Altın Suyu Nedir | Ne İçin Kullanılır | Faydaları Nelerdir

altın kaplama suyu nedir ne için kullanılır faydaları nelerdir

Alex Makina olarak uzun bir süredir sektör mensuplarına, yerli ve yabancı kuyum üreticisine ürün sunmakta ve hizmet vermekteyiz. Kıymetli üreticilerimizin A’dan Z’ ye ihtiyaç duyduğu her türlü makina, ekipman ve sarf malzeme ihtiyaçlarını titizlik içinde uzman ekibimiz ile birlikte temin etmekteyiz. Son teknolojiyi siz değerli üreticilerimize sunmakta ve dünyanın önde gelen markalarının ürünlerini yurt dışından getirerek Türkiye’de uzun yıllardan beri başarı ile satışını yapmaktayız. Titizlik ile seçtiğimiz her bir markanın ürünleri muadilleri ile kıyaslanmakta ve fiyat performans kriterleri yapıldıktan sonra firmamızın çatısı altına almaktayız. Bunun yanı sıra firma olarak sadece makina ve ekipman tedarik etmekle kalmayarak dünya çapında kuyum üretimindeki gelişmeleri, trendleri ve önemli olan bilgileri sizlerle anında paylaşmaktayız. Bu blog yazımızda da sizlere altın suyu hakkında bilgi vereceğiz. Altın suyu ve kullanımı hakkında merak ettiklerinizi blog yazımızda bulabilirsiniz. Gelin hep beraber detaylara bir göz atalım.

Altın Suyu Nedir?

Altın suyu günümüzde yoğun olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu su sayesinde ağırlıklı olarak altın olmayan metallerin kaplama işlemi yapılarak altın görünümüne kavuşturulması sağlanır. Altın suyu sayesinde altın olmayan metallerin göz kamaştıran bir güzelliğe kavuşmasının yanı sıra dış etkenlere karşı daha dayanıklı olması da sağlanmaktadır.

Altın Suyu Ne İçin Kullanılır?

Altın suyu ile yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi takı ya da eşyaların altın görünümüne kavuşması sağlanır. Günümüzde altın ürünlerinin yüksek fiyatlara sahip olması birçok takı ve eşya da altın suyu kullanılarak kaplama yapılması ihtiyacını ortaya çıkartmıştır. Bu sayede ürünlerin kalitesi artarken ayrıca daha korunaklı bir yapıya sahip olması sağlanır. Maliyet açısından da daha ekonomik olması sebebi ile altın suyu birçok sektörde karşımıza çıkmaktadır. Altın suyu kaplama işlemi belli başlı teknikler ile takı ve eşyalara uygulanarak kalıcı hale gelmesi sağlanmaktadır.

altın suyu ne için kullanılır

Altın Suyu Özellikleri

Altın suyu özelliklerine bakacak olursak bu ürün sayesinde dilediğiniz renk kaplama işlemini kolaylıkla kısa süreler içinde yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra altın kaplama suyu yapılan eşyaları ve takıları uzun ömürlü olarak dış etkenlere karşı koruma altına alarak parlaklığını devam ettirmesini sağlamaktadır.

Altın Suyu Faydaları Nelerdir?

Altın suyunun takılar üzerindeki en önemli faydası tabi ki ürünlerin kullanım ömrünü uzatmasıdır. Bunun yanında hem parlaklığını yitirmiş olan takı ve eşyaların daha parlak ve şık görünmelerini sağlar.

altın suyu faydaları nelerdir

Altın Suyu Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Günümüzde her üründe olduğu gibi altın kaplama yapmak için kullanılan altın suyu ürünlerinde de kalitesiz ya da sahte olan ürünlerle karşılaşmak mümkündür. Bu nedenle öncelikli olarak bildiğiniz mağazalardan alışveriş yapmanızı öneririz. Bütün bunlara ek olarak satın alacağınız altın suyunun garantili olması ve kullanım ömrünün uzun ömürlü olması da oldukça önemlidir.

