Döküm Fanusu Çeşitleri ve Fiyatları

Alex Makina olarak siz değerli müşterilerimiz için uzun yıllardır hizmet vermekteyiz. Yerli ve yabancı birçok kuyum üreticisinin ihtiyacına uygun olarak hizmet sunan firmamız her geçen gün bünyesine yeni ve son teknoloji ile donatılmış makinaları katarak uzman kadrosu ile sizlere en iyi hizmeti sunmak için çalışmaya devam etmektedir. Firmamız dünyanın önde gelen markalarının Türkiye Distribütörü olma görevini uzun yıllardır başarı ile devam ettirmektedir. Piyasada bulunan muadilleri ile karşılaştırılmaları yapılan markaların ürünleri ileri teknoloji, verimli kullanım ve fiyat performans kriterlerimizi karşılamak koşuluyla firma çatımız altına alınmakta ve siz değerli müşterilerimize sunulmaktadır. Üreticilerimizin her birinin makina, ekipman ve sarf malzeme ihtiyaçlarını hızlı ve kısa bir süre içinde karşılamaktayız. Sektörün kalbinin attığı Çemberlitaş İVP de bulunan mağazalarımız ile siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Ayrıca firmamız tüm bunların yanı sıra Avrupa Birliği Kalite Standartları altında pek çok cihazın üretimini yapmaktadır. Kendi ürettim tesislerimizde uzman ekibimiz ile titizlik ile üretilen her ürünümüz dünyanın farklı bölgelerinde bulunan kuyum üreticilerine hızlı bir şekilde ulaştırılmaktadır. Alex Makina internet sayfasından aradığınız döküm fanusu çeşitleri ve fiyatları sayfamızda sizleri bekliyor.  Döküm fanusu çeşitlerini size özel fiyatlardan hemen sipariş verebilirsiniz. Dilerseniz de firma iletişim numaralarımızdan bizleri arayarak müşteri temsilcilerimiz ile görüşme sağlayarak detaylı bilgileri öğrenebilirsiniz.

Döküm Fanusu Çeşitleri

Döküm fanusu çeşitleri arıyorsanız doğru yerdesiniz.  Aradığınız her şey sizi Alex Makina da bekliyor. Alex Makina bünyesinde aradığınız ve ihtiyaç duyduğunuz döküm fanusu çeşitlerini bulabilirsiniz. Gelişmiş teknoloji ve kaliteli malzemelerin kullanılmasıyla üretilmiş olan döküm fanusu çeşitleri size bir tık uzaklıkta. Satışını yapmış olduğumuz döküm fanusu çeşitleri aşağıda detaylı olarak bulabilirsiniz. 

410-100.png (25 KB) 410-120.png (40 KB)  410-110.png (22 KB)

 • Fanus Düz

Delikli yakalı fanuslar 2 mm et kalınlığında, 304 kalite paslanmazdan üretilmiştir. 50-150 mm arası çapta 100-300 mm boyda sipariş edilebilir.

Ürün fiyatını görmek ve hemen sipariş vermek için tıklayınız.

 • Fanus Delikli

Delikli yakalı fanuslar 2 mm et kalınlığında, 304 kalite paslanmazdan üretilmiştir. 50-150 mm arası çapta 100-300 mm boyda sipariş edilebilir.

Ürün fiyatını görmek ve hemen sipariş vermek için tıklayınız.

 • Fanus Delikli Yakalı

Delikli yakalı fanuslar 2 mm et kalınlığında, 304 kalite paslanmazdan üretilmiştir. 50-150 mm arası çapta 100-300 mm boyda sipariş edilebilir.

Ürün fiyatını görmek ve hemen sipariş vermek için tıklayınız.

Fanus Malzemeleri

Fanus malzemeleri arasında yerini alan fanus maşaları, sıcak fanusların döküm esnasında taşınması için kullanılan malzemelerdir. Malzemeler arasında yerini alan alt lastikler ise mum ağacını dizmek için kullanılmaktadır. Alt lastik tutucular ise alt lastikleri sabit tutmak amacıyla kullanılır. Silikon contalarsa döküm fanuslarında döküm esnasında kullanılan malzemelerdir.

Fanus malzemeleri çeşitleri aşağıda olduğu gibidir:

410-210.png (22 KB) 410-200.png (80 KB) 410-250.png (24 KB)

 • Fanus Maşası 60/70 mm
 • Fanus Maşası 80/90 mm
 • Fanus Maşası 100/100 mm
 • Fanus Maşası 120/130 mm
 • Alt Lastik
 • Alt Lastik Tutucu
 • Silikon Conta Kahverengi
 • Silikon Conta Levha 120 mm
 • Silikon Conta Levha 150 mm
 • Grafit Conta
 • Amyant Conta 64 mm
 • Amyant Conta 110 mm

Ürünleri incelemek ve fiyat bilgisi öğrenmek için tıklayınız.

Döküm Fanusu Nedir?

Döküm fanusu; döküm işlemlerinde kullanılan bir malzemedir. Döküm fanusu çeşitleriyle döküm işlemleri kısa süreler içinde kolayca yapılabilir.

Kuyumculukta Fanus Ne İşe Yarar?

Döküm derecesinin hazırlanması işleminde delikli fanuslar kullanılır. Bunların da yakalı (flanşlı) veya yakasız (flanşsız) olmak üzere iki çeşidi bulunmaktadır.  Fanuslar döküm makinesinin tipine göre kullanılmaktadır. Kimi makineler iki türlü fanusun da kullanılabileceği tarzda üretilmektedirler.

Kimler Döküm Fanusu Kullanabilir?

Kuyum sektöründe döküm işlemi her daim yapılmaktadır. Kuyumculuk sektöründe üretim yapan pek çok usta döküm fanusunu döküm işlemleri sırasında kullanmaktadır.

Nerede Satılır?

Döküm fanusu çeşitlerini internet sayfamız da bulabilir ve özel fiyatlardan hemen sipariş verebilirsiniz. Bunun yanı sıra mağazamıza gelerek birebir müşteri temsilcilerimizden gerekli detay ve bilgileri öğrenebilirsiniz.

Döküm Fanusu Fiyatları

Döküm fanusu fiyatları çeşitlerine ya da özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Siz de aradığınız dökümcü fanusu çeşitlerini Alex Makina bünyesinde bulabilir, özel fiyatlardan hemen sipariş verebilirsiniz. Uzun ömürlü ve kaliteli malzeme kullanılarak ileri teknolojiyle üretilmiş olan her bir döküm fanusu çeşitleri Alex Makina garantisi altında sizlere teslim edilmektedir. Ürünlerimiz hakkında detayları internet sayfamızda bulabilir ya da dilerseniz iletişim numaralarımızdan firmamızı arayarak müşteri temsilcilerimiz ile görüşme sağlayabilirsiniz.

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.