Ultrasonik Temizleyiciler İçin Mücevher Askısı


Ultrasonik Temizleyiciler İçin Mücevher Askısı
Ultrasonik
temizleme, mücevher, cerrahi aletler, motor parçaları, süper hassas lensler, uzun tüfekler ve anakartlar gibi öğeleri temizlemek için ultrasonik temizleyicilerin kullanılmasını içermektedir. Ultrasonik temizleyiciler; parçalar üzerinde yer alan yağ, kir ve kararma gibi yabancı parçacıkları ya da kirleticileri çıkarmak için sulu bir ortamda ultrason dalgalarında kimyasalları kullanmaktadır. Ultrasonik bir temizleyici ile temizleyebileceğiniz öğelerin sayısı oldukça fazladır; ancak bu temizleme yöntemini kullanarak temizleyebilmeniz için eşyalarınızın iki ana “uygunluk gereksinimini” karşılaması gerekmektedir. Ultrasonik temizleyici, kirleri temizler ve bu yalnızca sıvı bir ortamda gerçekleşir. Bu nedenle temizlemeyi düşündüğünüz öğeleri, daldırmadan zarar görmeyecek şekilde olmaları oldukça önemlidir.

İkinci temel gereklilik ise ürünün kolayca kurutulabilen bir ürün olmasıdır. Bu, bir üfleyici ile kolayca kurutulabilenler hariç, emici malzemeleri olan eşyaları içermektedir. Kirleri, yağlı kimyasalları, gresi ve motor tortusunu temizlemek için ultrasonik temizleme tekniğini kolaylıkla kullanabilirsiniz. Bununla birlikte parçalarınızı ultrasonik bir temizleyici ile temizledikten sonra mutlaka sterilize etmeniz gerekmektedir.

Alex Makina Ultrasonik Temizleyiciler İçin Takı Askısı Çeşitleri

İyi bir takı askısı, en sevdiğiniz takı parçalarını kolayca tutmakla kalmaz, aynı zamanda parçalarınızı toz, atık ve diğer şeylere karşıda koruyabilir. Piyasada birçok çeşitte ultrasonik temizleyici takı askısı çeşitleri bulunmaktadır. Sahip olduğunuz mücevherlerin türü ve miktarı, sahip olduğunuz saklama odası ve mücevherlerinizi nerede sakladığınıza bağlı olarak tercih edeceğiniz takı askısı seçenekleri değişebilmektedir. Aradığınız her türlü takı askısı çeşidini Alex Makina garantisi altında bulabilir ve size özel fiyatlardan sipariş verebilirsiniz. Satışını yaptığımız takı askısı çeşitleriniz aşağıda maddeler halinde görebilirsiniz:

101-350.45.png (58 KB) 101-353.png (17 KB)

 • Plastik Askılık 30 cm Kısa
 • Plastik Askılık 36 cm Uzun
 • Plastik Askılık 40 cm Uzun
 • Plastik Askılık 45 cm Uzun
 • Plastik Askılık 54 cm Uzun
 • Plastik Askılık 61 cm Uzun
 • Plastik Askılık 65 cm Uzun
 • Plastik Askılık 75 cm Uzun
 • Plastik Askılık Tek Kısa
 • Plastik Askılık Tek Uzun
101-350.36.png (40 KB) 101-351.png (19 KB) 

Ürünlerimizin fiyatlarını görmek ve hemen sipariş vermek için tıklayınız.

Ultrasonik Temizleyiciler İçin Plastik Askılar

Parçaları tutan askı, ultrasonik temizleme işlemi verimliliği üzerinde büyük etkilere sahip olabilmektedir. Kötü tasarlanmış bir askı, ultrasonikkavitasyon işlemine zarar verebilir ya da parçaların temizlik etkinliğini azaltabilir. Ultrasonik temizlik ağırlıklı olarak daha çok metal temizliği için kullanılmaktadır; ancak kimi zaman ek ürünlerinde temizliği için kullanılmaktadır. Ultrasonik temizleyiciler örneğin; çelik bir boru gibi sert bir nesnenin temizlenmesi için son derece idealdir. Ultrasonik temizlik malzemesi için plastikler faydalı değildir. Ultrason temizliği nispeten yüksek plastiklerde iyi çalışmaktadır.Bu gibi durumlarda ultrasonik temizlik iyi çalışabilir; ancak daha sert kirleticiler, örneğin kalıpların toz haline getirilmiş ayırıcı maddesi gibi hafif kirleticiler söz konusu olduğunda sonuçlar çok yetersiz olabilmektedir.

