Pırlanta Test Cihazı Nedir | Pırlanta Test Cihazı Kullanımı

pırlanta test cihanları nedir

Alex Makina olarak siz değerli müşterilerimiz için uzun yıllardır hizmet vermekteyiz. Yerli ve yabancı birçok kuyum üreticisinin ihtiyacına uygun olarak hizmet sunan firmamız her geçen gün bünyesine yeni ve son teknoloji ile donatılmış makinaları katarak uzman kadrosu ile sizlere en iyi hizmeti sunmak için çalışmaya devam etmektedir. Üreticilerimizin her birinin makina, ekipman ve sarf malzeme ihtiyaçlarını hızlı ve kısa bir süre içinde karşılamaktayız. Sektörün kalbinin attığı Çemberlitaş İVP’de bulunan mağazalarımız ile siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam etmekteyiz. Firmamız dünyanın önde gelen markalarının Türkiye Distribütörü olma görevini uzun yıllardır başarı ile devam ettirmektedir. Piyasada bulunan muadilleri ile karşılaştırılmaları yapılan markaların ürünleri ileri teknoloji, verimli kullanım ve fiyat performans kriterlerimizi karşılamak koşuluyla firma çatımız altına alınmakta ve siz değerli müşterilerimize sunulmaktadır.

Ayrıca firmamız tüm bunların yanı sıra Avrupa Birliği Kalite Standartları altında pek çok cihazın üretimini yapmaktadır. Kendi ürettim tesislerimizde uzman ekibimiz ile titizlik ile üretilen her ürünümüz dünyanın farklı bölgelerinde bulunan kuyum üreticilerine hızlı bir şekilde ulaştırılmaktadır. Bunun yanı sıra Alex Makina olarak bünyemizde bulunan ve aradığınız pırlanta test ölçüm cihazlarına ve çeşitlerine sayfamızdan temin edebilirsiniz. Ayrıca fiyat bilgisi ve detayları öğrenmek için firmamızı arayarak müşteri temsilcilerimizden gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz.

Pırlanta Test Cihazı

Bir pırlantanın gerçek mi yoksa sahte mi olup olmadığını anlamanın pek çok yöntemi olduğunu duymuşsunuzdur. Ama tabi ki bu yöntemlerin çoğundaki en büyük sorun %100 güvenilir olmamalarıdır. Bütün bunlara ek olarak bir pırlantanın orijinal mi yoksa sahte mi olup olmadığını kontrol etmenin en güvenli ve oldukça hızlı yollarından biride tabi ki test cihazı kullanmaktır. Sizde işinizi garantiye almak ve daha profesyonelce yapmak adına pırlanta test cihazları arasından seçiminizi yaparak ölçümlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

  pırlanta test cihazı pırlanta test cihazı pırlanta test cihazı

                                               

Pırlanta Ölçüm Cihazı

Pırlanta ölçüm cihazı hafif ve portatif olmaları sebebi ile kolaylıkla cebinizde taşıyabileceğiniz cihazlardır. Bu ölçüm cihazlarının test edilecek taşa yerleştirilmesi gereken iğne benzeri küçük bir ucu bulunmaktadır. Test yapılacak olan pırlanta gerçek ise ölçüm cihazı bunu ekranında ya da bir ses sinyali ile göstermektedir. Ayrıca pırlanta test ölçüm cihazları hem termal hem de elektriksel iletkenlik testlerine sahiptirler. Bu özellikleri sayesinde mümkün olan en doğru okumaları vermektedirler.

Diamond Test Cihazı

Diamond test cihazları ile değerli taşların gerçek mi yoksa sahte mi olduğunu kolaylıkla test etmenizi sağlayan son derece kullanışlı cihazlardır. Pırlanta test cihazları ağırlıklı olarak kuyumcular tarafından pırlantaların gerçekliğini kontrol etmek amacı için kullanılmaktadır. Pırlantanızı satmak ya da yeni bir pırlanta ile değiştirmek istediğinizde kuyumcular taşın gerçek olup olmadığını bu cihazlar sayesinde kolaylıkla test edebilmektedirler.