Alex Makina Ürünleri

Alex Makina bünyesinde bulunan ve satışını yapmış olduğumuz kaliteli ve uzun ömürlü altın kaplama suları ile sizde ürünlerinizi en iyi şekilde kaplayabilir ve göz kamaştırıcı olmalarını sağlayabilirsiniz. Çatımız altında yer alan ilgili ürünleri aşağıda detaylı olarak bulabilir ve fiyat bilgilerini görebilirsiniz. Dilerseniz de internet sayfamızın yanı sıra firma iletişim numaralarından bizleri arayarak müşteri temsilcilerimizden detaylı bilgileri öğrenebilirsiniz.

Pino Alidor 18

Bu ürün ile gümüş, altın ve değerli metallerinizi 18 ayar mikron kaplama yapabilirsiniz. 20 mikron maksimum kaplama kalınlığıdır. Kaplama zamanla kararmaz. Ürünü görmek ve incelemek için tıklayınız.

altın suyu nedir

Pino Alidor185                                                                                       

Bu ürün ile gümüş, altın ve değerli metallerinizi 14-20 ayar 4N pembe rengi kaplama yapabilirsiniz. Kaplama zamanla kararmaz. Kadmiyum içermez. Ürünü görmek ve incelemek için tıklayınız.

altın suyu nedir

Pino Alinorme 18 K

Bu ürün ile gümüş, altın ve değerli metallerinizi 18 karat 18 ayar rengi ve 200 mikrona kadar kaplama yapabilirsiniz. Kaplama kadmiyum içermez ve parlaktır. Ürünü görmek ve incelemek için tıklayınız.

altın suyu nedir

Pino Palet AC PSA 5N

Bu ürün ile gümüş, altın ve değerli metallerinizi 5N roze rengi kaplama yapabilirsiniz. Asidik bir kaplamadır. Ürünü görmek ve incelemek için tıklayınız.

altın suyu nedir

Pino Flaş Altın Kaplama 1N

Bu ürün ile gümüş, altın ve değerli metallerinizi dünya standartı 1N rengi kaplama yapabilirsiniz. Kaplama ince bir yüzey oluşturmaktadır ve genellikle ürünlerin son renk kaplama işleminde kullanılır. Ürünü görmek ve incelemek için tıklayınız.

altın suyu nedir

Pino Flaş Altın Kaplama 2N

Bu ürün ile gümüş, altın ve değerli metallerinizi dünya standartı 2N rengi kaplama yapabilirsiniz. Kaplama ince bir yüzey oluşturmaktadır ve genellikle ürünlerin son renk kaplama işleminde kullanılır. Ürünü görmek ve incelemek için tıklayınız.

altın suyu nedir

Pino Flaş Altın Kaplama 3N

Bu ürün ile gümüş, altın ve değerli metallerinizi dünya standartı 3N rengi kaplama yapabilirsiniz. Kaplama ince bir yüzey oluşturmaktadır ve genellikle ürünlerin son renk kaplama işleminde kullanılır. Ürünü görmek ve incelemek için tıklayınız.

altın suyu nedir

Pino Flaş Altın Kaplama 4N

Bu ürün ile gümüş, altın ve değerli metallerinizi dünya standartı 4N rengi kaplama yapabilirsiniz. Kaplama ince bir yüzey oluşturmaktadır ve genellikle ürünlerin son renk kaplama işleminde kullanılır. Ürünü görmek ve incelemek için tıklayınız.

altın suyu nedir

Pino Flaş Altın Kaplama 5N

Bu ürün ile gümüş, altın ve değerli metallerinizi dünya standartı 5N rengi kaplama yapabilirsiniz. Kaplama ince bir yüzey oluşturmaktadır ve genellikle ürünlerin son renk kaplama işleminde kullanılır. Ürünü görmek ve incelemek için tıklayınız.

