Sıralama seçin
Görünüm
Toplam 9 ürün görüntüleniyor.

Lup Büyüteç Fiyatları ve Çeşitleri

Alex Makina olarak siz değerli müşterilerimiz için uzun yıllardır hizmet vermekteyiz. Yerli ve yabancı birçok kuyum üreticisinin ihtiyacına uygun olarak hizmet sunan firmamız her geçen gün bünyesine yeni ve son teknoloji ile donatılmış makinaları katarak uzman kadrosu ile sizlere en iyi hizmeti sunmak için çalışmaya devam etmektedir. Üreticilerimizin her birinin makina, ekipman ve sarf malzeme ihtiyaçlarını hızlı ve kısa bir süre içinde karşılamaktayız. Sektörün kalbinin attığı Çemberlitaş İVP’de bulunan mağazalarımız ile siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Firmamız dünyanın önde gelen markalarının Türkiye Distribütörü olma görevini uzun yıllardır başarı ile devam ettirmektedir. Piyasada bulunan muadilleri ile karşılaştırılmaları yapılan markaların ürünleri ileri teknoloji, verimli kullanım ve fiyat performans kriterlerimizi karşılamak koşuluyla firma çatımız altına alınmakta ve siz değerli müşterilerimize sunulmaktadır.

Ayrıca firmamız tüm bunların yanı sıra Avrupa Birliği Kalite Standartları altında pek çok cihazın üretimini yapmaktadır. Kendi ürettim tesislerimizde uzman ekibimiz ile titizlik ile üretilen her ürünümüz dünyanın farklı bölgelerinde bulunan kuyum üreticilerine hızlı bir şekilde ulaştırılmaktadır. Bunun yanı sıra Alex Makina olarak bünyemizde bulunan ve aradığınız büyüteç modellerine sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Ayrıca fiyat bilgisi ve detayları öğrenmek için firmamızı arayarak müşteri temsilcilerimizden gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz.

Lup Büyüteç Çeşitleri

Alex Makina bünyesinde mini, ayaklı, cam ve ışıklı lup çeşitlerini bulabilir ve size özel fiyatlardan kolayca satın alabilirsiniz.  Satışını yapmış olduğumuz lup çeşitlerimizi aşağıda maddeler halinde bulabilirsiniz:

 • Lup Mor Işıklı Alwire
 • Işıklı Ekonomik Lup 45 x 22 mm
 • Lup 17 mm-10x
 • Lup 20.5 mm -10x
 • Saatçi lupu
 • Işıklı Büyüteç

Lup Mercek Nedir?

Lup mercek; küçük nesneleri büyük göstermeye yarayan, ufak nesneleri incelerken yararlanılan ve odak boyutu birkaç santimetre olan yaklaştırma amacı ile kullanılan merceklerdir. Büyütece ihtiyaç duyulan kuyumcu mücevher işlerinde, saatçi tamir işlerinde ve aklınıza gelebilecek gazete, kitap okuma ve hobi işlemleri gibi aklına gelebilecek tüm alanlarda kullanılan ve ihtiyaç duyulan ürünlerin başında gelmektedir. Ağırlıklı olarak kuyumcular ve saatçiler tarafından kullanılan lup mercekler incelenen nesnelerin tüm detaylarını görmede oldukça etkili büyüteçlerdir.

Büyüteç seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken birkaç püf noktası bulunmaktadır. Bunların başında ilk olarak görünürlüğü ve kontrastı en üst düzeye çıkarmak için ışıklı bir büyüteç tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra kullanacağınız merceğin hafif olması oldukça önemlidir. Bu sayede istediğiniz her yere kolaylıkla taşıyabilirsiniz.  Son olarak satın alacağınız büyütecin büyütme seviyesi ne kadar yüksek olursa o kadar güçlü olur. Bununla birlikte, aynı güçteki tüm büyüteçlerin kalitesi eşit değildir.  Genel olarak fiyatı yüksek olanlar daha ucuz olanlara nazaran kaliteleri daha yüksektir. Daha ucuz büyüteçlerin kenarlarında bükülme olasılığı daha yüksek olabilmektedir.

Mini Büyüteç

Mini büyüteçler; her detayının en ince ayrıntısına kadar incelenmesi gereken nesnelerde yoğun olarak kullanılan büyüteçlerdir. Özellikle kuyumculuk sektöründe özellikle pırlantaların kontrolünü sağlamak amacıyla yoğun olarak tercih edilmektedir. Bu araçlar oldukça pratik ve kolaylıkla taşınabilen büyüteçlerdir.

Cam Büyüteç

Geleneksel büyüteçler cam veya akrilikten yapılmaktadır. Cam büyüteçlerde, görüntünün daha büyük görünmesini sağlayacak şekilde ışığı etrafa yansıtan kesik, kavisli bir cam parçası kullanarak üretilmektedir. Eğri cam ne kadar derin kesilirse büyütme o kadar güçlü olmaktadır. En güçlü büyüteçlerin gerçekten dik bir şekilde kavisli bir cam parçasına ihtiyaçları bulunmaktadır. Gerekli açıları elde etmek için camın kendisinin oldukça küçük olması gerekmektedir. Aksi takdirde tüm ünite oldukça büyük olur bu da büyütecin çok ağır ve yönetilemez olmasına sebep olmaktadır. 

Lup Büyüteç Fiyatları

Firma bünyemizde yer alan ve uygun fiyatlardan satışını yapmış olduğumuz lup ve ayaklı lup büyüteç fiyatlarımız aşağıda olduğu gibidir:

 • Lup Mor Işıklı Alwire
 • Işıklı Ekonomik Lup 45 x 22 mm 
 • Lup 17 mm-10x 
 • Lup 20.5 mm -10x 
 • Saatçi lupu
 • Işıklı Büyüteç
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.