Gümüş Cilası

Alex Makine olarak uzun yıllardır sektör mensuplarına, yerli ve yabancı kuyum üreticisine hizmet vermekte ve ürün sunmaktayız. 35 yılı aşkın köklü geçmişi ile firmamız sizler için çalışmaya devam etmektedir. Siz değerli üreticilerimizin her türlü makine, ekipman ve sarf malzeme ihtiyaçlarını en kısa sürede hızlıca karşılamakta ve sizlere teslim etmekteyiz. İhtiyaç duyduğunuz gümüş parlatma cilası ve çeşitleri ile ilgili bilgilere internet sayfamızdan ulaşabilir. Fiyat bilgisi konusunda firmamızı arayarak müşteri temsilcilerimizden detaylı bilgileri öğrenebilirsiniz.

Gümüş Parlatma Cilası Nedir?

Gümüş parlatma cilası; gümüşçülerin ürünlerini parlatmak amacı ile tercih ettikleri cilaların başında gelmektedir. Gümüş parlatma cilası gümüş ve gümüş kaplı olan nesneleri temizler, parlatır ve bakımını yapar. İlk günkü parlaklığını kaybetmiş olan nesnelerin parlaklığını geri kazanmasında yardımcı olan gümüş parlatma cilası oksitlenmiş olan yüzeylerin ve nesnelerin çizilmeden ve zarar görmeden cilalanmasına izin vermektedir. Gümüş parlatma cilası; gümüş ve gümüş kaplama tepsileri, tabakları ve diğer kararmış olan nesneleri kolaylıkla parlatır. Cila sonrası ilk günkü haline kavuşan gümüş nesneler birkaç hafta oksidasyona karşı korunmuş olur.

 Hagerty Gümüş Parlatma Cilası  Hagerty Gümüş Parlatma Cilası

Gümüş Cilası Nasıl Yapılır?

Gümüş takıların, süs eşyalarının ve diğer nesnelerin dış etkenler sebebi ile zamanla kararmaya başlaması nedeniyle belli aralıklar ile temizlenmesi ve parlatılması gerekmektedir. Gümüş cilasının nasıl yapılması gerektiği ve gümüşün nasıl temizlendiği konusunda bilgi sahibi olmak oldukça önemlidir. Gümüş yapı itibari ile parlak ve göz alıcı bir görünüme sahip olan bir metaldir. Bu sebeple ışığı yansıtma özelliği de bir hayli fazladır. Zaman içerisinde kükürt, hidrojen ve sülfürik alaşımlar sebebi ile kimyevi etkileşime girdiği için oksitlenmekte ve tepkime göstererek kararmaktadır. Bu nedenle gümüşlerin özenle saklanması ve temizlenmesi gerekmektedir. Gümüş yeryüzünde oldukça fazla bulunmaktadır. Bu sebeple takı, ev eşyası, mücevherat ve para gibi eşyalarda kullanımı bir hayli yoğundur. Gümüşlerin hava alan yerlerde, nemli olana alanlarda kalması ya da uzun süre ter, parfüm veya deodorant gibi etkenlerle etkileşim halinde olması sebebi ile kararma etkisi ortaya çıkmaktadır.

Gümüşün kararmasını engellemek amacı ile kapalı kutularda saklanması ve hava ile temasının mümkün olduğunca önlenmesi gerekmektedir. Gümüş eşyalarınıza özen gösterdiğiniz ve uygun koşullarda sakladığınız takdirde belli sürelerde onları temizlemeniz yeterli olacaktır. Gümüşlerin parlatılması, temizlenmesi ya da bakımının yapılması için en iyi seçenek tabi ki gümüş cilasıdır. Cilayı bir gümüşçüye yaptırabileceğiniz gibi gerekli olan malzemeyi alarak evde kendinizde yapabilirsiniz. Özellikle gümüş eşyalarınız tamamıyla kararmadan cilası yapılırsa başarılı bir sonuç elde edebilirsiniz. Peki cila nasıl yapılır? Öncelikle gümüşü parlatmak için satın almış olduğunuz cilayı hafif nemli yumuşak bir bez ya da sünger ile gümüşünüze tatbik edin ve gümüşü iyice temizleyin. Sonrasında ise ılık suda temizleyin. Son olarak göz kamaştıran ve uzun ömürlü bir parlaklık elde etmek için yumuşak kuru bir bez ile silip temizleyin. Sonrasında ise gümüşlerinizin ilk günkü parlaklıklarına kavuştuklarını görebilirsiniz.

