Bakır Eritme Makinesi Fiyatları ve Çeşitleri

bakır eritme ocağı

Alex Makina olarak siz değerli müşterilerimiz için uzun yıllardır hizmet vermekteyiz. Yerli ve yabancı birçok kuyum üreticisinin ihtiyacına uygun olarak hizmet sunan firmamız her geçen gün bünyesine yeni ve son teknoloji ile donatılmış makinaları katarak uzman kadrosu ile sizlere en iyi hizmeti sunmak için
çalışmaya devam etmektedir. Üreticilerimizin her birinin makina, ekipman ve sarf malzeme ihtiyaçlarını hızlı ve kısa bir süre içinde karşılamaktayız. Sektörün kalbinin attığı Çemberlitaş İVP’de bulunan mağazalarımız ile siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Firmamız dünyanın önde gelen markalarının Türkiye Distribütörü olma görevini uzun yıllardır başarı ile devam ettirmektedir. Piyasada bulunan muadilleri ile karşılaştırılmaları yapılan markaların ürünleri ileri teknoloji, verimli kullanım ve fiyat performans kriterlerimizi karşılamak koşuluyla firma çatımız altına alınmakta ve siz değerli müşterilerimize sunulmaktadır. Ayrıca firmamız tüm bunların yanı sıra Avrupa Birliği Kalite Standartları altında pek çok cihazın üretimini yapmaktadır. Kendi ürettim tesislerimizde uzman ekibimiz ile titizlik ile üretilen her ürünümüz dünyanın farklı bölgelerinde bulunan kuyum üreticilerine hızlı bir şekilde ulaştırılmaktadır.

Alex Makina olarak bünyemizde bulunan ve aradığınız bakır eritme makinesi çeşitlerini sayfamızdan temin edebilirsiniz. Ayrıca fiyat bilgisi ve detayları öğrenmek için firmamızı arayarak müşteri temsilcilerimizden gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz.

Bakır Eritme Makinesi

Cisimlerin ısı yardımıyla katı halini kaybederek akışkan yani sıvı hale gelmesi işlemine eritme adı verilir. Kuyumculukta yoğun olarak yapılan işlemlerin başında da eritme işlemi gelmektedir. Eritme makineleri de ekonomik şekilde kalite olarak yeterli olan alaşımların istenilen sıcaklıklarda eritilmesini sağlayan ocaklardır. Bakır eritme makineleri de bakır eritmek amacı ile kullanılan makinelerdir. Altın ve diğer alaşımların yarı mamul hale getirilmesinde eritme işlemi olmazsa olmaz işlemlerdir.

Metal ve alaşımların eritilmeleri şalomalar ile yapıldığı gibi bunun yetersiz olduğu durumlarda eritme ocakları devreye girmektedir.

AXDM-EO4.png (52 KB) AXDM-05.png (70 KB) AXDM-EO1.png (42 KB)

Bakır Nasıl Eritilir?

Bakırı eritmeden önce, ocağınızın kullanım kılavuzuna bakın veya ocağınızın görevine uygun olduğunu doğrulamak için üreticiye danışabilirsiniz. Bakırın erime noktası inanılmaz derecede sıcak 1.981 Fahrenheit derecedir. Bu, bakırın eritilmesini geçmişte çalışmış olabileceğiniz diğer metallerden daha zor hale getirir. Örneğin, alüminyumun erime noktası sadece 1.218 derece Fahrenheit iken, gümüşünki 1.761 Fahrenhayt derecedir.

Bakırı eritmek için ocağınızın üzerine bir dökme demir tava koyun ve bakırı içine bırakın. Bakırın tavaya oturduğundan ve kenarlardan dışarı çıkmadığından emin olun. Bakır mükemmel bir ısı iletkenidir, bu nedenle tavanın kenarından sarkan herhangi bir teller sizi kolayca yakabilir. Bakır tavaya düzgün bir şekilde yerleştirildikten sonra tavayı bir kapakla kapatın ve ocağınızı en yüksek ayarına getirin.

