Hidrolik Pres Makinası 10 Ton

Stok Kodu: AXSM-HP10
Fiyat
6.300,00 $ + KDV
KDV Dahil Fiyat
249.480,00

TL'den başlayan taksit seçenekleri

Paylaş:
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Ürün KoduAXSM-HP10
  Tonaj 10
  Çalışma alanı 180x210 mm
  Dış Ölçüler520x550x1800 mm
  Ağırlık 350 kg

  *Hidrolik presler kuyumculuk sektöründe pres imalatında kullanılan preslerdir

  *Kalıp ile hızlı üretim teknikleri arasındadır

  *Üretilicek kalınlığa göre tonaj seçimi yapılabilir

  Hidrolik Pres Makinası 10 Ton

  Alex Makina olarak uzun bir süredir sektör mensuplarına, yerli ve yabancı kuyum üreticisine ürün sunmakta ve hizmet vermekteyiz. Kıymetli üreticilerimizin A’dan Z’ ye ihtiyaç duyduğu her türlü makina, ekipman ve sarf malzeme ihtiyaçlarını titizlik içinde uzman ekibimiz ile birlikte temin etmekteyiz. Kuyum üretim ve sanayisindeki son teknolojiyi hızlı bir şekilde yıllardır üreticilerine sunan Alex Makina dünyanın önde gelen markalarının Türkiye Distribütörü olma görevini uzun yıllardır başarılı bir şekilde devam ettirmektedir.

  Son teknolojiyi değerli üreticilerimize sunmakta ve dünyanın önde gelen markalarının ürünlerini yurt dışından getirerek Türkiye’de uzun yıllardan beri başarı ile satışını yapmaktayız. Titizlik ile seçtiğimiz her bir markanın ürünleri muadilleri ile kıyaslanmakta ve fiyat performans kriterleri yapıldıktan sonra firmamızın çatısı altına alınmaktadır.

  Firma olarak sadece makina ve ekipman tedarik etmekle kalmayarak dünya çapında kuyum üretimindeki gelişmeleri, trendleri ve önemli olan bilgileri sizlerle anında paylaşmaktayız. Bunlara ek olarak ayrıca ihtiyaç duyduğunuz hidrolik pres makinasını firmamızdan temin edebilir ve uygun fiyatlardan satın alabilirsiniz.      

  Hidrolik Pres Makinası Nedir?

  Hidrolik pres; metalik malzemeleri ezmek, düzleştirmek ve kalıplama yapmak için bu malzemelerin yerleştirildiği bir plaka ya da yatağa sahip olan bir makinadır. Kuyumculuk sektöründe de pres imalatında yoğun olarak kullanılan bu makinalar oldukça kapsamlı ve kullanım kolaylığı saplayan makinalardır. Hidrolik pres kavramı aslında kapalı bir sistemde bulunan sıvılar üzerine basınç uygulandığında sistemdeki basıncın her daim sabit kaldığını belirtmiş olan Pascal teorisine dayanmaktadır.

  Başka bir deyişle hidrolik pres; bir şeyin ezilebilmesi için sıvılara uygulanan basıncı kullanan bir ezme makinasıdır. Joseph Bramah hidrolik presi icat etmiş olan kişidir. Makina bu nedenle BramahPress olarak da bilinmektedir. Hidrolik pres makinaları genel olarak tüm endüstriyel amaçlar için kullanılan makinalardır.  Temel olarak bu makinalar metalik nesneleri metal tabakalara dönüştürmek amacı ile kullanılmaktadır. Endüstriyel bölgelerde yoğun olarak kullanılan bu makinalar, metal nesneleri kalıplamak, dökmek ve otomobilleri ezmek gibi pek çok uygulama için de kullanılır.

  Hidrolik Pres Makinası Fiyatları

  Hidrolik pres fiyatlarına bakacak olursak bu makinalarda kapasite ve markasına göre fiyatlandırma yapıldığını görürüz. Taşıdıkları fonksiyonel özelliklere göre de fiyat değişikliği olan bu makinaları Alex Makina kalitesi ve ayrıcalığı ile garanti kapsamı altında uygun fiyatlardan satın alabilirsiniz.

