Soğuk Mine Ürünleri Çeşitleri ve Fiyatları

Alex Makina olarak siz değerli müşterilerimiz için uzun yıllardır hizmet vermekteyiz. Yerli ve yabancı birçok kuyum üreticisinin ihtiyacına uygun olarak hizmet sunan firmamız her geçen gün bünyesine yeni ve son teknoloji ile donatılmış makinaları katarak uzman kadrosu ile sizlere en iyi hizmeti sunmak için çalışmaya devam etmektedir. Üreticilerimizin her birinin makine, ekipman ve sarf malzeme ihtiyaçlarını hızlı ve kısa bir süre içinde karşılamaktayız. Sektörün kalbinin attığı Çemberlitaş İVP’de bulunan mağazalarımız ile siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Firmamız dünyanın önde gelen markalarının Türkiye Distribütörü olma görevini uzun yıllardır başarı ile devam ettirmektedir. Piyasada bulunan muadilleri ile karşılaştırılmaları yapılan markaların ürünleri ileri teknoloji, verimli kullanım ve fiyat performans kriterlerimizi karşılamak koşuluyla firma çatımız altına alınmakta ve siz değerli müşterilerimize sunulmaktadır. Ayrıca firmamız tüm bunların yanı sıra Avrupa Birliği Kalite Standartları altında pek çok cihazın üretimini yapmaktadır. Kendi ürettim tesislerimizde uzman ekibimiz ile titizlik ile üretilen her ürünümüz dünyanın farklı bölgelerinde bulunan kuyum üreticilerine hızlı bir şekilde ulaştırılmaktadır. Bunun yanı sıra Alex Makina olarak bünyemizde bulunan ve aradığınız soğuk mine ürün ve çeşitlerine sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Ayrıca fiyat bilgisi ve detayları öğrenmek için firmamızı arayarak müşteri temsilcilerimizden gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz.

Soğuk Mine

Mineleme tekniği süsleme sanatında yoğun olarak tercih edilen ve çok özel bir yere sahip olan zarif bir sanattır.  Bir bakıma mücevher ve eşya bezeme tekniği olan mineleme günümüzde de yaygın olarak kullanılan bir tekniktir. Mine, metal bir yüzeyin sert ve parlak bir katman ile kaplanmasıyla elde edilen bir bezeme biçimidir. Mine işlemini yapmak için çok sıcak bir fırında özel bir ısıtma işlemi kullanılarak metal ve cam kaynaştırılır.  Mine sanatı bir bakıma altın, gümüş ve bakır gibi değerli olan metallerin kullanılan mine boyalarıyla süslenmesi temeline dayanmaktadır.

Sıcak mine , soğuk mine ve uv mine tekniği olarak karşımıza çıkan mine sanatında sıcak mineleme işlemi için yüksek ısıya gerek duyulurken soğuk teknik uygulaması için yüksek sıcaklıklara gerek duyulmadan işlem yapılabilmektedir, uv minelerde ise ısıya gerek duyulmadan uv ışıklar ile kurutma işlemi gerçekleştirilmektedir.

Soğuk Mine Fırını

Klasik özel olarak üretilmiş olan mine pişirme fırını mine yapımında son derece kullanışlı olan ve kullanım kolaylığı sağlayan bir fırındır. Kuyumcular tarafından yoğun olarak tercih edilen mine fırınlarına kaliteli malzeme ve uygun fiyatlarda Alex Makina ayrıcalığı ile sahip olabilirsiniz. Geniş gözetleme penceresi sayesinde fırının kamarası tamamen göz kontrolünüz altında olacaktır. Oldukça pratik olan bu fırını her yerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Firmamızın çatısı altında yer alan standart mine fırınımızın çalışma sıcaklık aralığı 50 derece ya da 250 derece aralığındadır. J tipi standart mine fırınımız kapasite olarak 24 litreye sahiptir.

Ağırlık olarak 23 kg ağırlığında olan fırınımız 850W güce sahiptir. İç ölçüleri 29 x 31 x 27 cm, dış ölçüleri ise 58 x 50 x 41 cm’dir. Raf olarak 3 adet delikli alüminyum rafa sahip olan standart mine fırınımızın sigortası da 6 Amperdir. Sizlerde firmanızda gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz mine fırını arayışı içinde iseniz uygun fiyat ve garanti imkanı ile ürünlerimiz arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Soğuk Mine Ürünleri

Alex Makina olarak bünyemizde bulunan mine ürün çeşit ve fiyatlarını aşağıda maddeler halinde bulabilirsiniz.

Standart Mineler:

  • Mine Polisaj Yapılabilir (001-067)
  • Mine Polisaj Yapılabilir (068-082)
  • Katalizör Polisaj Yapılabilir(90 Gr)
  • Mine Simi 150 Mikron (50 Gr)

Soğuk MineMine Simi

UV Mine:

  • UV Mine

Uv Mine

Soğuk Mine Nasıl Yapılır?

Soğuk mine geleneksel sırlar yerine doldurmak için epoksi reçinenin kullanıldığı bir tür kaplama teknolojisidir. Reçine katılaştığında yüksek derece sıcaklık kullanılarak yapılmış olan sıcak mineleme ile aynı etkiyi oluşturmaktadır. Modern bir teknik olan bu işleminin kullanıldığı mücevherler saf, temiz ve ayarlanabilir renklere sahip olurlar. Soğuk mineleme tekniği geleneksel olan sıcak mineleme tekniğinden oldukça farklıdır. Çünkü üretim sürecinde yüksek sıcaklıkta ateşleme gerektirmemektedir.  Bu teknik yüksek sıcaklıklara sahip bir fırın ile ısıtılmadan kaplama etkisini veren pigmentli bir epoksi reçinesidir. Bu işlemde sadece uygulama yapılacak olan metale sıvı renkli reçine yapıştırıcısı sürülmeli ve sonrasında hava ile kuruması beklenmelidir. Görüldüğü üzere işlem son derece basittir.  Bu tekniğin kullanıldığı takılar seri üretim için uygundur ve oldukça göz kamaştırıcıdırlar.

Emaye ismi ile de bilinen mineleme aslında oldukça eski bir metal süsleme tekniğidir. Özellikle bakır, altın ve gümüş gibi metaller üzerine cam tozunun uygulanması ile elde edilmektedir. Uygulama yapılacak olan metal üzerine cam tozu ve minik cam parçaları özel teknikler ile uygulanır. Sonrasında ise yüksek ısılı fırınlarda birkaç dakika pişirilir. Bu sayede boya metale sabitlenir. Sonrasında ise mücevher ya da eşya yıkanır, temizlenir, zımparalanır ve mükemmel bir görünüme kavuşur.

Soğuk Mine Nedir?

Mineler genellikle metal nesnelerin parlak olan ve kırmızı bir sıcaklıkta camsı bir yüzeye sahip olmasını sağlamak amacı ile yapılan kaplamadır. Yüksek dereceli ısılarda çeşitli maddelerin eritilerek birleştirilmesi sonucunda yapılmaktadır. Günümüzde mineleme üç şekilde yapılmaktadır. Bunlar sıcak mineleme, soğuk mineleme ve seramik mineleme. Mineleme tekniği geçmiş yıllardan günümüze kadar gelen kuyumculuk sektöründe de yoğun olarak kullanılan bir tekniktir. Sıcak mine işlemi için oldukça yüksek sıcaklıklara ihtiyaç duyulurken soğuk olan mine tekniği yüksek dereceli fırınlara ihtiyaç duyulmadan gerçekleştirilen daha modern bir tekniktir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.