altın suyu nedir

Pino Flaş Altın Kaplama Banyosu 5N(Altınsız) 5 LT

Bu ürün kendin hazırla şeklinde 5 litrelik ambalajlarda formül olarak satılmaktadır. Bu ürünü tercih ederek gümüş, altın ve değerli metallerinizi dünya standartı 1N,2N,3N,4N,5N,6Nve 24N rengi kaplama yapabilirsiniz. Kaplama ince bir yüzey oluşturmaktadır ve genellikle ürünlerin son renk kaplama işleminde kullanılır.5LT banyonun içine istenilen miktarda potasyum, altın ve siyanür eklenip ürün hazır hale getirilir.  Ürünü görmek ve incelemek için tıklayınız.

altın suyu nedir

Pino Flaş Altın Kaplama Banyosu 24K (Altınsız) 5 LT

Bu ürün kendin hazırla şeklinde 5 litrelik ambalajlarda formül olarak satılmaktadır. Bu ürünü tercih ederek gümüş, altın ve değerli metallerinizi dünya standartı 1N,2N,3N,4N,5N,6N, 24K rengi kaplama yapabilirsiniz. Kaplama ince bir yüzey oluşturmaktadır ve genellikle ürünlerin son renk kaplama işleminde kullanılır.5LT banyonun içine istenilen miktarda potasyum, altın ve siyanür eklenip ürün hazır hale getirilir.  Ürünü görmek ve incelemek için tıklayınız.

altın suyu nedir

Pino Flaş Altın Kaplama 6N

Bu ürün ile gümüş, altın ve değerli metallerinizi dünya standartı 6N rengi kaplama yapabilirsiniz. Kaplama ince bir yüzey oluşturmaktadır ve genellikle ürünlerin son renk kaplama işleminde kullanılır. Ürünü görmek ve incelemek için tıklayınız.

altın suyu nedir

Pino Flaş Altın Kaplama 24K

Bu ürün ile gümüş, altın ve değerli metallerinizi dünya standartı 24K rengi kaplama yapabilirsiniz. Kaplama ince bir yüzey oluşturmaktadır ve genellikle ürünlerin son renk kaplama işleminde kullanılır. Ürünü görmek ve incelemek için tıklayınız.

altın suyu nedir

Pino Toz Altın Kaplama 1N(0.8 g/l)

Bu ürün ile gümüş, altın ve değerli metallerinizi dünya standartı 1N rengi kaplama yapabilirsiniz. Kaplama ince bir yüzey oluşturmaktadır ve genellikle ürünlerin son renk kaplama işleminde kullanılır. 1 litre saf suya ilave edilerek hazır hale gelir. Ürünü görmek ve incelemek için tıklayınız.

altın suyu nedir

Pino Toz Altın Kaplama 2N(0.8 g/l)

Bu ürün ile gümüş, altın ve değerli metallerinizi dünya standartı 2N rengi kaplama yapabilirsiniz. Kaplama ince bir yüzey oluşturmaktadır ve genellikle ürünlerin son renk kaplama işleminde kullanılır. 1 litre saf suya ilave edilerek hazır hale gelir. Ürünü görmek ve incelemek için tıklayınız.

altın suyu nedir

Pino Toz Altın Kaplama 5N(0.8 g/l)

Bu ürün ile gümüş, altın ve değerli metallerinizi dünya standartı 5N rengi kaplama yapabilirsiniz. Kaplama ince bir yüzey oluşturmaktadır ve genellikle ürünlerin son renk kaplama işleminde kullanılır. 1 litre saf suya ilave edilerek hazır hale gelir. Ürünü görmek ve incelemek için tıklayınız.

altın suyu nedir

Pino Toz Altın Kaplama 6N(0.8 g/l)

Ürünü görmek ve fiyat bilgisi için tıklayınız.

altın suyu nedir

Pino Çikolata Altın

Bu ürün ile gümüş, altın ve değerli metallerinizi çikolata rengi kaplayabilirsiniz. Ürünü görmek ve incelemek için tıklayınız.

altın suyu nedir

Pino Toz Altın Kaplama 24K(0.8g/l)

Bu ürün ile gümüş, altın ve değerli metallerinizi dünya standartı 24 K rengi kaplama yapabilirsiniz. Kaplama ince bir yüzey oluşturmaktadır ve genellikle ürünlerin son renk kaplama işleminde kullanılır. 1 litre saf suya ilave edilerek hazır hale gelir. Ürünü görmek ve incelemek için
tıklayınız.