  Firma çatımız altında yer alan satılık hidrolik pres makinası fiyat ve özelliklerini isterseniz internet sayfamızdan bulabilir dilerseniz de firmamızın iletişim numaralarından bizleri arayarak müşteri temsilcilerimizden detaylı bilgileri alabilirsiniz.

  Hidrolik Pres Makinası Çeşitleri

  Endüstrilerin ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile pek çok farklı hidrolik pres tipi piyasada bulunmaktadır. Bunları maddeler halinde aşağıda bulabilirsiniz.

  • Güç Presleri
  • Laminasyon Presleri
  • Ağaç Dikme Presleri
  • Pnömatik Presler
  • H-Çerçeve Presleri
  • C-Frame Presler
  • Montaj Presleri

  Hidrolik Pres Makinası Kullanma Talimatı

  Hidrolik pres makinası kullanımı için verilen talimatları dikkate almak oldukça önemlidir. Makina kullanma talimatı kurallarına maddeler halinde aşağıda görebilirsiniz.

  • Pres çalışırken dikkatli ol.
  • Çalışırken iş güvenliği malzemelerini kullan.
  • Pres çalışırken ayar yapma.
  • Pres çalışırken elinin presin altına sokma.
  • Arızaları yetkilisine bildir. Arızalara müdahale etme.
  • Hidrolik preste çalışırken siviç ayarlarını kontrol et.
  • Hidrolik preste parçayı almak için presin durmasını bekle.
  • Hidrolik preste yağ yağ seviyesini kontrol et.
  • Hidrolik preslerde temizlik yaparken tabla arasına takoz koy.
  • Hidrolik preste çalışırken barometreden basıncı kontrol et.

  Hidrolik Pres Makinası Çalışma Prensibi

  Hidrolik pres, Pascal prensibine bağlı olarak çalışmaktadır. Pascal yasasında, kapalı bir akışkan üzerindeki basınç azalmadan iletilir ve eşit alanlarda eşit kuvvet ile konteyner duvarına 90 derecede etki eder. Hidrolik preste de kapalı sistemde bulunan basınç sabittir. Sistemin bir parçası, küçük bir enine kesit alanına etki eden mütevazi bir mekanik kuvvete sahip bir pompa görevi gören bir pistondur. Diğer parça ise buna uygun olarak büyük bir mekanik kuvvet oluşturmaya yarayan ve daha geniş bir alan sahip olan pistondur.  Pompa pres silindirinden ayrıldığı takdirde yalnızca küçük çaplı, basınca daha kolay gösterebilen bir boruya ihtiyaç vardır.

  Aslında presin çalışması oldukça basittir. Sistem iki silindirden oluşmaktadır. Sıvı genellikle yağ küçük çaplı silindire dökülmektedir. Bu silindir diğer bir adı ise köle silindiri olarak adlandırılmaktadır. Bu silindirde yer alan piston bir borudan akan sıvıyı daha büyük silindire sıkıştırılacak şekilde iletilir. Ayrıca daha büyük olan silindir ana silindir olarak kabul edilmektedir. Basınç daha büyük silindir üzerine uygulanmakta ve ana silindirde bulunan piston sıvıyı orijinal silindire geri iletmektedir.

  Sonrasında ise daha küçük silindirler tarafından sıvılara uygulanan kuvvet, ana silindire itildiğinde daha büyük bir kuvvet ile sonuçlandırılmaktadır. Hidrolik pres, genel olarak metalleri ince tabakalara sıkıştırmak amacı ile büyük bir basıncın gerekli olduğu endüstriyel amaçlar için kullanılmaktadır.

  10 Ton Hidrolik Pres

  Aradığınız 10 ton hidrolik pres makinasını Alex Makina bünyesinde bulabilir ve garantili olarak satın alabilirsiniz. Adresinize teslim edilecek olan makina ile ilgili tüm detaylar işinde deneyimli uzman ekibimiz tarafından sizlere iletilmektedir. Satışını yapmış olduğumuz 10 ton hidrolik presmakina kalıp ile hızlı üretim teknikleri arasındadır.  Bu makinalarda üretilecek olan kalınlığa göre tonaj seçimi yapılabilmektedir.

  10 ton hidrolik pres makinası fiyatı aşağıda olduğu gibidir.

  • Hidrolik Pres 10 Ton- 5.000,00 € + KDV
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.