Kuyumcu Cila Makinası Modelleri

Alex Makina olarak uzun bir süredir sektör mensuplarına, yerli ve yabancı kuyum üreticisine ürün sunmakta ve hizmet vermekteyiz. Kıymetli üreticilerimizin A’dan Z’ ye ihtiyaç duyduğu her türlü makina, ekipman ve sarf malzeme ihtiyaçlarını titizlik içinde uzman ekibimiz ile birlikte temin etmekteyiz. Kuyum üretim ve sanayisindeki son teknolojiyi hızlı bir şekilde yıllardır üreticilerine sunan Alex Makina dünyanın önde gelen markalarının Türkiye Distribütörü olma görevini uzun yıllardır başarılı bir şekilde devam ettirmektedir. Son teknolojiyi değerli üreticilerimize sunmakta ve dünyanın önde gelen markalarının ürünlerini yurt dışından getirerek Türkiye’de uzun yıllardan beri başarı ile satışını yapmaktayız. Titizlik ile seçtiğimiz her bir markanın ürünleri muadilleri ile kıyaslanmakta ve fiyat performans kriterleri yapıldıktan sonra firmamızın çatısı altına alınmaktadır.

Markamız bunun yanı sıra pek çok cihazın üretimini Avrupa Birliği Kalite Standartları altında gerçekleştirmektedir. Kendi üretim tesislerimizde işinde uzman olan deneyimli kadromuz ile hayata geçirdiğimiz cihazlarımız dünyanın birçok farklı coğrafyasında bulunan kuyum üreticilerine sunulmaktadır. Firma olarak sadece makina ve ekipman tedarik etmekle kalmayarak dünya çapında kuyum üretimindeki gelişmeleri, trendleri ve önemli olan bilgileri sizlerle anında paylaşmaktayız. Bütün bunlara ek olarak ayrıca ihtiyaç duyduğunuz cila makinası modellerini firmamızdan temin edebilir ve uygun fiyatlardan satın alabilirsiniz.      

Kuyumcu Cila Makinası Çeşitleri

Cilalama işlemi; kuyumculuk sektöründe tasarlanıp üretilmiş olan takı ve mücevherlerde kullanılan bir işlemdir. Ürünlerin yüzeylerini çeşitli makina ya da cila araç gereçleri ile işleyerek, zımpara işleminden sonra perdah tozu cilalayıcı bileşenleri ile dolu, döner tekerlek ya da fırça kullanarak yüzey kısımlarında oluşan pürüzlerin, dalgalanmaların ve çiziklerin en ince ayrıntısına kadar giderilmek koşulu ile takı ya da mücevhere son parlaklığının kazandırılması işlemine verilen isimdir.

Cilalama ile takı ve mücevherlerdeki herkesi cezbeden ışıltı ve zarafet ortaya çıkarılır. Cilacılık işlemi kuyumculuğun en son işlemi kabul edilmektedir. Bu işlem sayesinde ürünlere kazandırılan göz alıcı parıltı ve estetik görüntü müşterilerin ürünlere karşı taleplerinin artmasını sağlayan bir aşamadır.

Alex Makina olarak da son teknoloji ile donatılmış oldukça pratik ve kullanım kolaylığı sağlayan cila makinalarını sizlere sunmaktayız. Çatımız altında yer alan cila makinası çeşitlerimiz ve fiyatları aşağıda olduğu gibidir.

 • Cila Makinası Büyük Boy Gladyatör 
 • Cila Makinası Büyük Boy Superior 
 • Cila Makinası Büyük Boy Standart 
 • Cila Makinası Orta Boy Gladyatör
 • Cila Makinası Orta Boy Superior 
 • Cila Makinası Orta Boy Standart 
 • Cila Makinası Masaüstü Çiftli 
 • Cila Makinası Masaüstü Tekli 
 • Didi Masaüstü Çiftli Cila Makinası 

  kuyumcu cila makinasıkuyumcu cila makinası kuyumcu cila makinası

Kuyumcu Cila Makinası Fiyatları

Kuyumcular için özel olarak ürettiğimiz ve satışını yapmış olduğumuz cila makinalarımızın fiyatlarına bakacak olursak bu makinalarımız kapasitelerine göre fiyatlandırılmaktadır.  
Bunun yanı sıra makinalarımızın her birinin dış kasası sacdan üretilmiştir. Kiminin çalışma alanı florasan ile aydınlatılmışken kimi modelde çalışma alanında led kullanılmıştır. Ayrıca makinalarımızda cam pandel koruması bulunmaktadır.

Masaüstü Kuyumcu Cila Makinası

Masaüstü cila makinalarına bakacak olursak firmamızda satışını yapmış olduğumuz üç masaüstü cila makinası modelimiz bulunmaktadır. Bunlar aşağıda olduğu gibidir.

Çiftli Kuyumcu Cila Makinası

Son derece kullanışlı olan bu cila makinamızın dış kasası sacdan üretilmiştir. Çalışma alanı florasan ile aydınlatılmış olan cila makinamız 34 kg ağırlığında olup eş zamanlı çalışma sayısı 2’dir. Motor devri 2800 RPM olan cila makinamızın dış ölçüsü ise 780 x 370 x 590 mm’dir.

Cila Makinası Masaüstü Tekli

Kullanım kolaylığı sağlayan masaüstü cila makinamızın da dış kasası için sac kullanılmıştır. Çalışma alanı florasan ile aydınlatılan cila makinamız 30kg ağırlığındadır. Eş zamanlı çalışma sayısı 1’dir. Motor devri 2800 RPM olup dış ölçüleri 605 x 420 x 635 mm’dir.

Didi Masaüstü Çiftli Cila Makinası

Didi masaüstü çiftli cila makinamız da diğer cila makinalarımızda olduğu gibi dış kasası sacdan üretilmiştir. Çalışma alanında florasan kullanılmış olan cila makinamız ağırlığı ise 30 kg’dır. Eş zamanlı çalışma sayısı masaüstü çiftli cila makinamızda olduğu gibi 2’dir. Motor devri 2800 RPM olan cila makinamızın dış ölçüleriyse 660 x 320 x 550 mm’dir.

Büyük Boy Kuyumcu Cila Makinası

Büyük boy cila makinalarımızda ise üç modelin satışını yapmaktayız. Bu makinalarımızı hemen görmek ve özelliklerini incelemek için tıklayınız.

Kuyumcu Cila Motorları

Cila motorları kuyumculuk sektöründe cilalama işleminde kullanılan motorlardır. İki tarafı konik şekilde kademeli ve uzantılı olan motor millerine cilalama işleminde kullanılan fırçalar takılmaktadır. Cilacı bu fırçaları kullanarak cilalama işlemini tamamlamaktadır.

Alex makina olarak satışını yapmış olduğumuz cila motorları çeşitleri ve fiyatları aşağıda olduğu gibidir.

 • Motor Dina 220 V 
 • Motor Büyük Süperior 220 V 
 • Motor Küçük 
 • Motor Büyük 
 • Motor Küçük Süperior 39 K 
 • Bant Motoru 150mm 
 • Çark Motoru 150 mm 

kuyumcu cila makinası  kuyumcu cila makinası kuyumcu cila makinası

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.