Smith Oksijen Kaynak Seti

Stok Kodu: 217-100
Fiyat
265,00 $ + KDV
KDV Dahil Fiyat
10.494,00

TL'den başlayan taksit seçenekleri

Paylaş:
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Ürün KoduÖlçüAğırlık
  217-100220x150x60 mm343 gr

  *Smith oksijen takımı ince parçaların kaynak yapılması için uygun bir şalümodur

  *Aynı zamanda eksta eritme ucu ile yüksek sıcaklıkta eriyen platin ve benzeri metallerin eritme işlemi yapılabilir                                               

  *Propan ve Oksijen ile çalışmaktadır                                                    

  *İçinde 5 farklı kalınlıkta uç kullanılmaktadır


  Smith Oksijen Kaynak Seti

  Alex Makina olarak uzun yıllardır yerli yabancı kuyum üreticisine hizmet vermekte ve ürün sunmaktayız. 35 yılı aşkın sektör deneyimimiz ve uzman ekibimiz ile siz değerli müşterilerimize en iyi ve kaliteli hizmeti sunmak için çalışmaya devam etmekteyiz. En son teknolojiyi değerli üreticilerimize sunmakta ve dünyanın önde gelen markalarının ürünlerini yurt dışından getirerek Türkiye’de uzun yıllardan beri başarı ile satışını sürdürmekteyiz. Titizlik ile seçtiğimiz her bir markanın ürünleri muadilleri ile kıyaslanmakta ve fiyat performans kriterleri yapıldıktan sonra firmamızın çatısı altına alınmaktadır.

  Üreticilerimizin her türlü makina ve ekipman ihtiyaçlarını kısa sürede çözüme ulaştırmaktayız. Bütün bunlara ek olarak son teknolojinin kullanılması ile üretilmiş olan lazer kaynak makina modellerini de Alex Makina da bulabilir ve uygun fiyatlarda sahip olabilirsiniz.

  Bunun yanı sıra çatımız altında yer alan ve kullanım kolaylığı sağlayan Smith oksijen kaynak seti çeşitleri arasından seçiminizi yapabilir ve uygun fiyatlardan satın alabilirsiniz. Ayrıca fiyat bilgisi için firmamızın iletişim numaralarından bizi arayarak müşteri temsilcilerimizden gerekli olan bilgileri öğrenebilirsiniz.

  Kuyumcu Oksijen Kaynak Seti

  Alex Makina çatısı altında yer alan oksijen kaynak seti ile en ufak parçaların bile kaynak işlemlerini kolaylıkla yapabilirsiniz. Firmamız bünyesinde bulunan ve satışı yapmış olduğumuz oksijen kaynak seti çeşitleri arasından aradığınız oksijen kaynak setini bulabilir ve uygun fiyatlardan ücretsiz kargo hizmetimiz ile satın alabilirsiniz.

  Kuyumcu Oksijen Kaynak Seti Nedir?

  Oksijen kaynak setleri kuyumculuk sektöründe ince parçaların kaynak yapılabilmesi için kullanılan ve oldukça pratik olan uygun bir şalomadır. Sizlerde kullanım kolaylığı sağlayan oksijen kaynak setleri ile ince kaynak işlerinizi kısa süreler içinde kolayca yapabilirsiniz.

  Kuyumcu Oksijen Kaynak Seti Nasıl Kullanılır?

  Yanıcı bir gazın oksijen ile yakılmasıyla elde edilmiş olan yüksek ısı metalin eritilerek kaynatılması işlemlerinde en yaygın yakıt olarak propan gazı kullanıldığı için genellikle oksi propan kaynağı olarak telaffuz edilmektedir.  Propanın oksijen ile yakılmasında yaklaşık olarak 2000C sıcaklığa ulaşılır. Genel olarak %50- %50 oranında oksijen propan karışımıyla kaynak işlemi yapılır. Yüksek ısı kullanılarak meydana getirilen kaynak banyosu istenilen dikiş boyunca ilerletilirken banyoya genel olarak metal kaynak teli damlatılarak istenilen miktarda dolgu yapılabilmektedir.

  Oksijen kaynak setleri hafif ve dengeli olması sebebi ile kuyumcular tarafından yoğun olarak tercih edilmektedir. Tabancanın uzunluğu, kullanan kişinin ellerini sıcak bölgelerden uzak tuttuğu için kullanımın daha rahat olmasına olanak tanımaktadır.

  Kuyumcu Oksijen Kaynak Seti Çalışma Prensibi

  Oksijen kaynak seti çalışma prensibine bakacak olursak bu setler kaynak yapımında kullanılan şalomadır.  Aynı zamanda bu setlerde bulunan ekstra eritme ucu sayesinde yüksek sıcaklıkta eriyen platin ve benzeri metallerin eritme işlemleri kolaylıkla yapılabilir. Oksijen kaynak seti propan ve oksijen ile çalışmaktadır.  Kaynak seti popüler oksi yakıt gazları ile son derece uyumludur. Her alanda mikro birleştirme işlemleri için oldukça idealdir. Oksijen kaynak seti ile altın, gümüş, bakır, kurşun, kalay ve platin gibi her türlü hassas metalin kaynağı için uygundur. Oksijen ve LPG her uç boyutu farklı olan 5 uç ile birlikte kullanılmaktadır.

  Kısacası bir metalin kaynaklanabilmesi için ergime sıcaklığının üzerinde olan bir değere kadar ısıtılması gerekmektedir.  Bu ısı oksijen ve asetilen gazının bir şaloma ucunda yakılması ile sağlanır. Kaynak şaloma modelleri ikiye ayrılır. Bunlar eşit basınçlı şalomalar ve enjektörlü şalomalardır. Eşit basınçlı şalomalar da oksijen ve asetilen gazı basınçları ağırlıklı olarak birbirlerine eşittir. Eşit basınçlı şalomalar genel olarak kalın parçaların kaynağında kullanılmaktadır. Enjektörlü şalomalar ise genel olarak ince parçaların kaynağında kullanılmaktadır.  Düşük basınçta olan asetilen gazı, daha yüksek basınçtaki oksijen gazının hızından yararlanılması ile şalomaya sürüklenmektedir.

  Smith Kuyumcu Oksijen Kaynak Seti

  Smith marka oksijen kaynak seti modelimizin ölçüsü 220 x150 x 60 mm’dir. Ağırlığı ise 343 gramdır.

  • Smith Oksijen Takımı 

   

Benzer Ürünler
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.