Sıralama seçin
Görünüm
Stokta Yok Vallorbe - Vallorbe Beyaz Bıçak Kalem (LO0406/WS)
Toplam 13 ürün görüntüleniyor.

Vallorbe Mıhlama Çeşitleri ve Fiyatları

Alex Makina olarak uzun yıllardır yerli yabancı kuyum üreticisine hizmet vermekte ve ürün sunmaktayız. 35 yılı aşkın sektör deneyimimiz ve uzman ekibimiz ile siz değerli müşterilerimize en iyi ve kaliteli hizmeti sunmak için çalışmaya devam etmekteyiz. İleri teknolojiyi değerli üreticilerimize sunmakta ve dünyanın önde gelen markalarının ürünlerini yurt dışından getirerek Türkiye’de uzun yıllardan beri başarı ile satışını yapmaktayız. Titizlik ile seçtiğimiz her bir markanın ürünleri muadilleri ile kıyaslanmakta ve fiyat performans kriterleri yapıldıktan sonra firmamızın çatısı altına alınmaktadır. Üreticilerimizin her türlü makina ve ekipman ihtiyaçlarını kısa sürede çözüme kavuşturmaktayız. Bütün bunlara ek olarak son teknolojinin kullanılması ile üretilmiş olan lazer kaynak makina modellerini de Alex Makina da bulabilir ve uygun fiyatlarda sahip olabilirsiniz.

Değer verdiğimiz üreticilerimizin ihtiyaç duyduğu her türlü makina, ekipman ve sarf malzeme ihtiyaçlarını kısa sürede hızlıca karşılayan firmamız istediğiniz her malzemeyi A’dan Z’ye çatısı altında toplamakta ve sizlere kolaylık sağlamaktadır. Bunun yanı sıra Alex Makina garantisi altında aradığınız vallorbe marka mıhlama çeşitlerine ve fiyatlarını sayfamızda bulabilir ya da firmamızı arayarak müşteri temsilcilerimizden detaylı bilgileri öğrenebilirsiniz.

Vallorbe Mıhlama Nerede Kullanılır?

Kıymetli metal alaşımların kullanılması ile yapılmış olan takıların yani küpe, yüzük ya da kolye vb. aksesuarların metal gövdeleri (montür) üstüne taş monte etme işlemine mıhlama sanatı adı verilmektedir. Mıhlama işlemi kuyum sektöründe son derece önemli olan ve ilk sıralarda gelen ve olmazsa olmaz aşamalardan biridir. Takılara kıymetli metale nazaran daha pahalı olan taşlarda mıhlanmaktadır. Örneğin zümrüt, yakut, elmas ya da safir gibi. Değerli taşların mıhlanması ile yapılmış olan takılara mücevher adı verilmektedir. Vallorbe mıhlamalarda montür üzerine taş monte etme aşamasında ustalar tarafından yoğun olarak kullanılmaktadır.

Mıhlama Nasıl Yapılır?

Mıhlama işlemi kuyumculuk sektöründe işinin ehli olan mıhlayıcı ustaları tarafından yapılmaktadır. Öncelikli olarak sadekar yaptığı takıda ne kadar taş kullanılacaksa hepsini mıhlayıcı ustasına teslim eder. Sonrasında ise işinde usta olan mıhlayıcı taşı, rokela ya da mengene ismi verilen mumlu takoza yapıştırır. Bu işlem sayesinde taşı sabitlemiş olur.  Daha sonraki aşamada taşın monte edileceği yer çelik kalem ya da matkap ile açılır ve takıda kullanılacak olan taş yuva içerisine koyulur. Son işlem olarak yeterli miktarda tırnak çıkartılarak belli başlı takımların kullanılmasıyla mıhlama işlemi tamamlanmış olur. En son aşamada ise tesviye ve cilalama işlemi yapılır ve takı göz kamaştırıcı son halini almış olur.

Vallorbe Mıhlama Çeşitleri

Alex Makina bünyesinde yer alan ve satışını yapmış olduğumuz Vallorbe marka mıhlama kalemleri ile sizde mıhlama işlerinizi kısa süreler içinde kolayca yapabilirsiniz.

Size özel fiyatlardan satın alabileceğiniz Vallorbe marka mıhlama kalemi çeşitlerini ve fiyatlarını aşağıda maddeler halinde bulabilirsiniz:

 • Vallorbe Sarı Çapla Kalem ( LO0401/HHS) 

 • Vallorbe Beyaz Çapla Kalem (LO0401/WS) 

 • Vallorbe Sarı Yuvarlak Kalem (LO0402/HHS) 

 • Vallorbe Beyaz Yuvarlak Kalem (LO0402/WS) 

 • Vallorbe Sarı Engela (LO0403/HHS) 

 • Vallorbe Beyaz Engela (LO0403/WS) 

 • Vallorbe Beyaz Oval Kalem (LO0404/WS) 

 • Vallorbe Sarı Bıçak Kalem(LO0406/HHS) 

 • Vallorbe Beyaz Bıçak Kalem(LO0406/WS) 

 • Vallorbe Raket Kare Kalem – (LO0502/WS)

 • Vallorbe Rebde Kanallı (LO0653) 

 • Vallorbe Rende Kanalsız (LO0655) 

 • Vallorbe Oval Mazgala (LO0788) 

Vallorbe Mıhlama Nasıl Kullanılır?

Mıhlama işlemi öncesinde yapılacak olan işin boyutuna göre taş dizimi yapılmaktadır. Daha sonraysa takı rokelaya alınarak mıhlama işlemine hazır hale getirilir. Bu aşamada da ise devreye mıhlama işleminin olmazsa olmaz aleti olan mıhlama kalemleri girmektedir. Kuyumculuk sektöründe ustalar tarafından tercih edilen mıhlama kalemi çeşitleri kullanılacak olan yönteme göre değişiklik göstermektedir. Taşların mücevherlere yerleştirme işleminde yani mıhlama aşamasında aşağıdaki yöntemler kullanılmaktadır:  

 • Alafranga Mıhlama
 • Alaturka Mıhlama
 • Kanal Mıhlama
 • Güverse Mıhlama
 • Sıvama Mıhlama
 • Amerikan Mıhlama

Vallorbe Mıhlama Seçimi

Mıhlama seçimi mücevherde kullanılacak olan taşa ve tasarıma göre değişiklik göstermektedir. Bunun yanı sıra her bir usta işlemlerinde farklı ebat ve modelde mıhlama kalemi kullanmaktadır. Aradığınız her türlü Vallorbe marka mıhlama çeşidini sayfamızdan temin edebilir ve uygun fiyatlardan satın alabilirsiniz.

Vallorbe Mıhlama Fiyatları

Alex Makina bünyesinde satışını yaptığımız mıhlama kalemleri arasından sizlerde seçiminizi yapabilir ve size özel fiyatlardan hemen sipariş verebilirsiniz. Her bir ürün garanti kapsamında olup yüksek kalitede sizlere sunulmaktadır.T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.