taslar_TUR_1603x300px.jpg (88 KB)

Kuyumcu Taş Çeşitleri ve Fiyatları

Alex Makina olarak siz değerli müşterilerimiz için uzun yıllardır hizmet vermekteyiz. Yerli ve yabancı birçok kuyum üreticisinin ihtiyacına uygun olarak hizmet sunan firmamız her geçen gün bünyesine yeni ve son teknoloji ile donatılmış makinaları katarak uzman kadrosu ile sizlere en iyi hizmeti sunmak için çalışmaya devam etmektedir. Üreticilerimizin her birinin makina, ekipman ve sarf malzeme ihtiyaçlarını hızlı ve kısa bir süre içinde karşılamaktayız. Sektörün kalbinin attığı Çemberlitaş İVP de bulunan mağazalarımız ile siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Firmamız dünyanın önde gelen markalarının Türkiye Distribütörü olma görevini uzun yıllardır başarı ile devam ettirmektedir. Piyasada bulunan muadilleri ile karşılaştırılmaları yapılan markaların ürünleri ileri teknoloji, verimli kullanım ve fiyat performans kriterlerimizi karşılamak koşuluyla firma çatımız altına alınmakta ve siz değerli müşterilerimize sunulmaktadır. Ayrıca firmamız tüm bunların yanı sıra Avrupa Birliği Kalite Standartları altında pek çok cihazın üretimini yapmaktadır. Kendi ürettim tesislerimizde uzman ekibimiz ile titizlik ile üretilen her ürünümüz dünyanın farklı bölgelerinde bulunan kuyum üreticilerine hızlı bir şekilde ulaştırılmaktadır. Alex Makina internet sayfasından aradığınız kuyumcu taş çeşitlerini ve fiyatlarını sayfamızda bulabilirsiniz. Size özel fiyatlardan kuyumcu taş çeşitlerini satın almak istiyorsanız internet sayfamızdan sipariş verebilir ya da iletişim numaralarımızdan firmamızı arayarak müşteri temsilcilerimizden detaylı bilgileri öğrenebilirsiniz.

Taş Nedir?

Taşların kökeni, yeryüzünün erimiş ve dış yüzeye ulaşmaya çalışan magmasına dayanmaktadır. Magma yer altı çatlaklarına akarken minerallere ve erimiş kayalara gazlar, buhar ve kaynayan sular dahil olur ve bu gazlar soğurken minerallerle birleşerek doğal taşların ve kristalleri oluşmasını sağlar. Taşlar değerli ve yarı değerli olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Kuyum sektöründe de kullanılan ve olmazsa olmazlar arasında yerini alan taşlar muazzam mücevherlerin tasarlanıp üretilerek vitrinlerdeki yerini almalarını sağlamaktadır.

Atom Taşı Nedir?

Atom taşı genel olarak yüzük, küpe, kolye ve bileklikler gibi değerli takı yapımında kullanılan taşlardır. Atom taşı estetik bir görünüme sahip ve insan sağlığı üzerinde etkisi olan bir taştır. Atom taşı ısıya dayanıklı olan bir taştır. Bu özelliği sayesinde takı yapımında yoğun olarak kullanılır. Atom taşının değerine bakacak olursak bu taş genel olarak pırlanta ve elmas ile karıştırılmaktadır; ancak atom taşı bu taşlara göre daha yumuşak ve uygun bir yapıya sahiptir.

Bunun yanı sıra piyasada atom taşı endüstriyel olarak zirkonyum ve zirkonyum oksit olarak kullanılmaktadır. Bu taşın sertlik derecesine bakacak olursak 7,5-8 arasında sertlikderecesi değişmektedir. Oldukça dayanıklı olan atom taşı genellikle mavi, yeşil, kahverengi ve sarı renklerde karşımıza çıkmaktadır. Kimi zamanda renksiz saydam halde olabilmektedir. Ağırlıklı olarak kahverengi olarak bulunan atom taşı mücevher sayılabilecek, değerli olan bir taştır. Ayrıca bu taş zirkonyum elementinin en önemli kaynağıdır. Bu sebeple atom taşı zirkon olarak adlandırılmaktadır.

Taş Çeşitleri

Taş çeşitleri arayışınız varsa doğru yerdesiniz. Alex Makina bünyesinde aradığınız ve ihtiyaç duyduğunuz taş çeşitlerini bulabilir ve size özel fiyatlardan hemen sipariş verebilirsiniz. Son teknoloji ve kaliteli malzemelerin kullanılması ile üretilmiş olan taş çeşitleri size bir tık uzaklıkta. Satışını yaptığımız taş çeşitlerimizi ve fiyatlarını aşağıda detaylı olarak bulabilirsiniz.

Kesilmiş Taşlar

Kesilmiş taşlar kuyum sektöründe yoğun olarak kullanılan taşlardır. Karşımıza atom taşı olarak çıkan bu taşlar farklı boyutlarda üretilmektedir. Farklı renklere de sahip olan bu taşlar tercih edilerek göz kamaştırıcı şık takı tasarımları yapılabilmektedir.

Atom Taşları

Atom taşlar 0.90-1.00-1.10-1.20-1.25-1.50…6.00 mm arası boyutlarda satılmaktadır. Farklı renklere sahip olan atom taşlar 10 gramlık paketler halinde teslim edilmektedir. Bu taşlar taşlı dökümde kullanılmaktadır. Alex Makina bünyesinde aradığınız ve ihtiyacınız olan birçok atom taş çeşidine ulaşabilir ve uygun fiyatlardan hemen satın alabilirsiniz.

Atom taş çeşitleri ve fiyatları aşağıda olduğu gibidir:

601-210.png (22 KB) 601-252.png (33 KB) 601-213.png (37 KB)

 • Atom Taş 3A Beyaz Yuvarlak (10 gr)
 • Atom Taş Pembe Yuvarlak (10 gr)
 • Atom Taş Sarı Yuvarlak (10 gr)
 • Atom Taş Koyu Sarı Yuvarlak (10 gr)
 • Atom Taş Portakal Yuvarlak (10 gr)
 • Atom Taş Şampanya Yuvarlak (10 gr)
 • Atom Taş Zeytin Yeşili Yuvarlak (10 gr)
 • Atom Yaş Yeşil Nano Yuvarlak (10 gr)
 • Atom Taş Kahverengi Yuvarlak (10 gr)
 • Atom Taş Koyu Kahverengi Yuvarlak (10 gr)
 • Atom Taş Açık Kırmızı Yuvarlak (10 gr)
 • Atom Taş Koyu Kırmızı Yuvarlak
 • Atom Taş Nar Kırmızısı Yuvarlak (10 gr)
 • Atom Taş Siyah Yuvarlak (10 gr)
 • Atom Taş Safir Mavi Yuvarlak (10 gr)
 • Atom Taş Ametist Yuvarlak (10 gr)
 • Atom Taş Ametist Nano Yuvarlak (10 gr)
 • Atom Taş Açık Mavi Yuvarlak (10 gr)
 • Atom Taş Firuze Yuvarlak (10 gr)

Ürünlerimizi görmek ve hemen sipariş vermek için tıklayınız.

Taş Fiyatları

Taş fiyatları çeşitlerine göre değişiklik göstermektedir. Fiyatlar ve özellikler konusunda merak ettiklerinizi internet sayfamızda bulabilir ya da dilerseniz de firmamızı arayarak müşteri temsilcilerimizle detayları görüşerek ilgili bilgileri öğrenebilirsiniz. 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.