Altın Eritme Makinesi Fiyatları ve Çeşitleri

Alex Makine olarak siz değerli müşterilerimiz için uzun yıllardır hizmet vermekteyiz. Yerli ve yabancı birçok kuyum üreticisinin ihtiyacına uygun olarak hizmet sunan firmamız her geçen gün bünyesine yeni ve son teknoloji ile donatılmış makinaları katarak uzman kadrosu ile sizlere en iyi hizmeti sunmak için çalışmaya devam etmektedir. Üreticilerimizin her birinin makine, ekipman ve sarf malzeme ihtiyaçlarını hızlı ve kısa bir süre içinde karşılamaktayız. Sektörün kalbinin attığı Çemberlitaş İVP’de bulunan mağazalarımız ile siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam etmekteyiz. Firmamız dünyanın önde gelen markalarının Türkiye Distribütörü olma görevini uzun yıllardır başarı ile devam ettirmektedir. Piyasada bulunan muadilleri ile karşılaştırılmaları yapılan markaların ürünleri ileri teknoloji, verimli kullanım ve fiyat performans kriterlerimizi karşılamak koşuluyla firma çatımız altına alınmakta ve siz değerli müşterilerimize sunulmaktadır. Ayrıca firmamız tüm bunların yanı sıra Avrupa Birliği Kalite Standartları altında pek çok cihazın üretimini yapmaktadır. Kendi ürettim tesislerimizde uzman ekibimiz ile titizlik ile üretilen her ürünümüz dünyanın farklı bölgelerinde bulunan kuyum üreticilerine hızlı bir şekilde ulaştırılmaktadır. Bunun yanı sıra Alex Makine olarak bünyemizde bulunan ve aradığınız altın eritme makinesi modellerine sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Ayrıca fiyat bilgisi ve detayları öğrenmek için firmamızı arayarak müşteri temsilcilerimizden gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz.

Altın Eritme Makinesi

Altın eritme makinesi ile altın, gümüş, bakır, bronz, çinko, alüminyum, kurşun gibi demir içeren ve demir içermeyen tüm metallerin hepsi kolaylıkla eritilebilmektedir. Bilindiği üzere cisimlerin herhangi bir ısı yardımıyla katı halini kaybederek akışkan bir hale getirilmesi işlemine eritme adı verilmektedir. Özellikle kuyumculuk sektöründe en çok yapılan işlemlerden biride eritme işlemidir. Altına yeni özellikler kazandırmak ya da fiyatında bir takım değişiklikler yapabilmek amacı ile alaşım yapma ihtiyacı duyulmaktadır. Bunun yanı sıra metallerin dökülerek üretilmesi yönteminde de eritmeye ihtiyaç duyulur. Bütün bunlardan anlaşılacağı üzere alaşım yapma ya da döküm işlemlerinde eritme işlemi olmazsa olmaz işlemlerin başında gelmektedir.

Elektrikli Altın Eritme Makinası

Elektrikli altın eritme makineleri; en ekonomik biçimde kaliteli yeterli alaşımların istenilen sıcaklıklarda eritilmesini sağlayan makinelerdir. Altın ve kıymetli metal alaşımlarının yarı mamul hale getirilmesi aşamalarında eritme işlemleri olmazsa olmaz işlemlerin başında gelmektedir. Metal ve alaşımların eritilme işlemleri şalomalar ile yapılabileceği gibi bunların yetersiz kaldığı durumlarda eritme ocaklarında yapılmaktadır. Ocaklar kullanılan yakıt türüne göre elektrik, kömür ya da fuel-oil ile çalışmaktadır.

Altın Eritme Makinesi Fiyatları

Alex Makine çatısı altında bulunan altın eritme makinesi çeşit ve fiyatlarını aşağıda maddeler halinde bulabilirsiniz.

 • Elektrikli Eritme Ocağı 1 kg 
 • Elektrikli Eritme Ocağı 2 kg
 • Elektrikli Eritme Ocağı 3 kg 
 • Elektrikli Eritme Ocağı 4 kg 
 • Tüple Eritme Ocağı 5 kg
 • Tüple Eritme Ocağı 10 kg
 • İndüksiyon Eritme Ocağı 3 kg 
 • İndüksiyon Eritme Ocağı 5 kg 
 • İndüksiyon Eritme Ocağı 6 kg 
 • İndüksiyon Eritme Ocağı 9 kg 

Elektrikli Eritme Ocağı 2 kg Elektrikli Eritme Ocağı 4 kg Tüple Eritme Ocağı 5 kg İndüksiyon Eritme Ocağı 5 kg

Tüplü Eritme Ocağı

Tüple eritme ocağı maksimum 1.250 °C ısıtma kapasitesine sahip olan ve 5-10 kg eritme miktarlı gazlı eritme potasıdır. İç Muhtelif metallerin ve diğer malzemelerin eritilmesi için tüpgazla çalışmaktadır. Kullanım kolaylığı sağlamanın yanı sıra son derece portatiftir. Bu sebeple kolayca taşınabilir. Bronz, altın, alüminyum, bakır vs. eritmek için son derece uygundur.

İndüksiyon Eritme Ocağı

İndüksiyon eritme ocakları; altın alaşımlarının imali için diğer ocaklara nazaran daha fazla tercih edilen ocaklardır. Alaşım sıcaklığının kontrollü olması sebebi ile homojen ya da yüksek kaliteli yarı mamuller üretilebilmektedir. İndüksiyon ocakların sağladığı pek çok fayda bulunmaktadır. Bunlar;

 • Bu ocaklar ile sabit sıcaklık elde edilir.
 • Pota soğuk iken metaller potaya kolayca yerleştirilebilir.
 • Alaşım milyeminde farklılık olmaz.
 • Sabit sıcaklık elde edilir.
 • İşçilik masrafları düşük olur.

Değerli müşterilerimize indüksiyon eritme ocaklarının üstün kalitede ürün çeşitliliğini sunmaktayız.  Hızlı erimeyi sağlayanve endüstri normlarına uygun olarak yüksek kaliteli bileşenler ve ileri teknoloji kullanılarak tasarlanmış olan indüksiyon eritme ocakları ile sizlerde son teknolojiye sahip olabilirsiniz. Oksidasyon nedeniyle metal yanma kaybını ortadan kaldıran eritme ocakları dayanıklılığını korumak amacı ile uzmanlarımız tarafından farklı parametreler üzerinde test edilerek sizlere sunulmaktadır. Optimum performansı, hafif ve yüksek gücü sayesinde sizde Alex Makine çatısı altında yer alan eritme ocakları ile çağı yakalayabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.