altın suyu nedir

Pino Yeşil Altın

Bu ürün ile gümüş, altın ve değerli metallerinizi yeşil altın rengi kaplayabilirsiniz. Ürünü görmek ve incelemek için tıklayınız.

altın suyu nedir

Pino Kahverengi Altın

Bu ürün ile gümüş, altın ve değerli metallerinizi kahverengi altın rengi kaplayabilirsiniz. Ürünü görmek ve incelemek için tıklayınız.

altın suyu nedir

Pino Koyu Kahverengi Altın (1 gr /Au)

Bu ürün ile gümüş, altın ve değerli metallerinizi koyu kahverengi kaplayabilirsiniz. Ürünü görmek ve incelemek için tıklayınız.

altın suyu nedir

Pino Corali

Bu ürün ile gümüş, altın ve değerli metallerinizi dekoratif eski görünümlü altın kaplayabilirsiniz. Maksimum 5 mikron kaplama yapılabilir. Ürünü görmek ve incelemek için tıklayınız.

altın suyu nedir

Pino Inoxbond AF (2gr/IAU)

Bu ürün ile çelik ve çelik gibi akım geçirmeyen metalleri altın kaplayabilirsiniz. Genellikle bu ürün saat kaplaması yapan firmalar tarafından yoğun olarak tercih edilmektedir. Ürünü görmek ve incelemek için tıklayınız.

altın suyu nedir

Pino Bronz Kaplama Imitor 3000

Bu ürün ile gümüş, altın ve değerli metallerinizi bronz rengi sar kaplama yapabilirsiniz. Kaplama % 75 bakır, % 19 tin ve % 5 çinko içermektedir. Ürünü görmek ve incelemek için tıklayınız.

altın suyu nedir

Pino Nikel Kaplama 3000

Bu ürün ile gümüş, altın ve değerli metallerinizi nikel kaplama yapabilirsiniz. Ürünü görmek ve incelemek için tıklayınız.

altın suyu nedir

Pino Alistar Gümüş Kaplama

Bu ürün ile gümüş, altın ve değerli metallerinizi gümüş kaplama yapabilirsiniz. Ürünü görmek ve incelemek için tıklayınız.

altın suyu nedir

Pino Palladium PL

Bu ürün ile gümüş, altın ve değerli metallerinizi paladyum ile kaplayabilirsiniz. Kaplama % 80-90 oranında paladyum içermektedir. Ürünü görmek ve incelemek için tıklayınız.

altın suyu nedir

Pino Platin Kaplama 3000

Bu ürün ile gümüş, altın ve değerli metallerinizi platin ile kaplayabilirsiniz. Ürünü görmek ve incelemek için tıklayınız.

altın suyu nedir

Pino Ruthenium

Bu ürün ile gümüş, altın ve değerli metallerinizi rutenyum tabanca grisi kaplayabilirsiniz. Ürünü görmek ve incelemek için tıklayınız.

altın suyu nedir

Pino Koyu Rutenyum (5g/l Ru)

Bu ürün ile gümüş, altın ve değerli metallerinizi koyu siyah rutenyum kaplayabilirsiniz. Ton kaybı yaşamamak için 307-166.R Rutenyum koyulaştırıcı ürününü kullanabilirsiniz. Ürünü görmek ve incelemek için tıklayınız.

altın suyu nedir

Pino Rutenyum Koyulaştırıcı

Bu ürün 307-166 pino koyu rutenyum ürününün yan ürünüdür. Ton kaybı yaşamamak için rutenyum koyulaştırıcı ürününü kullanabilirsiniz. Ürünü görmek ve incelemek için tıklayınız.

altın suyu nedir

Pino Beyaz Banyo Rodaj 2 gr

Bu ürün ile gümüş, altın ve değerli metallerinizi beyaz rodyum kaplayabilirsiniz. Ürünü görmek ve incelemek için tıklayınız.