Eriyen bakırı asla gözetimsiz bırakmamalısınız. Ocağın yakınında durmalı ve birkaç dakikada bir kapağı kaldırıp bir göz atarak bakırın ilerlemesini kontrol etmelisiniz. Kısa süreler içinde kaliteli ve kolayca bakır eritme işlemi yapabilmek için eritme makinelerini tercih etmenizi öneririz.

bakır eritme.jpg (108 KB)

Elektrikli Bakır Eritme Makinesi

Elektrikli bakır eritme makinesi ile bakır eritme işlemlerinizi kısa süreler içinde kolayca yapabilirsiniz. Dijital ısı göstergeli elektrikli eritme ocakları küçük atölyelerin tüm işlemlerini görebilir. Eritme ocaklarının maşası ocak ile birlikte verilmektedir.

Elektrikli eritme ocaklarını görmek için tıklayınız.

Bakır Eritme Makinesi Fiyatları

Alex Makina bünyesinde aradığınız her türlü eritme makinesi modelini bulabilir ve size özel fiyatlardan kolayca satın alabilirsiniz.

Satışını yaptığımız bakır eritme makinesi modelleri ve fiyatları aşağıda olduğu gibidir:

1.İndüksiyonlu Eritme Ocakları

2.Elektrikli Eritme Ocakları

3.Gazlı Eritme Ocakları

İndüksiyon Eritme Ocağı

Birçok proses için eritme, faydalı bir ürün üretmenin ilk adımıdır. İndüksiyon eritme hızlı ve verimlidir. İndüksiyon bobininin geometrisini değiştirerek, indüksiyon eritme ocakları, bir kahve kupasının hacminden yüzlerce ton erimiş metale kadar değişen boyutlarda yükler tutabilir. Ayrıca kullanıcılar, frekans ve gücü ayarlayarak, demir, çelik ve paslanmaz çelik alaşımları, bakır ve bakır bazlı alaşımlar, alüminyum ve silikon dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere hemen hemen tüm metalleri ve malzemeleri işleyebilirler. Endüksiyon ekipmanı, mümkün olduğunca verimli olmasını sağlamak için her uygulama için özel olarak tasarlanmıştır.

İndüksiyonla eritmenin doğasında olan önemli bir avantaj, indüktif karıştırmadır. Bir indüksiyon fırınında, metal yük malzemesi bir elektromanyetik alan tarafından üretilen akım tarafından eritilir veya ısıtılır. Metal eridiğinde bu alan da banyonun hareket etmesine neden olur. Buna endüktif karıştırma denir. Bu sürekli hareket, banyoyu doğal olarak karıştırarak daha homojen bir karışım oluşturur ve alaşımlaşmaya yardımcı olur. Karıştırma miktarı fırının büyüklüğü, metale verilen güç, elektromanyetik alanın frekansı ve fırındaki metalin cinsi/miktarı ile belirlenir. Herhangi bir fırında endüktif karıştırma miktarı, gerektiğinde özel uygulamalar için manipüle edilebilir.

 

İlgili Yazılar
Doğru Kolye boyu Nasıl Seçilir? | Kolye Uzunlukları Rehberi

Doğru Kolye boyu Nasıl Seçilir? | Kolye Uzunlukları Rehberi

Tel Çekme Makinesi Nedir, Nasıl Kullanılır?

Tel Çekme Makinesi Nedir, Nasıl Kullanılır?

Mikron Ölçer Nedir? | Nasıl Çalışır?

Mikron Ölçer Nedir? | Nasıl Çalışır?

Doğru Lazer Kesim Makine Seçimi Nasıl Olmalı? | 2023 Lazer Kaseim Makine Rehber

Doğru Lazer Kesim Makine Seçimi Nasıl Olmalı? | 2023 Lazer Kaseim Makine Rehber

ISTANBUL JEWELRY SHOW DA ALEX MAKİNA  DA VAR!

ISTANBUL JEWELRY SHOW DA ALEX MAKİNA  DA VAR!

Elmas Aletleri Nelerdir? | Nasıl Çalışır?

Elmas Aletleri Nelerdir? | Nasıl Çalışır?

Doğru Lazer Kaynak Makine Seçimi Nasıl Olmalı?

Doğru Lazer Kaynak Makine Seçimi Nasıl Olmalı?

Lazer Kaynak Makinesi Nedir | Nasıl Çalışır

Lazer Kaynak Makinesi Nedir | Nasıl Çalışır

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.