Insize Kumpas Nedir

ınsize kumpas

Alex Makina olarak uzun bir süredir sektör mensuplarına, yerli ve yabancı kuyum üreticisine ürün sunmakta ve hizmet vermekteyiz. Kıymetli üreticilerimizin A’dan Z’ ye ihtiyaç duyduğu her türlü makina, ekipman ve sarf malzeme ihtiyaçlarını titizlik içinde uzman ekibimiz ile birlikte temin etmekteyiz. Kuyum üretim ve sanayisindeki son teknolojiyi hızlı bir şekilde yıllardır üreticilerine sunan Alex Makina dünyanın önde gelen markalarının Türkiye Distribütörü olma görevini uzun yıllardır başarılı bir şekilde devam ettirmektedir.

Son teknolojiyi değerli üreticilerimize sunmakta ve dünyanın önde gelen markalarının ürünlerini yurt dışından getirerek Türkiye’de uzun yıllardan beri başarı ile satışını yapmaktayız. Titizlik ile seçtiğimiz her bir markanın ürünleri muadilleri ile kıyaslanmakta ve fiyat performans kriterleri yapıldıktan sonra firmamızın çatısı altına alınmaktadır. Firma olarak sadece makina ve ekipman tedarik etmekle kalmayarak dünya çapında kuyum üretimindeki gelişmeleri, trendleri ve önemli olan bilgileri sizlerle anında paylaşmaktayız. Bunlara ek olarak ayrıca ihtiyaç duyduğunuz insize kumpas çeşitlerini firmamızdan temin edebilir ve size özel fiyatlardan satın alabilirsiniz.      

Insize Kumpas Ne Ölçer?

Insize kumpas; iç çap, dış çap ve derinlik ölçebilen ölçüm cihazlarıdır. Hem metrik değerinden hem de inch değerden ölçüm yapmanıza imkan tanıyan kaliteli ve son teknoloji ile üretilmiş olan kumpas çeşitlerini firmamızın güvencesi ile size özel fiyatlardan internet sayfamızdan satın alabilirsiniz.

Insize Dijital Kumpas Nedir?

Insize dijital kumpas; ebatların uzunluk, dış çap, iç çap, derinlik ve yükseklik gibi değerlerin “mm” ya da “inç” cinsinden 0.01 mm hassasiyet ile ölçümünde kullanılan ölçüm aletleridir. Dijital kumpaslar paslanmaz çelikten üretilen el aletleridir. Cetvel ve sürgü ( verniyer) kısımdan meydana gelmektedir. Sertleştirilip taşlama işlemi yapıldıktan sonra ince bir tabaka ile kaplanmaktadır. Bu işlem sonrasında hassas markalama ile bölüntüler işaretlenerek, işaretlenen bölüntüler asitle işlenerek derinleşmesi sağlanmaktadır.

                insize kumpas insize kumpas insize kumpas

                                                                          

Insize Mekanik Kumpas Nedir?

Kumpas; malzemeleri hassas bir şekilde ölçmeye yarayan alettir. Kumpas kullanılarak malzemenin derinliği, boyu, iç ve dış çapı kolaylıkla ölçülebilmektedir. Yapıları bakımından kumpaslar ikiye ayrılmaktadır. Bunlar dijital kumpaslar ve mekanik kumpaslardır. Ölçü birimi bakımından da kumpaslar ikiye ayrılır. Bunlarda metrik kumpaslar ve inç kumpaslardır. Piyasada ağırlıklı olarak mekanik kumpas kullanılmaktadır. Insize mekanik kumpaslarda üst kısımdaki ölçü birimi inç, alt kısımdaki ölçü birimi ise milimetredir.