altın suyu nedir

Pino Beyaz Ekleme Rodajı 5 gr

Bu ürün ile beyaz rodyum banyonuzu yenileyebilirsiniz. Ürünü görmek ve incelemek için tıklayınız.

altın suyu nedir

Pino Beyaz Kalem Rodaj 2 gr

Bu ürün ile gümüş, altın ve değerli metallerinizi kalem kaplama ile beyaz rodyum kaplayabilirsiniz. Ürünü görmek ve incelemek için tıklayınız.

altın suyu nedir

Pino Siyah Banyo Rodaj 2 gr

Bu ürün ile gümüş, altın ve değerli metallerinizi siyah rodyum kaplayabilirsiniz. Ürünü görmek ve incelemek için tıklayınız.

altın suyu nedir

Pino Siyah Kalem Rodaj 2 gr

Bu ürün ile gümüş, altın ve değerli metallerinizi kalem kaplama ile siyah rodyum kaplayabilirsiniz. Ürünü görmek ve incelemek için tıklayınız.

altın suyu nedir

Pino Mavi Banyo Rodaj 4gr

Bu ürün ile gümüş, altın ve değerli metallerinizi mavi rodyum kaplayabilirsiniz. Ürünü görmek ve incelemek için tıklayınız.

altın suyu nedir

Pino Mavi Kalem Rodaj 2 gr

Bu ürün ile gümüş, altın ve değerli metallerinizi kalem kaplama ile mavi rodyum kaplayabilirsiniz. Ürünü görmek ve incelemek için tıklayınız.

altın suyu nedir

Pino Kalem Altın Kaplama 1N(2gr/l AU)

Bu ürün ile gümüş, altın ve değerli metallerinizi dünya standartı 1N rengi kalem kaplama yapabilirsiniz. Ürünü görmek ve incelemek için tıklayınız.

altın suyu nedir

Pino Kalem Altın Kaplama 2N(2 gr/l AU)

Bu ürün ile gümüş, altın ve değerli metallerinizi dünya standartı 2N rengi kalem kaplama yapabilirsiniz. Ürünü görmek ve incelemek için tıklayınız.

altın suyu nedir

Pino Kalem Altın Kaplama 5N(2 gr/l AU)

Bu ürün ile gümüş, altın ve değerli metallerinizi dünya standartı 5N rengi kalem kaplama yapabilirsiniz. Ürünü görmek ve incelemek için tıklayınız.

altın suyu nedir

Pino Kalem Altın Kaplama 24K (2 gr/l AU)

Bu ürün ile gümüş, altın ve değerli metallerinizi dünya standartı 24 K rengi kalem kaplama yapabilirsiniz. Ürünü görmek ve incelemek için tıklayınız.

altın suyu nedir

İlgili Yazılar
Doğru Kolye boyu Nasıl Seçilir? | Kolye Uzunlukları Rehberi

Doğru Kolye boyu Nasıl Seçilir? | Kolye Uzunlukları Rehberi

Tel Çekme Makinesi Nedir, Nasıl Kullanılır?

Tel Çekme Makinesi Nedir, Nasıl Kullanılır?

Mikron Ölçer Nedir? | Nasıl Çalışır?

Mikron Ölçer Nedir? | Nasıl Çalışır?

Doğru Lazer Kesim Makine Seçimi Nasıl Olmalı? | 2023 Lazer Kaseim Makine Rehber

Doğru Lazer Kesim Makine Seçimi Nasıl Olmalı? | 2023 Lazer Kaseim Makine Rehber

ISTANBUL JEWELRY SHOW DA ALEX MAKİNA  DA VAR!

ISTANBUL JEWELRY SHOW DA ALEX MAKİNA  DA VAR!

Elmas Aletleri Nelerdir? | Nasıl Çalışır?

Elmas Aletleri Nelerdir? | Nasıl Çalışır?

Doğru Lazer Kaynak Makine Seçimi Nasıl Olmalı?

Doğru Lazer Kaynak Makine Seçimi Nasıl Olmalı?

Lazer Kaynak Makinesi Nedir | Nasıl Çalışır

Lazer Kaynak Makinesi Nedir | Nasıl Çalışır

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.