Döküm Alçısı Çeşitleri ve Fiyatları

Alex Makina olarak siz değerli müşterilerimiz için uzun yıllardır hizmet vermekteyiz. Yerli ve yabancı birçok kuyum üreticisinin ihtiyacına uygun olarak hizmet sunan firmamız her geçen gün bünyesine yeni ve son teknoloji ile donatılmış makinaları katarak uzman kadrosu ile sizlere en iyi hizmeti sunmak için çalışmaya devam etmektedir. Firmamız dünyanın önde gelen markalarının Türkiye Distribütörü olma görevini uzun yıllardır başarı ile devam ettirmektedir. Piyasada bulunan muadilleri ile karşılaştırılmaları yapılan markaların ürünleri ileri teknoloji, verimli kullanım ve fiyat performans kriterlerimizi karşılamak koşuluyla firma çatımız altına alınmakta ve siz değerli müşterilerimize sunulmaktadır. Üreticilerimizin her birinin makina, ekipman ve sarf malzeme ihtiyaçlarını hızlı ve kısa bir süre içinde karşılamaktayız. Sektörün kalbinin attığı Çemberlitaş İVP de bulunan mağazalarımız ile siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Ayrıca firmamız tüm bunların yanı sıra Avrupa Birliği Kalite Standartları altında pek çok cihazın üretimini yapmaktadır. Kendi ürettim tesislerimizde uzman ekibimiz ile titizlik ile üretilen her ürünümüz dünyanın farklı bölgelerinde bulunan kuyum üreticilerine hızlı bir şekilde ulaştırılmaktadır. Alex Makina internet sayfasından aradığınız döküm alçısı çeşitleri ve fiyatları sayfamızda sizleri bekliyor.  Döküm alçısı çeşitlerini size özel fiyatlardan hemen sipariş verebilirsiniz. Dilerseniz de firma iletişim numaralarımızdan bizleri arayarak müşteri temsilcilerimiz ile görüşme sağlayarak detaylı bilgileri öğrenebilirsiniz. 

Döküm Alçısı Çeşitleri

Döküm alçısı çeşitleri arıyorsanız doğru yerdesiniz.  Aradığınız her şey sizi Alex Makina da bekliyor. Alex Makina bünyesinde aradığınız ve ihtiyaç duyduğunuz döküm alçısı çeşitlerini bulabilirsiniz. Gelişmiş teknoloji ve kaliteli malzemelerin kullanılmasıyla üretilmiş olan döküm alçısı çeşitleri size bir tık uzaklıkta. Satışını yapmış olduğumuz döküm alçısı çeşitleri aşağıda detaylı olarak bulabilirsiniz. 

Silvex alçı serisinin en ekonomik alçısıdır. Gümüş ve değersiz metallerin döküm işlemlerinde kullanılmaktadır.

Goldex reçine alçısıyla altı ve değerli metallerin döküm işlemi yapılmaktadır.

Goldex reçine alçısıyla altı ve değerli metallerin döküm işlemi yapılmaktadır.

Resinex alçıyla reçine mumları ve zor dökülen ürünler rahat bir şekilde dökülebilir.

401-100.png (51 KB) 401-103.png (52 KB) 401-101.png (52 KB)

Ürünleri görmek ve hemen sipariş vermek için tıklayınız.

Döküm Alçısı Nedir?

Alçı kalıplara döküm işlemi; demir dışı metallerin şekillendirilmesinde kullanılan özel bir döküm yöntemidir. Bu işlemde ana kalıplama malzemesi de döküm alçısıdır. 

Kuyumculukta Alçı Ne İşe Yarar?

Kuyumculukta alçı ağırlıklı olarak yapılan döküm işlemlerinde kullanılmaktadır. Bu sayede döküm işlemleri daha kısa süreler içinde kolayca yapılır.

Kimler Döküm Alçısını Kullanabilir?

Üretim aşamasında döküm işlemlerini kullanan her atölye döküm alçısını kullanarak döküm işlemlerini yapmaktadır.

Nerede Satılır?

Döküm alçısı çeşitlerini internet sayfamız da bulabilir ve özel fiyatlardan hemen sipariş verebilirsiniz. Bunun yanı sıra mağazamıza gelerek birebir müşteri temsilcilerimizden gerekli detay ve bilgileri öğrenebilirsiniz.

Döküm Alçı Fiyatları

Döküm alçı fiyatları çeşitlerine ya da özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Siz de aradığınız döküm alçısı çeşitlerini Alex Makina bünyesinde bulabilir, özel fiyatlardan hemen sipariş verebilirsiniz.   Uzun ömürlü ve kaliteli malzeme kullanılarak ileri teknolojiyle üretilmiş olan her bir döküm alçısı çeşitleri Alex Makina garantisi altında sizlere teslim edilmektedir. Ürünlerimiz hakkında detayları internet sayfamızda bulabilir ya da dilerseniz iletişim numaralarımızdan firmamızı arayarak müşteri temsilcilerimiz ile görüşme sağlayabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

  • Alçı kalıp döküm nedir?

Alçı kalıp döküm demir dışı dökümler üretmek amacıyla kullanılan özel bir döküm yöntemidir. Bu yöntemde boyutsal hassasiyet, yüzey kalitesi kum, kabuk ve kalıcı metal kalıba döküm yöntemlerinden daha yüksektir ve daha ince detayların üretilmesini sağlamaktadır.

  • Alçı kalıba döküm nasıl yapılır?

Alçı kalıba döküm, kum yerine alçıtaşı, güçlendirici bileşik ve su karışımı kullanılarak yapılmaktadır.  Bu işlem kum döküm işlemine benzer. Döküm yöntemleri tipik olarak karmaşık katı ve içi boş şekiller oluşturmak için kullanılmaktadır.

  • Kalıp alçısı nedir?

Adından da anlaşılabileceği üzere döküm işleminde ana kalıplama malzemesi alçıdır. Bu yöntem ilk olarak MÖ 3000-4000 yıllarında Çin'de pirinç heykellerin dökümünde kullanılmıştır. Alçı kalıplar büyük oranla bakır ve alüminyum alaşımları gibi düşük sıcaklıkta eriyen demir dışı malzemelerin dökümünde kullanılmaktadır.

  • Kapalı döküm nedir?

Kapalı kalıba döküm;genel olarak polistiren (PS) köpükten yapılan model yolluk, besleyici, çıkıcı ve maça gibi tüm kalıp boşluklarını içermektedir. Model, yüzey kalitesini arttırmak için genellikle refrakter bir bileşenle kaplanır. Ayrıca model çevresi sıkıştırılmış kumla kalıplanır.

  • Sürekli döküm yöntemi nedir?

Sürekli döküm yöntemi; ergimiş metalin suyla soğutulan, iki ucu açık bir kalıptan geçirilerek katı hale dönüştürülmesi metoduna verilen isimdir. Genel olarak bu yöntemle şekilsiz veya az şekilli uzun parçaların dökümü yapılmaktadır. Daha çok düşük ergime sıcaklıktaki malzemelere ve bakır alaşımlarına tatbik edilmektedir.

  • Dolu kalıba döküm ne anlama gelir?

Dolu kalıba döküm yönteminde yolluklar, çıkıcılar ve diğer tüm kalıp elemanları köpükten yapılarak kumda kalıplanır. Modelin kalıptan çıkarılması söz konusu olmadığından, kalıbın iki parçalı yapılmasına, modele eğimler verilmesine ve maça kullanılmasına gerek kalmamaktadır.

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.