Insize Derinlik Kumpası

Derinlik kumpası; mühendislikte, üretim ya da talaşlı imalatta bir kanal, delik, basamak ya da olukların derinliğini ölçmek amacı ile kullanılan hassas ölçüm aletine verilen isimdir. Genel olarak T cetveline benzeyen gövdesi ve bu gövde içindeki yuvasından uzayan cetvel ve çubuk ile bilinmektedir.  Okunacak olan değer dereceli bir ölçek, gösterge kadranı, analog sayaç ya da dijital ekranda görülmektedir. Derinlik ölçme kumpası, saatli ya da dijital olarak da kullanılabilmektedir.  Insize derinlik kumpası da paslanmaz çelik gövdeye sahip olan kumpaslardır. Bu kumpaslar ayrıca otomatik açılma ve kapanma özellikleri ile son derece kullanışlı olan cihazlardır. Ayrıca bilgi çıkışı verme özellikleri ile de en iyi sonuçları vermesi amacı ile tasarlanıp üretilmişlerdir.

Insize Kumpas 150 mm

Insize 150 mm kumpas arayışınız varsa doğru yerdesiniz. Son teknoloji ile üretilmiş ve oldukça kullanışlı olan 150 mm kumpas modelleri internet sayfamızda sizleri bekliyor. Sertleştirilmiş paslanmaz çelikten imal edilmiş olan 0.05 mm hassasiyetinde kullanışlı mekanik kumpas modelleri ile ölçümlerinizi kısa süreler içinde kolaylıkla yapabilirsiniz. Insize marka 150 mm kumpas modellerimizi görmek ve hemen satın almak için tıklayınız.

              insize kumpas insize kumpas

                                                               

Insize Kumpas 200 mm

Insize 200 mm kumpas; 200 milimetre ölçüm aralığında ve 0.01 mm hassasiyete sahip olan kaliteli kumpas çeşitleridir. Bu kumpaslar paslanmaz çelikten imal edilmiştir. Dış yapıları son derece sağlam olan bu kumpaslar ile hassas ölçümlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. 

Insize Dijital Kumpas Fiyatları

Alex Makina çatısı altında bulunan insize dijital kumpas çeşitleri ve fiyatları aşağıda olduğu gibidir:

Insize Kumpas Hangi Ülkenin 

Son teknolojinin kullanılması ile yüksek kalite ve uygun fiyat politikasını baz alarak üretilen INSIZE ürünleri sektörde yer alan pek çok köklü markanın yerini almayı başarmıştır. 1995 yılında kurulmuş olan INSIZE firması,  Amerika,  Çin, Brezilya ve Almanya da bulunan merkez ofislerinden müşterilerine hizmet vermektedir. Bunun yanı sıra ürünlerinin üretimi ise Amerika, Brezilya, İngiltere, Almanya, İtalya, Çin, Tayvan, İsviçre ce İsveç’teki fabrikalarda yapılmaktadır. Alex Makina olarak da kaliteli ve garantili Insize kumpas çeşitlerini sizlere sunmaktayız. Sizde ihtiyacınız olan dijital, mekanik ya da saatli tüm kumpas çeşitlerini uygun fiyatlardan garantili olarak firmamızdan satın alabilirsiniz. 

İlgili Yazılar
Doğru Kolye boyu Nasıl Seçilir? | Kolye Uzunlukları Rehberi

Doğru Kolye boyu Nasıl Seçilir? | Kolye Uzunlukları Rehberi

Tel Çekme Makinesi Nedir, Nasıl Kullanılır?

Tel Çekme Makinesi Nedir, Nasıl Kullanılır?

Mikron Ölçer Nedir? | Nasıl Çalışır?

Mikron Ölçer Nedir? | Nasıl Çalışır?

Doğru Lazer Kesim Makine Seçimi Nasıl Olmalı? | 2023 Lazer Kaseim Makine Rehber

Doğru Lazer Kesim Makine Seçimi Nasıl Olmalı? | 2023 Lazer Kaseim Makine Rehber

ISTANBUL JEWELRY SHOW DA ALEX MAKİNA  DA VAR!

ISTANBUL JEWELRY SHOW DA ALEX MAKİNA  DA VAR!

Elmas Aletleri Nelerdir? | Nasıl Çalışır?

Elmas Aletleri Nelerdir? | Nasıl Çalışır?

Doğru Lazer Kaynak Makine Seçimi Nasıl Olmalı?

Doğru Lazer Kaynak Makine Seçimi Nasıl Olmalı?

Lazer Kaynak Makinesi Nedir | Nasıl Çalışır

Lazer Kaynak Makinesi Nedir | Nasıl Çalışır

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.