanizmalarına mükemmel ve uygun bir alternatiftir. Lazer kaynak makinelerinin serbest hareket eden konsepti, operatörlerin implant çubukları ve pasif geçme köprü işleri gibi diş protezlerindeki termal genleşmeyi ortadan kaldırmak için lokalize ısı ve doğruluk kullanmalarına, olağanüstü dikiş kaynakları üretmelerine olanak tanımaktadır.


AXLM-033.png (266 KB)AXLM-036.png (267 KB)AXLM-031.png (277 KB)

Lazer kaynak makinası ve çeşitleri için tıklayınız.

Lazer Kaynak Makinesi Nasıl Çalışır?

Lazer kaynağı temelde iki farklı modda çalışır. Bunlar;  iletim sınırlı kaynağı ve anahtar deliği kaynağıdır. Lazer ışınının kaynak yaptığı malzeme ile etkileşeceği mod, iş parçasına çarpan ışın boyunca güç yoğunluğuna bağlı olacaktır. İletim sınırlı kaynak, güç yoğunluğu tipik olarak 105W/cm2'den az olduğunda meydana gelir.  Lazer ışını sadece malzemenin yüzeyinde emilir ve malzemeye nüfuzetmez. İletim sınırlı kaynaklar genellikle daha sonar yüksek bir genişlik-derinlik oranı sergiler.

Lazer kaynağı, genellikle bir anahtar deliği mekanizması ile daha yüksek güç yoğunlukları kullanılarak gerçekleştirilir. Lazer ışını, tipik olarak > 106-107 W/cm2'lik bir güç yoğunluğu üretecek kadar küçük bir noktaya odaklandığında ışın yolundaki malzeme, iletim yoluyla önemli miktarda ısı uzaklaştırılmadan önce yalnızca erimekle kalmaz, aynı zamanda buharlaşır. Odaklanmış lazer ışını daha sonar iş parçasına nüfuz eder ve metal buharıyla (bazı durumlarda iyonize olabilen ve bir plazma oluşturarak) dolu 'anahtar deliği' adı verilen bir boşluk oluşturur. Bu genişleyen buhar ve yaplazma, anahtar deliğinin erimiş duvarlarının bu boşluğa çökmesinin önlenmesine katkıda bulunur.

Ayrıca, lazer ışınının iş parçasına bağlanması, bu anahtar deliğinin oluşturulmasıyla önemli ölçüde iyileştirilir. Derin penetrasyon kaynağı, daha sonar kaynak yapılacak bağlantı boyunca anahtar deliği geçirilerek veya lazer ışınına gore bağlantı hareket ettirilerek elde edilir. Bu, yüksek derinlik-genişlik oranına sahip kaynaklarla sonuçlanır.

Doğru Lazer Kaynak Seçimi-.jpg (49 KB)

Lazer Işını Kaynağının Avantajları ve Dezavantajları

Avantajları:

 • Kolayca otomatikleştirilmiş süreç.
 • Kontrol edilebilir proses parametreleri.
 • Çok dar kaynak elde edilebilir.
 • Kaynak yapısının yüksek kalitesi.
 • Çok küçük ısıdan etkilenen bölge.
 • Farklı malzemeler kaynak yapılabilir.
 • Çok küçük hassas iş parçaları kaynaklanabilir.
 • Vakum gerekli değildir.
 • İş parçasının düşük distorsiyonu.

 

Dezavantajları

 • Başlangıç ​​maliyeti yüksektir. LBW'de uygulanan ekipmanın maliyeti yüksektir.
 • LBM'nin bakım maliyeti yüksektir.
 • Hızlı soğuma nedeniyle bazı metallerde kırılmalar meydana gelebilir.
 • LBW gerçekleştirmek için yüksek vasıflı işçiler gereklidir.
 • Kaynak kalınlığı 19 mm ile sınırlıdır.
 • LBW'deki enerji dönüşüm verimliliği son derece düşüktür. Genellikle %10'un altındadır. 

İlgili Yazılar
Doğru Kolye boyu Nasıl Seçilir? | Kolye Uzunlukları Rehberi

Doğru Kolye boyu Nasıl Seçilir? | Kolye Uzunlukları Rehberi

Tel Çekme Makinesi Nedir, Nasıl Kullanılır?

Tel Çekme Makinesi Nedir, Nasıl Kullanılır?

Mikron Ölçer Nedir? | Nasıl Çalışır?

Mikron Ölçer Nedir? | Nasıl Çalışır?

Doğru Lazer Kesim Makine Seçimi Nasıl Olmalı? | 2023 Lazer Kaseim Makine Rehber

Doğru Lazer Kesim Makine Seçimi Nasıl Olmalı? | 2023 Lazer Kaseim Makine Rehber

ISTANBUL JEWELRY SHOW DA ALEX MAKİNA  DA VAR!

ISTANBUL JEWELRY SHOW DA ALEX MAKİNA  DA VAR!

Elmas Aletleri Nelerdir? | Nasıl Çalışır?

Elmas Aletleri Nelerdir? | Nasıl Çalışır?

Doğru Lazer Kaynak Makine Seçimi Nasıl Olmalı?

Doğru Lazer Kaynak Makine Seçimi Nasıl Olmalı?

Lazer Kaynak Makinesi Nedir | Nasıl Çalışır

Lazer Kaynak Makinesi Nedir | Nasıl Çalışır

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.