Pırlanta Test Cihazı Fiyatları

Pırlanta ölçüm cihazı fiyatlarına bakacak olursak bu ürünlerin fiyat aralıklarının markalarına ve kalitelerine göre değişiklik gösterdiğini görmekteyiz. Bunun yanı sıra fonksiyonel özelliklerine göre de fiyat farklılıkları meydana gelmektedir.

 pırlanta test cihazı pırlanta test cihazı pırlanta test cihazı

                                      

Pırlanta Test Cihazı Kullanımı

Pırlanta test cihazlarının temel özelliklerini öğrendikten sonra kullanımı oldukça hızlı ve kolaydır. Değerleri doğru bir şekilde yorumlayabilmek için test cihazı modelinizin kullanma talimatını dikkate almak oldukça önemlidir. Ölçüm yaparken birkaç noktaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Öncelikle ölçüm yapacağınız değerli taşı doğru temizlediğinizden emin olmalısınız. Ayrıca elmas test ucunu taş üzerine çok sert hareketler ile aşağıya doğru itmemelisiniz. Bu hasar ve kırılmaya sebep olabilir. Test ölçüm cihazı ucunun 90 dereceden daha az bir açıyla değerli taş üzerine bastırmalısınız. Son olarak test işlemi yaparken cihaz ucunun taşı çevreleyen metale değil taşa temas ettiğinden mutlaka emin olmalısınız.

Bu cihazlar sayesinde kuyumcular pırlanta, safir gibi değerli taşların kontrolünü sağlarken saatçilerde safir cam kontrolünü kolayca yapabilmektedirler. Pırlanta ölçüm cihazları genel olarak gerçek pırlanta ya da diğer değerli taşlara dokundurulduğunda duyulabilir sesler çıkartan cihazlardır. Gerçek pırlantaya değdirildiğinde test cihazından bip sesi ile beraber kırmızı ışık düzeyi yükselir. Taş ne kadar büyük ise kırmızı ışık düzeyi o derece yükselmektedir. Eğer cihaz yanlışlık ile metal alana dokundurulduğu takdirde ise uğultu sesi çıkararak yanlış noktaya dokundurulduğu konusunda kullanıcıyı uyarmaktadır.

 

Pırlanta Test Cihazı Modelleri

Firmamızın çatısı altında birçok test cihazı modeli bulunmaktadır. Sizlerde aradığınız test cihazlarına Alex Makina kalitesi ile uygun fiyatlardan sahip olabilirsiniz. Bünyemizde yer alan pırlanta test cihazlarının modellerini ve fiyatlarını aşağıda maddeler halinde görebilirsiniz.İlgili Yazılar
Doğru Kolye boyu Nasıl Seçilir? | Kolye Uzunlukları Rehberi

Doğru Kolye boyu Nasıl Seçilir? | Kolye Uzunlukları Rehberi

Tel Çekme Makinesi Nedir, Nasıl Kullanılır?

Tel Çekme Makinesi Nedir, Nasıl Kullanılır?

Mikron Ölçer Nedir? | Nasıl Çalışır?

Mikron Ölçer Nedir? | Nasıl Çalışır?

Doğru Lazer Kesim Makine Seçimi Nasıl Olmalı? | 2023 Lazer Kaseim Makine Rehber

Doğru Lazer Kesim Makine Seçimi Nasıl Olmalı? | 2023 Lazer Kaseim Makine Rehber

ISTANBUL JEWELRY SHOW DA ALEX MAKİNA  DA VAR!

ISTANBUL JEWELRY SHOW DA ALEX MAKİNA  DA VAR!

Elmas Aletleri Nelerdir? | Nasıl Çalışır?

Elmas Aletleri Nelerdir? | Nasıl Çalışır?

Doğru Lazer Kaynak Makine Seçimi Nasıl Olmalı?

Doğru Lazer Kaynak Makine Seçimi Nasıl Olmalı?

Lazer Kaynak Makinesi Nedir | Nasıl Çalışır

Lazer Kaynak Makinesi Nedir | Nasıl Çalışır

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.