Sıralama seçin
Görünüm
Toplam 5 ürün görüntüleniyor.

Kuyumcu Tezgahı

Alex Makine olarak siz değerli müşterilerimiz için uzun bir süredir hizmet vermekteyiz. Yerli ve yabancı birçok kuyum üreticisinin ihtiyaç duyduğu her türlü makine ve malzemeyi A’dan Z’ye çatısı altında toplayan firmamız her geçen gün daha da ileri giderek uzman kadrosu ile sizlere daha iyi hizmet vermek için çabalamaktadır. Dünyanın her alanında bulunan kuyum üreticilerine en son teknolojiyi sunan Alex Makine ile sizde çağı yakalayabilir ve verimliliğinizi arttırabilirsiniz. Firmamız dünyanın önde gelen markalarının Türkiye Distribütörü olma görevini uzun yıllardır başarı ile devam ettirmektedir. Piyasada bulunan muadilleri ile karşılaştırılmaları yapılan markaların ürünleri ileri teknoloji, verimli kullanım ve fiyat performans kriterlerimizi karşılamak koşulu ile çatımız altına alınmakta ve siz değerli müşterilerimize sunulmaktadır. Ayrıca firmamız tüm bunların yanı sıra Avrupa Birliği Kalite Standartları altında pek çok cihazın üretimini yapmaktadır. Kendi ürettim tesislerimizde uzman ekibimiz ile titizlik ile üretilen her ürünümüz dünyanın farklı bölgelerinde bulunan kuyum üreticilerine ulaştırılmaktadır. Firmamızın bünyesinde yer alan kuyumcu tezgahı ve çalışma masası modellerine de uygun fiyatlarda sahip olabilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kuyumcu Tezgahı Modelleri ve Fiyatları

Kuyumcu atölye tezgahı; bir ya da daha fazla kişinin çalışabileceği şekilde ahşaptan yapılmış olan bir tezgah türüdür. Kuyumcu tezgahının yerden yüksekliği genellikle 80 cm civarında olup çalışılacak hizada yarım ay şeklinde bir girintisi bulunmaktadır. Bu girintinin orta alanında “dil” olarak tabir edilen tahta takoz yer almaktadır. Ayrıca metal tozlarının yere dökülmesini engellemek amacı ile yarımay şeklindeki girintinin alt kısmında çekmece ya da o girintiye tutturulmuş bir deri parçasının yer aldığı çalışma tezgahıdır. Kuyumcu tezgahı modelleri kullanacak olan kişi sayısına göre değişiklik göstermektedir. Firmamız bünyesinde yer alan kuyumcu tezgahı modellerini ve fiyatlarını aşağıda görebilirsiniz.

  • 1 kişilik 70 x 45 cm - 900,00 TL + KDV
  • 2 kişilik 80 x 75 cm – 1.700,00 TL + KDV
  • 4 kişilik 170 x 85 cm – 4.300,00 TL + KDV
  • 6 kişilik - 4.700,00 TL + KDV
  • 8 kişilik 235 x 90 cm – 6.000,00 TL + KDV

Tek Kişilik Kuyumcu Tezgahı Fiyatları

Kuyumcu tezgahı modelleri arasında en uygun fiyata sahip olan modeller tabi ki tek kişilik kuyumcu tezgahlarıdır. Genel olarak 70x 45 cm ölçülerinde firmamız bünyesinde yer alan tezgahlar 900 TL + KDV fiyatından alıcı bulmaktadır.

Kuyumcu Çalışma Masası

Kuyumcu çalışma masası kuyumcular için olmazsa olmaz malzemelerin başında gelmektedir.  Kuyumculuğun en önemli öğeleri tabi ki işi yapan ustanın hayal gücünün ve kabiliyetinin olmasıdır. Bunun yanı sıra ustanın rahat çalışabilmesi ve düzensizliği ortadan kaldırabilmesi için organize olması önemli bir detaydır. Buda tabi ki işlevi yüksek olan kuyumcu çalışma tezgahı ile mümkündür. Geçmişten günümüze ulaşan kuyumcu tezgahı ustalar için çalışma rahatlığı sunmakta ve kıymetli madenlerin yeniden kullanılması gibi iki temel ihtiyacı karşılamaktadır. Kuyumcu tezgahı modelleri genel olarak bir ya da birçok kişinin çalışma yapabileceği şekilde ahşaptan yapılmaktadır. Tezgah tablası kullanılan alet ve malzemelerin düşmesini engelleyecek şekilde bir siper ile çevrilmiştir. Tablanın yerden yüksekliği 80 cm’dir. Kuyumcunun oturacağı hiza da yarım daire şeklinde bir girinti yer almaktadır. Bu girintinin ekseninden dışarıya doğru bir tahta parçası çıkmaktadır. Bu parçanın bir tarafı düz diğer tarafı ise eğimlidir. Eğimli alana eğelenecek parça dayandırılırken düz taraf ise testere için kullanılmaktadır. Tahta parçası kolaylıkla çıkartılıp yerine tekrardan kolayca takılabilmektedir. Bu tahta parçasına “takoz” adı verilmektedir. En kalın tarafı 4 cm olup, 9 cm genişliğindedir.  Çalışana göre 10-12 cm’e kadar yapılabilmektedir. Tezgahın yuva kısmına yerleşen kısmın ölçüleri ise kalınlık 10 mm, uzunluk 90 cm ve derinlik 40 mm’dir. Kuyumcu çalışma masası fiyatlarına bakacak olursak fiyatlar kullanım yapacak olan kişi sayısına ve kullanılan malzemenin kalitesine göre değişiklik göstermektedir.

2.El Kuyumcu Tezgahı

İhtiyaç duyduğunuz ve 2.el olarak aradığınız kuyumcu tezgahı modellerini 2.el satış sayfamızda bulabilir ve uygun fiyatlar ile satın alabilirsiniz.        

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.