Hagerty Gümüş Cilası

Gümüş; diğer metallere nazaran daha sık temizlenmesi gereken değerli bir metaldir. Havada bulunan ve oksidasyonun hızlanmasına sebep olan kükürt ile temas etmesi nedeni ile kararır. Dünya üzerinde yoğun olarak bulunan bu element gümüşün çok çabuk kararmasına neden olmaktadır. Bütün bunlara ek olarak banyo gibi nemin yoğun olduğu alanlar ve hava alımına açık olan saklama koşulları bile gümüş nesnelerin kararmasında etkin rol oynayan etkenlerdir. Bu sebeple kararma işlemini yavaşlatmak ve gümüş eşyalarınızı korumak istiyorsanız, kuru ve kapalı bir yerde saklamanız oldukça önemlidir. Gümüş eşyalarınızın korunmasının yanı sıra onların bakımının yapılması da ilk sıralarda gelmektedir. Bunun için firmamız bünyesinde yer alan Hagerty marka gümüş cilasını kullanabilir ve gümüşlerinizin bakımını yapabilirsiniz. Hagerty marka cilayı görmek için tıklayınız.  

Hagerty Gümüş CilasıHagerty Altın Parlatma BeziHagerty Gümüş Temizleme Bezi

Gümüş Cilası Fiyatı

Gümüşün ışıltısı ve sadeliği ona ayır bir güzellik katmaktadır. Ancak zamanla ilk günkü halinden eser kalmayan takı ya da nesnelerin belli aralıklar ile bakımının yapılarak parlatılması gerekmektedir. Piyasada birçok gümüş parlatma ve bakım ürünleri bulunmaktadır. Ama çoğu faydadan ziyade ürünlerinize zarar verebilmekte ya da hiçbir işe yaramamaktadır. Alex Makine olarak siz değerli müşterilerimiz için bünyemizde bulunan ve satışını yapmış olduğumuz Hagerty marka gümüş cila ürünleri arasından seçimlerinizi yapabilirsiniz. Bu sayede gümüşlerinizi hem parlatabilir hem de bakımını yaparak onları uzun süre dış etkenlere karşı koruyabilirsiniz. Hagerty marka ürünlerimizin fiyat bilgisi için internet sayfamızı inceleyebilir ya da firmamız telefonlarından bizi arayarak müşteri temsilcilerimizden fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Gümüş Cilası Nerede Satılır?

Bu ürünü hemen hemen her alışveriş merkezinde gümüş eşya satan mağazalardan bulabilirsiniz. Ayrıca gümüş ile ilgili ihtiyaç duyduğunuz parlatma malzemelerinin her birine Alex Makine internet sayfasından ulaşabilirsiniz. Kaliteli ve uzun ömürlü malzeme arayışınız var ise doğru yerdesiniz demektir. Dilerseniz ihtiyacınız olan gümüş parlatma malzemelerini internet sayfamızdan temin edebilir isterseniz de mağazamızı ziyaret ederek satın alabilirsiniz. Bunun yanı sıra gümüş dışında altın, çelik ve diğer metalleri temizlemek ve parlatmak için ihtiyaç duyduğunuz malzemelere sayfamızdan ulaşabilirsiniz.  

Gümüş Eldiveni

Gümüş ve gümüş kaplamalı eşyaları temizlemek, parlatmak ve korumak için kullanılan bu eldivenler son derece kullanışlıdır. Kullanımına bakacak olursak öncelikle eldiveni lekelerin ilk belirtisinde kullanmalısınız. Bu eldiven ile tamamen ama hafifçe sürtünme işlemi yapılmalıdır. Bu işlem sayesinde gümüşte meydana gelen oksitlenme temizlenir ve gümüş daha uzun ömürlü bir parıltıya sahip olur. Sonrasında ise bezi yıkamayınız. Bez tamamen siyah olduktan sonra değiştiriniz.

Gümüş Parlatma Eldiveni

Gümüşleriniz için aradığınız Hagerty marka gümüş eldivenleri sayfamızda sizleri bekliyor. Ürünü görmek ve fiyat bilgisi için hemen tıklayınız.    

Hagerty Gümüş Parlatma Eldiveni

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.