Sıralama seçin
Görünüm
Toplam 14 ürün görüntüleniyor.

Otomatik Mum Kazanı Çeşitleri 

Alex Makine olarak uzun yıllardır kuyumculuk sektörüne ait olan her türlü makine ve kuyumcu malzemelerini sizlere sunmaktayız. Sektör mensuplarına, yerli ve yabancı kuyum üreticisine en iyi hizmeti vermek için uzman ekibimiz ile yolumuza devam etmekteyiz. İhtiyaç duyduğunuz her türlü makine, ekipman ve sarf malzeme ihtiyaçlarınızı özenli bir şekilde karşılayan firmamız A’dan Z’ye her şeyi çatısı altında toplamaktadır. Sizlerde bu sayede hem zaman tasarruf yaparken hem de kaliteli malzemelere uygun fiyatlarda sahip olabilirsiniz. Markamız aynı zamanda pek çok cihazın üretimini Avrupa Birliği Kalite Standartları altında gerçekleştirmektedir. Kendi üretim tesislerimizde işinde uzman olan deneyimli kadromuz ile hayata geçirdiğimiz cihazlarımız dünyanın birçok farklı coğrafyasında bulunan kuyum üreticilerine sunulmaktadır. Bunun yanı sıra firmamızın bünyesinde yer alan ve aradığınız otomatik mum kazanı çeşitlerine ulaşabilirsiniz. Fiyat bilgisi ve detaylarla ilgili olarak firmamızı arayabilir ve müşteri temsilcilerimizden gerekli bilgileri alabilirsiniz.

Otomatik Mum Kazanı

Kuyumculuk sektöründe kullanılan bu makineler standart vakumlama ve standart basınç sayesinde çok düşük hata payı ile standartta mum basım işleminin yapılmasını sağlayan makinelerdir. Otomatik başlatmalı bu sistem dünyada bir ilktir. Hızlı ve kullanım kolaylığı sağlayan bu makinler ile sizlerde son teknolojiye sahip olabilirsiniz. Ayrıca enjeksiyon döngüsü için 2/3 saniyeye kadar tasarruf sağlanmasına olanak tanıyan makineler ile maliyetlerinizi minimuma indirebilirsiniz. Sizde kaliteli ve son teknoloji ile donatılmış olan makinelere sahip olmak için AlexMakine’yi tercih edin.

Masterix Otomatik Mum Kazanı

Masterix otomatik mum kazanı makineleri %100 İtalya’da üretilmiş olan makinelerdir. Kuyumculuk sektöründe yoğun olarak tercih edilen balmumu enjektör makineleri öncelikli olarak çeşitli parametreleri ayarlamak için en iyi odaklanmaya izin veren pratik ve temel renklere sahip olan bir dokunmatik ara yüze sahip olan ve kullanım kolaylığı sağlayan mum kazanı makineleridir. Kelepçeye entegre edilmiş RFID TAG okuyucu ve yazıcıya ek olarak tekrarlana bilirliği sağlamak için tüm parametreleri kalıp içinde depolamaya izin verir. Makinenin performansına bakacak olursak pistonlu ve basıncın geri besleme kontrolüne sahip yeni enjeksiyon sistemi, gerçekleşen balmumu modellerinin ve atıkların ortadan kaldırılmasıyla bir enjeksiyon ve diğeri arasındaki ağırlık sabitliğiyle mutlak doğruluk sağlar. Yüksek vakum, içerde bulunan tüm havayı gidermek için doğrudan kalıpta oluşturulur ve balmumunda üretilen mikro kabarcıkların varlığını ortadan kaldırır. Bu sayede modelin kalıba tam olarak kopyalanmasını sağlar. Enjektör, kolayca ve hızlı bir şekilde ayarlanabilen, kalıptan balmumu ve sızıntısını ortadan kaldırabilen hareketli bir pime sahiptir.

Bu makineler yüksek kaliteli malzemelerden üretilmiştir. Homojen bir erime, muntazam bir sıcaklık ve düşük vakum amacı ile yalıtılmış olan dayanıklı alüminyum tank; balmumunda bulunan tüm nemin ve havanın çıkarılmasına izin verir. Özel paslanmaz çelik kapak aynı zamanda yüksek mukavemet ve dayanıklılık sağlar. Bu makinelerde önem teşkil eden en önemli unsur tabi ki “Otomatik Çalıştırma Sistemidir”. Bu sistemin en büyük avantajı enjeksiyon döngüsü başına 2 saniye kadar tasarruf etmenizi sağlayarak, operasyonların optimizasyonunu artırarak günde 2400 parçaya ulaşabilen somut artırılmış bir üretim sağlanması imkanı verir. Mum kazanlarının çalışma prensibine bakacak olursak öncelikle kalıp kelepçeye yerleştirildiği anda enjeksiyon döngüsü herhangi bir döngüye basmadan otomatik olarak çalışmaya başlar. Oldukça kullanışlı olan mum kazan makineleri bir o kadar da güvenlikli olarak donatılmıştır. Eğer kelepçe operatörün elindeyse kapanmayı önleyen sensörler sayesinde güvenlik üst seviyededir. Aksi bir durumda yani çalışma döngüsü sırasında elin yanlışlıkla makineye sokulması anında enjektör sensörlerin algılaması ile otomatik olarak duracaktır. Sizlerde son teknoloji ile donatılmış Masterixürünlerini Alex Makine çatısı altında bulabilir ve kolaylıkla sahip olabilirsiniz. Firmamızda yer alan Masterix marka makinelerimiz aşağıda olduğu gibidir.

  • Masterix Otomatik Tekli Mum Kazanı
  • Masterix Auto-Start Tekli Mum Kazanı
  • Masterix Otomatik Çiftli Mum Kazanı
  • Masterix Auto- Start Çiftli Mum Kazanı

Bantlı Mum Kazanı

Alex Makine bünyesinde iki çeşit bantlı mum kazan modeli yer almaktadır. Bu makinelerin dikey kauçuk depolaması ve sahip olduğu otomatik bant sayesinde hızlı ve standart bir enjeksiyon yapılabilmektedir. Yeni enjeksiyon sistemi sayesinde oldukça ince detaylı ürünler rahat bir şekilde enjekte edilebilmektedir. Sahip olduğu 7” dokunmatik ekran sayesinde kolay bir operasyon sağlar. Kullandığı RFID teknolojisi ile her kauçuğa farklı tanımlamalar yapılabilir. C10 (100 x 100 x 50 mm) mengenesi, soğutma sistemi ve VAP14 vakum pompası dahildir. Son olarak 10 santimetreküp piston ile enjeksiyon sağlamaktadır. Çatımız altında bulunan Masterix marka bantlı mum kazanı modelleri aşağıda olduğu gibidir.

  • Masterix Bantlı Mum Kazanı Ekstra Hazneli – Fiyat Sorunuz
  • Masterix Bantlı Mum Kazanı – Fiyat Sorunuz
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.