Sıralama seçin
Görünüm
Toplam 10 ürün görüntüleniyor.

DLP 3D Printer | 3 Boyutlu Yazıcı Makine 

Alex Makine olarak siz değerli müşterilerimiz için uzun bir süredir hizmet vermekteyiz. Yerli ve yabancı birçok kuyum üreticisinin ihtiyaç duyduğu her türlü makine ve malzemeyi A’dan Z’ye çatısı altında toplayan firmamız her geçen gün daha da ileri giderek uzman kadrosu ile sizlere daha iyi hizmet vermek için çabalamaktadır. Dünyanın her alanında bulunan kuyum üreticilerine en son teknolojiyi sunan Alex Makine ile sizde çağı yakalayabilir ve verimliliğinizi arttırarak hızlı bir şekilde çalışmalarınıza devam edebilirsiniz. Firmamız dünyanın önde gelen markalarının Türkiye Distribütörü olma görevini uzun yıllardır başarı ile devam ettirmektedir. Piyasada bulunan muadilleri ile karşılaştırılmaları yapılan markaların ürünlerini ileri teknoloji, kullanım kolaylığı ve fiyat performans kriterlerimizi karşılamak koşulu ile çatımız altına almakta ve siz değerli müşterilerimize sunulmaktadır. Ayrıca firmamız tüm bunların yanı sıra Avrupa Birliği Kalite Standartları altında pek çok cihazın üretimini yapmaktadır. Kendi ürettim tesislerimizde uzman ekibimiz ile titizlik ile ürettiğimiz her bir ürünümüz dünyanın farklı bölgelerinde bulunan kuyum üreticilerine ulaştırılmaktadır. Firmamızın bünyesinde yer alan kuyumcular için ürettiğimiz DLP 3D printer modellerine de uygun fiyatlarda sahip olabilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

DLP 3D Printer

DLP, dijital ışık işlemeyi temsil etmektedir. Bu bir tür kazan polimerizasyonudur. KDV polimerizasyonu 3D baskı teknolojileri, bir ışık kaynağı altında sertleşebilen (katılaşabilen) bir (sıvı) fotopolimer reçinesini kullanmaktadır.   3 boyutlu yazıcı sistemleri arasında iki ana teknoloji bulunmaktadır. Bunlar SLA ve DLP’dir. Bu sistemlerde doğal olarak hem reçine hem de parça üretebilmek için bir ışık kaynağı kullanılmaktadır. Burada bulunan ana fark reçineyi iyileştirebilmek için kullanılan ışık kaynağının türüdür.   DLP’yi doğru bir şekilde anlayabilmek için öncelikli olarak SLA’yı tanımak oldukça önemlidir. SLA veya stereolitografi kullanan 3D yazıcılarda; bir yapı platformu, platformu yukarı doğru hareket ettirecek olan bir asansör, reçine ile dolu bir tank, bir ışık kaynağı ve galvanometreler kullanılmaktadır.   SLA 3D yazıcılar, yapı platformunu, deponun tabanı ile yapı platformu arasında yalnızca bir kat yükseklik kalacak şekilde reçine dolu depoya indirerek çalışmaya başlar. Sonra galvanometreler devreye girmektedir. Galvanometreler, bir SLA yazıcının lazer ışınını tankın tabanına yönlendirmek için kullanılan ayna benzeri bileşenlerdir. G-kodu yardımıyla, galvanometreler lazer ışını belirli bir parçanın bir katmanını temsil eden bir yolda ilerler.   Lazer daha sonra reçineyi sertleştirerek bir parçanın katı bir tabakasını oluşturur. Bir katman tamamlandığında, oluşturma platformu bir katman yüksekliğinde yukarı hareket eder ve parça tamamlanana kadar işlem tekrarlanır.

DLP 3D Yazıcı Nasıl Çalışır?

  DLP 3D yazıcıların çalışma prensibine bakacak olursak; bu yazıcılar SLA yazıcılar ile kardeş teknolojilerdir.  Tek büyük farkları ise DLP 3D yazıcılar reçineyi kurutmak  için kullandıkları ışık kaynağıdır.   SLA yazıcılar reçineyi kurutmak için galvanometreler ile birleştirilmiş lazerler kullanmaktadır.  DLP 3D yazıcılarda ışık kaynağı özel olarak geliştirilmiş olan dijital bir projektör ekranı bulunmaktadır.  Bu ekran sayesinde DLP genel olarak SLA’dan daha hızlı olarak kabul edilmektedir.   DLP 3D yazıcıların, yazdırma hızı SLA yazıcılara göre daha hızlıdır. DLP dijital bir teknoloji olduğundan yansıtılan 2D görüntü piksellerden meydana gelmektedir. Görüntüler üç boyuta çevrildiklerinde voksel olurlar.   DLP 3D yazıcıların ışık kaynağı, LED ekran ve her DLP yonga setinin kalbi olan dijital bir mikromirror cihazı(DMD) olmadan bir şey ifade etmemektedir. DMD, ışığı yönlendiren ve reçine tankının dibine bir katman deseni oluşturan yüz binlerce hatta milyonlarca mikromirror içermektedir. Ayrıca bir DLP 3D yazıcı kullanarak yazdırılan bir parçanın çözünürlüğü genellikle bir DMD cihazındaki mikromirror sayısına karşılık gelmektedir.    

