Sıralama seçin
Görünüm
Toplam 5 ürün görüntüleniyor.

Banyo Rodaj Makinası Modelleri ve Fiyatları

Alex Makina olarak uzun bir süredir sektör mensuplarına, yerli ve yabancı kuyum üreticisine ürün sunmakta ve hizmet vermekteyiz. Kıymetli üreticilerimizin A’dan Z’ ye ihtiyaç duyduğu her türlü makina, ekipman ve sarf malzeme ihtiyaçlarını titizlik içinde uzman ekibimiz ile birlikte temin etmekteyiz. Kuyum üretim ve sanayisindeki son teknolojiyi hızlı bir şekilde yıllardır üreticilerine sunan Alex Makina dünyanın önde gelen markalarının Türkiye Distribütörü olma görevini uzun yıllardır başarılı bir şekilde devam ettirmektedir. Son teknolojiyi değerli üreticilerimize sunmakta ve dünyanın önde gelen markalarının ürünlerini yurt dışından getirerek Türkiye’de uzun yıllardan beri başarı ile satışını yapmaktayız. Titizlik ile seçtiğimiz her bir markanın ürünleri muadilleri ile kıyaslanmakta ve fiyat performans kriterleri yapıldıktan sonra firmamızın çatısı altına alınmaktadır. Firma olarak sadece makina ve ekipman tedarik etmekle kalmayarak dünya çapında kuyum üretimindeki gelişmeleri, trendleri ve önemli olan bilgileri sizlerle anında paylaşmaktayız. Bütün bunlara ek olarak ayrıca ihtiyaç duyduğunuz banyo rodaj makinalarını firmamızdan temin edebilir ve uygun fiyatlardan satın alabilirsiniz.

Banyo Rodaj

Geçmiş yıllarda üretim sürecinde altın ya da gümüş takıların yüzeylerinin aynı renk olması takı ve aksesuar kullanıcılarını monotonluğa sürüklemekteydi. Bu sebeple kuyumcular, farklı renklere sahip olan alaşımlardan parçalar üreterek montaj yapıp ya da takıların yüzeyinde farklı renklere oluşturabilmek için rodajlama tekniğini kullanmaktadırlar. Rodajlama sayesinde monotonluğun önüne geçerek göz alıcı tasarımlar üretebilirken aynı zamanda yeni pazarların oluşması açısından da çaba sarf edilmiş olur.

Rodaj tekniği sayesinde takı ve aksesuarlar daha estetik bir görünüme kavuşmaktadır. Montaj işlemi maliyet açısından yüksek ve bir hayli uğraştırıcı olması nedeniyle takı yüzeylerinin belirli bir kısmının ya da tamamının rodyum ile kaplanması yani rodajlama işleminin kullanım alanını arttırmıştır. Aksesuarların belli bir alanı ya da tamamı için uygulanan iki rodajlama tekniği bulunmaktadır. Bunlardan biri genel rodaj diğeri ise kalem rodaj tekniğidir. Eğer ürünün tüm yüzeyi farklı bir renkte olacaksa genel rodaj tekniği, ürünün belli bir parçası ya da bir kısmı farklı renkte olacak ise kalem rodaj tekniği kullanılmaktadır.

Banyo Rodaj Makinası

Takı yüzeylerinin belli bir kısmının ya da tüm alanının rodyum  ile kaplanması işlemine rodaj adı verilmektedir. Rodaj işleminin yapılabilmesi için çok büyük alanlar gerektirmediği için atölyenin bir bölümünde özel kaplara sahip olan makinalar içerisinde bu işlem kolaylıkla yapılabilmektedir.

Rodaj makinaları sayesinde altın, gümüş, rodyum ya da nikel kaplamalar yapılabilmektedir. Bu makinalar ile istediğiniz kaplama işlemlerini kolayca yapabilirsiniz.  Alex Makina olarak ihtiyaç duyduğunuz rodaj makinalarını üretmekte ve sizlerin beğenisine sunmaktayız.  Aradığınız ve kullanım kolaylığı sağlayan fonksiyonel banyo rodaj makinalarına firmamız ayrıcalığı ile uygun fiyatlardan sahip olabilirsiniz.

Banyo Rodaj Makinası Modelleri

Alex Makina bünyesinde yer alan pek çok rodaj makina modeli bulunmaktadır. Makinalarımızın her biri oldukça fonksiyonel ve az yer kaplayan ürünlerdir. Makinalarımızın modelleri göz sayısına ve litresine göre değişiklik göstermektedir. 

Banyo Rodaj Makinası Çeşitleri

Firmamızın çatısı altında yer alan ve kendi üretimimiz olan rodaj makinaları çeşitlerine aşağıda maddeler halinde ulaşabilir ve fiyatlarını görebilirsiniz.

 • Kaplama Makinası 4 Gözlü 1 Lt Profesyonel
 • Kaplama Makinası 4 Gözlü 2 Lt Profesyonel
 • Kaplama Makinası 4 Gözlü 5 Lt Profesyonel 
 • Kaplama Makinası 2 Gözlü 1 Lt
 • Kaplama Makinası 2 Gözlü Ekonomik 1 Lt
 • Kaplama Makinası 3 Gözlü 2 Lt
 • Kaplama Makinası 4 Gözlü 3 Lt 
 • Kalem Rodaj Makinası 
 • Kalem Rodaj Makinası Plastik 
 • Manyetik Karıştırıcı Dijital 
 • Manyetik Karıştırıcı Isıtıcılı

Banyo Rodaj Makinası Fiyatları

Makinaların fiyatlarına bakacak olursak öncelikle bu makinalar kapasitelerine göre farklı fiyatlarda karşımıza çıkmaktadır. Fonksiyonel özelliklerinin yanı sıra sahip olduğu göz sayısı ve litre kapasitesi fiyatlarda belirleyici rol oynamaktadır. İnternet sayfamızdan mevcut olan rodaj makinası modellerine, fiyatlarına ve kapasitelerine kolayca ulaşabilirsiniz.

Banyo Rodaj Makinası Nasıl Kullanılır?

Bu makinaların kullanımına bakacak olursak öncelikle rodaj banyosundaki takı rodaj makinasının eksi(-) kutbuna bağlanır. Platin anot ise  bu durumda rodaj makinasının artı(+) kutbuna bağlanmış durumdadır. Rodajlama işleminin bir dakikayı aşmayacak şekilde takip edilerek yapılması oldukça önemlidir. Rodajlama haznesinden çıkartılmış olan takı durulama suyuna alınarak durulanır. Burada dikkat edilmesi gereken önemli bir konu rodaj işlemini yapan kişinin işlemden sonra ellerini iyice yıkamasıdır. Bunun sebebi ise rodyum/rodaj suyunun zehirleme özelliği olan bir kimyasal olmasıdır. Sonrasında ise durulama suyundan çıkartılan takı özel yıkama makinasında tekrar yıkanıp son işlem olan takı kurutma makinası olan istim makinası ile kurutulur. Ya da ürün yıkanmadan yoğun bir şekilde istim tutulur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.