Takı Rafları

Takı üretiminde takıların güvenli bir şekilde saklanması gerekmektedir. Üretilen kolyelerin, kol düğmelerinin, yüzüklerin ve bileziklerin gelişi güzel bir yerlere atılmamalıdır. Boyut ve şekil bakımından farklılık gösterdikleri için farklı türdeki takıların ayrı ayrı sıralanması ve saklanması gerekmektedir. Örneğin uzun kolyeler takı raflarında farklı alanlara küpeler ise farklı bölmelere koyulmaktadır. Özel olarak üretmiş olduğumuz takı raflarımız aksesuarlarınızı en iyi şekilde saklamanıza ve işleriniz kolaylaştırmanıza destek olacak şekilde tasarlanmıştır. Takılarınızı koyduğunuz takı raflarını ister bir oda da ister masaüstünde, dolap içinde, kapı arkasında ya da boş alana göre bir duvara yerleştirebilirsiniz.

Nasıl Kullanılır?

Mücevherleri düzenlemeden önce, koleksiyonunuzun hasarlı veya artık kullanılmayan parçalarını ayırmalısınız. Sabitlenecek, geri dönüştürülecek veya atılacak şeyleri kullanmak isteyip istemediğinize karar vermelisiniz. Bu aynı zamanda mücevherleri temizlemek için de harika bir fırsat olacaktır. Bu sayede kalan parçalar temizlenir ve giyilmeye hazır hale gelir. Takılarınızı ayırdıktan sonra takı askılarına tek tek asarak karışmalarını önleyebilir ve ultrasonik yıkama makinasında kolaylıkla yıkayabilirsiniz.

Talebiniz İçin Satın Alma İpuçları

 • Ultrasonik temizleyiciler için plastik takı askılığı satın almak için en iyi siteyi ve markayı seçmenizi öneririz.
 • Plastik bir takı askısı satın alırken herhangi bir zarar görmemeleri için kuyumculara bunları saklamanın en iyi yolunu sorduğunuzdan emin olmalısınız.
 • Mücevherleri bir araya getirirken hasar, kir ve tozdan kaçınmak için her bir parçayı ayrı bir kancaya takmak da akıllıca olacaktır.
 • Satın alacağınız takı askısı malzemesinin kaliteli olup olmadığını kontrol etmelisiniz.
 • Parçalarınızın hasar görmesini veya kararmasını önlemek için mücevherlerimizi genellikle kutuya yerleştirmelisiniz.

Plastik Askı Fiyatları

Ultrasonik temizleyiciler için plastik askı fiyatları kalitelerine ve ebatlarına göre değişiklik göstermektedir. Her bir askı çeşidi fonksiyonel açıdan kullanım kolaylığı sağlayan ürünlerdir. Siz de kaliteli ve kullanışlı plastik askılar arasından seçim yaparak takılarınızın hasar görmeden temizlenmelerini sağlayabilirsiniz.

 

İlgili Yazılar
Lazer Kaynak Makinesi Nedir | Nasıl Çalışır

Lazer Kaynak Makinesi Nedir | Nasıl Çalışır

Mikron Ölçer Çalışma Prensibi Nedir?

Mikron Ölçer Çalışma Prensibi Nedir?

Lazer Kaynak Makinesi Çalışma Prensibi Nedir?

Lazer Kaynak Makinesi Çalışma Prensibi Nedir?

Lazer Kaynak Aksesuarları Fiyatları ve Çeşitleri

Lazer Kaynak Aksesuarları Fiyatları ve Çeşitleri

 Kuyumcu Freze Çeşitleri ve Özel Uç Fiyatları

Kuyumcu Freze Çeşitleri ve Özel Uç Fiyatları

Altın Hangi Sıklıkla Temizlenmeli

Altın Hangi Sıklıkla Temizlenmeli

51. İstanbul Uluslararası Mücevherat, Saat ve Malzemeleri Fuarı | Alex Makina

51. İstanbul Uluslararası Mücevherat, Saat ve Malzemeleri Fuarı | Alex Makina

Yeni Başlayanlar için En iyi Laplama Araçları ve Ekipmanları 2022 Rehberi

Yeni Başlayanlar için En iyi Laplama Araçları ve Ekipmanları 2022 Rehberi

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.