Kıl Testere Nasıl Kullanılır | Adım Adım Rehber

kıl testere nasıl kullanılır

Alex Makina olarak uzun yıllardan beri siz değerli sektör mensuplarına, yerli ve yabancı kuyum üreticisine ürün sunmakta ve hizmet vermekteyiz. Kıymetli üreticilerimizin A’dan Z’ ye ihtiyaç duyduğu her türlü makina, ekipman ve sarf malzeme ihtiyaçlarını titizlik içinde uzman ekibimiz ile birlikte temin etmekteyiz. Kuyum üretim ve sanayisindeki son teknolojiyi hızlı bir şekilde yıllardır üreticilerine sunan Alex Makina dünyanın önde gelen markalarının Türkiye Distribütörü olma görevini uzun yıllardır başarılı bir şekilde devam ettirmektedir. Son teknolojiyi değerli üreticilerimize sunmakta ve dünyanın önde gelen markalarının ürünlerini yurt dışından getirerek Türkiye’de uzun yıllardan beri başarı ile satışını yapmaktayız. Titizlik ile seçtiğimiz her bir markanın ürünleri muadilleri ile kıyaslanmakta ve fiyat performans kriterleri yapıldıktan sonra firmamızın çatısı altına alınmaktadır.

Markamız bunun yanı sıra pek çok cihazın üretimini Avrupa Birliği Kalite Standartları altında gerçekleştirmektedir. Kendi üretim tesislerimizde işinde uzman olan deneyimli kadromuz ile hayata geçirdiğimiz cihazlarımız dünyanın birçok farklı coğrafyasında bulunan kuyum üreticilerine sunmaktayız. Bunun yanı sıra firma olarak sadece makina ve ekipman tedarik etmekle kalmayarak dünya çapında kuyum üretimindeki gelişmeleri, trendleri ve önemli olan bilgileri sizlerle anında paylaşmaktayız. Bütün bunlara ek olarak ayrıca ihtiyaç duyduğunuz kıl testere çeşitlerini firmamızdan temin edebilir ve uygun fiyatlardan satın alabilirsiniz. Bu blog yazımızda sizlere kıl testere hakkında merak ettiklerinizi ele alacağız. Kıl testere nasıl kullanılır ile ilgili tüm detayları adım adım kullanım rehberini blog yazımızda bulabilirsiniz. 

               kıl testere nasıl kullanılır kıl testere nasıl kullanılır kıl testere nasıl kullanılır

                                                               

Kıl Testere Nasıl Kullanılır?

Kıl testere kullanımı ile ilgili olarak tüm detayları adım adım yazımızda bulabilir ve uygulayabilirsiniz. Gelin hep beraber tüm adımları inceleyelim:

Adım 1: İHTİYACINIZ OLANLAR

ihtiyacınız olanlar

İhtiyacınız olan malzemeler:

-Mücevher testere bıçağı,

- Bıçaklar, balmumu,

- Bir tahta parçası (fotoğraftaki gibi kesilmiş),

- Marangoz kelepçesi.

Adım 2: BIÇAĞI SEÇİN

bıçağı seçin

Ne kestiğinize bağlı olarak bıçağınızı nasıl seçeceğinize dair birçok alternatif bulunmaktadır. Ancak genel olarak malzemeniz kadar sert bir bıçağa sahip olmanız oldukça önemlidir. İki ila üç diş listesindeki metaller için, bıçağınızı kalın seçmelisiniz. Daha ince bıçakları seçtiğiniz takdir de bu bıçaklar daha hassastırlar. Aynı zamanda daha kolay kırılırlar.

Adım 3: BIÇAK YÖNÜ

bıçak yönü

Kıl testere kullanım yönüne bakacak olursa; parmağınızla bıçak yönünü hissetmelisiniz. Sonrasında ise iterek değil, çekerek kesmesi için testerenize yerleştirmelisiniz.

Adım 4: BIÇAĞI YERLEŞTİRİN

bıçağı yerleştirin

Bu aşamada bıçağın bir ucunu sapa daha yakın olan kısma yerleştirin ve sıkıca vidalayın.