Kuyumcular İçin 3D Printer

3D yazıcı teknolojisinin üretim yöntemlerine yenilik getirilmesini sağladığı sektörlerden bir tanesi de tabi ki kuyumculuk sektörüdür. Eski yöntemlere nazaran üretimin oldukça hızlanmasını sağlayan 3D yazıcılar ile kuyumculuk uygulamaları kısa süreler içinde kolaylık ile yapılabilmektedir.   3D yazıcılar çok ince detaylarda yüksek kalite gerektiren kuyumculuk sektöründe kullanılan ve kuyumcuların tam olarak isteklerini karşılayabilecek, malzeme olarak SLA ya da DLP tipi yazıcılardır.   3D yazıcıların baskı hızı ve bir günde birden fazla tasarım değişikliği yapma imkanı tanıması sayesinde kuyumculuk sektöründe yoğun olarak kullanılan bir teknolojidir. Hızlı olması ve birçok avantaj sunması 3D yazıcıları takı ve mücevher yapmak için kullanılan en uygun teknoloji haline getirmiştir. Bu yazıcılar sayesinde kişiye özel olan ya da oldukça karmaşık takı ve mücevherler kolaylıkla üretilebilmektedir.   Kuyumculuk sektöründe kullanılmak amacı ile üretilmiş olan 3D yazıcıların tamamlayıcısı da kuyumculuk işlemlerinde kullanılmak üzere üretilmiş olan dökülebilir reçineleridir.  Baskı sırasında ince detaylarda kusursuz bir kalite alınabilmesi için özellikle dökülebilir reçinelerin kullanılması oldukça önemlidir.   3D yazıcılarda kuyum kalıp üretiminde geleneksel kuyumculuk yöntemleri birleştirilir. İlk olarak kalıba alınmak istenen model üç boyutlu yazıcıda basılır. Daha sonra ise modelin 3D yazıcıda üretilmiş olan üç boyutlu nesnesi kalıp oluşturulabilmesi için alçı ile kaplanır. Tam bu noktada dökülebilir reçinenin önemi ortaya çıkmaktadır.   Alçıyla kaplanmış olan model sonrasında kalıbı alınmak istenen üç boyutlu nesnesi kalıp içerisindeyken fırınlanır ve fırınlama esnasında alçının içinde yer alan dökülebilir reçine ile üretilmiş olan üç boyutlu nesne buharlaşarak yok olur. Bu sayede kalıpta her hangi bir deformasyon olmadan yüksek çözünürlükte bir kalıp elde edilmiş olur. Sonrasında ise oluşan alçı kalıba sıvı metal dökülerek geleneksel metal döküm işlemi gerçekleştirilmiş olur.   Dökülebilen bu reçine aynı zamanda kauçuk kalıba alınması ve taşlı döküm yapan firmaların reçineye taş dizebilir olması sayesinde rakiplerine göre bir adım önde olmaktadır.     Alex Makine olarak uzun yıllardır siz değerli kuyum üreticilerimiz için ihtiyaç duyduğunuz her türlü makine ve ekipmanı sizler için temin etmekte ya da üreterek sizlere sunmaktayız. Çatımız altında yer alan ve aradığınız her türlü DLP 3D yazıcı modellerine ulaşabilir ve uygun fiyatlarda sahip olabilirsiniz.

Alex Makine Ürünleri

  Alex Makine bünyesinde yer alan model makinelerine ve fiyatlarını aşağıda maddeler halinde görebilirsiniz.

  • Miicraft 3D Model Makinesi Ultra 50 
  • Miicraft 3D Model Makinesi Ultra 80 
  • Miicraft 3D Model Makinesi Ultra 100
  • Miicraft 3D Model Makinesi Ultra 125 
  • Miicraft 3D Model Makinesi Ultra 150 
  • Miicraft Prime 110 3D Model Makinesi
  • Miicraft Prime 150 3D Model Makinesi
  • Miicraft Profession 120 3D Model Makinesi
  • Miicraft Profession 250 3D Model Makinesi
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.