Sıralama seçin
Görünüm
Toplam 4 ürün görüntüleniyor.

Döküm Alçısı 

Alex Makine olarak uzun bir süredir sektör mensuplarına, yerli ve yabancı kuyum üreticisine ürün sunmakta ve hizmet vermekteyiz. Kıymetli üreticilerimizin A’dan Z’ ye ihtiyaç duyduğu her türlü makine, ekipman ve sarf malzeme ihtiyaçlarını titizlik içinde uzman ekibimiz ile birlikte temin etmekteyiz.   Kuyum üretim ve sanayisindeki son teknolojiyi hızlı bir şekilde yıllardır üreticilerine sunan Alex Makine dünyanın önde gelen markalarının Türkiye Distribütörü olma görevini uzun yıllardır başarılı bir şekilde devam ettirmektedir.   Firma olarak sadece makine ve ekipman tedarik etmekle kalmayarak dünya çapında kuyum üretimindeki gelişmeleri, trendleri ve önemli olan bilgileri sizlerle anında paylaşmaktayız.   Kuyum sektöründe yoğun olarak kullanılan alçı çeşitlerini de firmamızdan uygun fiyatlarda satın alabilir ve kısa bir süre içinde sahip olabilirsiniz.   Konuyla ilgili detaylı bilgileri internet sayfamızdan ya da firmamızdan müşteri temsilcilerimizi arayarak öğrenebilirsiniz.  

Döküm Alçısı

Alçı kalıplara döküm; demir dışı metallerin şekillendirilmesinde kullanılan özel bir döküm yöntemidir. Burada ana kalıplama malzemesi alçıdır. Alçı ilk olarak Çinliler tarafından pirinç heykellerin dökümünde kullanılmıştır.   Günümüzde kuyum sektöründe yoğun olarak tercih edilen alçı kalıplara döküm yönteminin kullanılmasının ana nedenleri; boyutsal hassasiyetin iyi olması, döküm yüzeyinin düzgünlüğü, astarlanmış metalik kalıplara ya da kum kalıplara oranla son derece ince ve kompleks yüzey detaylarının şekillendirilebilmesidir. Alçı kalıba dökülerek üretilmiş olan dökümler kum kalıba yapılmış olan dökümlerden daha pahalıdır.

Kuyumcu Döküm Alçısı

Kuyumculukta hatasız bir döküm işlemi için alçı kalıbın kusursuz olarak hazırlanması gerekmektedir. Mum modellerinin hatasız bir şekilde dizilmesi, vakumlama ve alçılama işleminin kusursuz yapılması ayrıca mum indirme işleminin de en uygun şekliyle yapılması gerekmektedir.   Alçı kalıbını oluşturabilmek içinde döküme elverişli alçıların kullanılması gerekmektedir. İlk olarak önceden hazırlanan ve pişirme işlemi için hazır hale getirilen alçı kalıplarının üzerlerine numaralar yazılarak bir çizelge tutulmaktadır.  Bu işlemin amacı ise döküm esnasında hangi derece için ne kadar ve hangi ayarda madenin kullanılacağını belirlemektedir. Dereceler hazır hale getirildikten sonra uygun pişirme fırını belirlenmekte ve fırın 80-100 dereceye kadar aşamalı olarak ısıtılmaktadır.   Alex Makine olarak bünyemiz altında yer alan alçı modelleri ve fiyatları aşağıda olduğu gibidir.

  • Silvex Alçı 22,5 kg 
  • Goldex Alçı 22,5 kg 
  • Goldex Alçı 45 kg 
  • Resinex Alçı 22,5 kg  

Silvex, alçı serisinin en ekonomik alçısıdır. Bu alçımız gümüş be değersiz metallerin döküm işlemlerinde kullanılmaktadır. 22,5 kg’lık çuvallar ya da 45 kg’lık plastik varillerde satışı yapılmaktadır.   Goldex alçı ile altın ve değerli metallerin döküm işlemi kolaylıkla yapılabilmektedir. Bu alçımız da 22,5 kg’lık çuvallar veya 45 kg’lık plastik varillerde satışa sunulmaktadır.   Son olarak Resinex alçımız ile reçine mumları ve zor dökülen ürünler rahat bir şekilde dökülebilmektedir.Resinex alçımızında diğer alçılarımızda olduğu gibi 22,5 kg’lık çuvallar ya da 45 kg’lık plastik varillerde satışı yapılmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.