Adım 5: BIÇAĞIN DİĞER KENARI

bıçağın diğer kenarı

Bıçağın diğer kenarı testerenin diğer tarafına tam olarak gelmemelidir. Birkaç milimetre ıskalamalıdır.

Adım 6: BIÇAĞI İTME VE YERLEŞTİRME

bıçağı itme ve yerleştirme

Bu aşamada öncelikli olarak bıçağın diğer kenara ulaşması için testereyi sapından tutarak bir itmelisiniz. Sonrasında ise sıkıca kapatmalısınız.

Adım 7: TESTERE KILINI HİSSEDİN

testere kılını hissedin

Testere kılı oldukça sıkı olmalı ve keskin bir ses çıkarmalıdır.

Adım 8: TESTERE KILINI CİLALAMA

testere kılını cilalama

Kıl testerenin arka tarafını cilalayın. Daha önce hiç yapmadıysanız mutlaka denemenizi öneririz. Metal geçerken farkı görebilirsiniz. Bu durum bıçağın daha uzun ömürlü olmasını sağlar ve daha kolay, pürüzsüz bir şekilde hareket etmesine olanak tanır.

Adım 9: AHŞAP VE MARANGOZ KELEPÇESİ

ahşap ve marangoz kelepçesi

Kesme işlemini yapabilmek amacı ile ahşap parçasını, marangoz kelepçesi ile masaya sıkı bir şekilde sabitleyin. Sonrasında ise kıl testere ile kesme işlemini kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Adım 10: KESME İŞLEMİ

kesme işlemi

Öncelikle kesilecek parçanın önüne geçmelisiniz. Sonrasında ise testereyi elinize almalısınız. Bu aşamada testereyi çok fazla itmemelisiniz, aksi takdirde bıçak kolayca kırılabilir. Daha sonrasında ise diğer elinizle kesmeniz gereken parçayı hareket ettirerek tahta deliğin ortasında tutmalısınız. Kesme işlemini yaparken, kesilecek parçayı tuttuğunuz elinize mutlaka eldiven giymenizi öneririz. Aksi takdir de bıçaklar oldukça keskin olduğu için parmaklarınızı kesebilirsiniz.

Adım 11: BİR İÇ KISMI KESMENİZ GEREKİYORSA

bir iç kısım kesmeniz gerekiyorsa

Bir metal parçasının iç kısmında bir şey kesmeniz gerekiyorsa, öncelikle kesmeniz gereken yerde küçük bir delik açmalısınız. Sonrasında bıçağı deliğe yerleştirmeli ve kesme işlemi ile ilgili olarak önceki adımı uygulamalısınız.

İlgili Yazılar
Doğru Kolye boyu Nasıl Seçilir? | Kolye Uzunlukları Rehberi

Doğru Kolye boyu Nasıl Seçilir? | Kolye Uzunlukları Rehberi

Tel Çekme Makinesi Nedir, Nasıl Kullanılır?

Tel Çekme Makinesi Nedir, Nasıl Kullanılır?

Mikron Ölçer Nedir? | Nasıl Çalışır?

Mikron Ölçer Nedir? | Nasıl Çalışır?

Doğru Lazer Kesim Makine Seçimi Nasıl Olmalı? | 2023 Lazer Kaseim Makine Rehber

Doğru Lazer Kesim Makine Seçimi Nasıl Olmalı? | 2023 Lazer Kaseim Makine Rehber

ISTANBUL JEWELRY SHOW DA ALEX MAKİNA  DA VAR!

ISTANBUL JEWELRY SHOW DA ALEX MAKİNA  DA VAR!

Elmas Aletleri Nelerdir? | Nasıl Çalışır?

Elmas Aletleri Nelerdir? | Nasıl Çalışır?

Doğru Lazer Kaynak Makine Seçimi Nasıl Olmalı?

Doğru Lazer Kaynak Makine Seçimi Nasıl Olmalı?

Lazer Kaynak Makinesi Nedir | Nasıl Çalışır

Lazer Kaynak Makinesi Nedir | Nasıl Çalışır

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.