Sıralama seçin
Görünüm
Stokta Yok - Yüzey Zımpara Mandreni 22 mm
Toplam 16 ürün görüntüleniyor.

Mandren Çeşitleri ve Fiyatları 

Alex Makina olarak uzun yıllardır yerli yabancı kuyum üreticisine hizmet vermekte ve ürün sunmaktayız. 35 yılı aşkın sektör deneyimimiz ve uzman ekibimiz ile siz değerli müşterilerimize en iyi ve kaliteli hizmeti sunmak için çalışmaya devam etmekteyiz. İleri teknolojiyi değerli üreticilerimize sunmakta ve dünyanın önde gelen markalarının ürünlerini yurt dışından getirerek Türkiye’de uzun yıllardan beri başarı ile satışını yapmaktayız. Titizlik ile seçtiğimiz her bir markanın ürünleri muadilleri ile kıyaslanmakta ve fiyat performans kriterleri yapıldıktan sonra firmamızın çatısı altına alınmaktadır. Üreticilerimizin her türlü makina ve ekipman ihtiyaçlarını kısa sürede çözüme kavuşturmaktayız. Bütün bunlara ek olarak son teknolojinin kullanılması ile üretilmiş olan lazer kaynak makina modellerini de Alex Makina da bulabilir ve uygun fiyatlarda sahip olabilirsiniz.

Değer verdiğimiz üreticilerimizin ihtiyaç duyduğu her türlü makina, ekipman ve sarf malzeme ihtiyaçlarını kısa sürede hızlıca karşılayan firmamız istediğiniz her malzemeyi A’dan Z’ye çatısı altında toplamakta ve sizlere kolaylık sağlamaktadır. İhtiyaç duyduğunuz mandren çeşitlerine ve fiyatlarına internet sayfamızdan ulaşabilir ya da firmamızı arayarak müşteri temsilcilerimizden detaylı bilgileri alabilirsiniz.

Mandren Nedir?

Mandren; el matkapları ile matkap ve torna tezgahlarında, matkap ucunun takıldığı çelik aparata verilen isimdir. Madrenin görevi değişik çaplara sahip olan matkap uçlarını tezgâha kolay bir şekilde takıp çıkarmaktadır. Madrenin bir ucunda konik bir mil bulunmaktadır. Bu mil tezgâh motorunun tahrik ettiği bir kovana el yardımıyla bastırılarak takılmaktadır. Çıkarılmak istendiğinde ise kovan üzerinde yer alan yarığa çelik bir kama sokulur ve çekiç yardımı ile kamaya vurulur. El matkaplarında ise mandren matkap gövdesine sabitlenmiş bir şekildedir. Mandrenin diğer ucunda açılıp kapabilen çeneler yer almaktadır. Matkap ucu çenelerin arasında yer alan deliğe sokularak çenelerin kapanması sağlanır ve iyice sıkılır. Çeneleri sıkmak ve kapatmak için mandren gövdesinde bulunan bir deliğe özel mandren anahtarının sokularak çevrilmesi gerekmektedir. Geçmiş dönemlerde kullanılan mandren tasarımı ile günümüzdeki tasarımlar arasında çok büyük farklılıklar bulunmamaktadır. Sökme ve takma sistemleri kimi tezgahlarda farklı şekilde olsa da piyasada bulunan genel amaçlı tezgahların hemen hemen hepsinde aynıdır.

Mandren Nasıl Kullanılır?

Matkap ve akülü vidalama işlemlerinde uç takmanın iki yolu bulunmaktadır. İlk olarak makinenin mandrenini eliniz ile saat yönüne çevirmelisiniz. Bu sayede mandren tırnakları hemen açılacaktır. Matkap ucunuzu mandrene yerleştirdikten sonra saat yönünün tersi yönüne çevirmelisiniz. Tırnaklar matkap ucunu iyi bir şekilde sıkıştırdığınızda kullanıma hazır bir hale gelecektir. İkinci yol ise ilk yola göre daha kolaydır. Burada mandrenin tırnaklarını el yardımı ile değil makine yardımıyla hızlı bir şekilde açıp kapatmanız mümkündür. Bu aşama da mandreni hafif bir şekilde tutmalısınız. Makinenizin sağ ve sol ayar düğmesini sağa doğru ittirmeli ve tetiğe yavaş bir şekilde bastığınızda tırnakların açıldığını göreceksiniz. Mandren tamamıyla açıldığında ucunuzu yerleştirmeli ve ayar düğmesini sola doğru ittirerek tetiğe yavaş bir şekilde basarak ucu sıkıştırmalısınız. Mandren, ucu tam olarak kavradığında mandreni elinizle daha sıkı tutmalı ve ucun iyice sıkışmasını sağlamak için tekrardan tetiğe basmalısınız.

Mandren Ne İşe Yarar?

El matkaplarının yanı sıra torna ve matkap tezgahlarında ağırlıklı olarak kullanılan ve çelik malzeme kullanılarak üretilmiş olan mandrenler, matkap uçlarının takılacağı alanı meydana getirmektedir. Mandrenlerin esas görevi farklı çaplara sahip olan matkap uçlarını tezgâh içerisine kolay bir şekilde takmak ve çıkarmaktır.

Mandren Çeşitleri

Alex Makina bünyesinde aradığınız pek çok mandren çeşitlerini bulabilir ve size özel fiyatlardan hemen sipariş verebilirsiniz. Satışını yapmış olduğumuz mandren çeşitlerini aşağıda maddeler halinde bulabilirsiniz:

 • Vidalı Mandren Küçük 5 mm Destekli 

 • Vidalı Mandren Küçük 5 mm Desteksiz 

 • Vidalı Mandren 8 mm Destekli 

 • Zımpara Mandreni Yarıklı Düz 

 • Zımpara Mandreni Yarıklı Konik 

 • Disk Zımpara Mandreni 

 • Konik Silindir Lastik Mandreni 

 • Silindir Lastik Mandreni 

 • 0 Matkap Tutma Mandrenli 

 • Bant Zımpara Mandreni 

 • Yüzey Zımpara Mandreni 22 mm 

 • Rulo Zımpara Mandreni 

 • Kapak Zımpara Mandreni 10 mm 

 • Fleksi Disk Mandreni

 • Mini Yelpaza Zımpara Mandreni 

Mandren Fiyatları

Mandren fiyatları modellerine ve ölçülerine göre değişlik göstermektedir. Aradığınız mandren çeşitleri sayfamızda bulabilir ve Alex Makina garantisinde uygun fiyatlardan hemen satın alabilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.