Sıralama seçin
Görünüm
Stokta Yok - Kalem Bileme Aparatı
Toplam 16 ürün görüntüleniyor.

Mıhlama Mengene ve Malzeme Çeşitleri ve Fiyatları

Alex Makina olarak siz değerli müşterilerimiz için uzun yıllardır hizmet vermekteyiz. Yerli ve yabancı birçok kuyum üreticisinin ihtiyacına uygun olarak hizmet sunan firmamız her geçen gün bünyesine yeni ve son teknoloji ile donatılmış makinaları katarak uzman kadrosu ile sizlere en iyi hizmeti sunmak için çalışmaya devam etmektedir. Firmamız dünyanın önde gelen markalarının Türkiye Distribütörü olma görevini uzun yıllardır başarı ile devam ettirmektedir. Piyasada bulunan muadilleri ile karşılaştırılmaları yapılan markaların ürünleri ileri teknoloji, verimli kullanım ve fiyat performans kriterlerimizi karşılamak koşuluyla firma çatımız altına alınmakta ve siz değerli müşterilerimize sunulmaktadır. Üreticilerimizin her birinin makina, ekipman ve sarf malzeme ihtiyaçlarını hızlı ve kısa bir süre içinde karşılamaktayız. Sektörün kalbinin attığı Çemberlitaş İVP de bulunan mağazalarımız ile siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Ayrıca firmamız tüm bunların yanı sıra Avrupa Birliği Kalite Standartları altında pek çok cihazın üretimini yapmaktadır. Kendi ürettim tesislerimizde uzman ekibimiz ile titizlik ile üretilen her ürünümüz dünyanın farklı bölgelerinde bulunan kuyum üreticilerine hızlı bir şekilde ulaştırılmaktadır. Alex Makina internet sayfasından aradığınız mıhlama mengene ve malzeme çeşitleri sayfamızda sizleri bekliyor. Mıhlama mengene ve malzeme çeşitlerini internet sitemizden size özel fiyatlardan hemen sipariş verebilirsiniz. Dilerseniz de firma iletişim numaralarımızdan firmamızı arayarak müşteri temsilcilerimiz ile görüşme sağlayarak detaylı bilgileri öğrenebilirsiniz.

Mıhlama Mengene ve Malzeme Çeşitleri

Mıhlama mengene ve malzeme çeşitleri arıyorsanız doğru yerdesiniz.  Aradığınız her şey sizi Alex Makina’da bekliyor. Alex Makina bünyesinde aradığınız ve ihtiyaç duyduğunuz mıhlama mengene ve malzeme çeşitlerini bulabilirsiniz. Gelişmiş teknoloji ve kaliteli malzemelerin kullanılmasıyla üretilmiş olan mıhlama mengene ve malzemeleri size bir tık uzaklıkta. Satışını yapmış olduğumuz mıhlama mengene ve malzeme çeşitlerini aşağıda detaylı olarak bulabilirsiniz.  

Mıhlama Mengene ve Malzemeleri Nedir?

Mıhlama mengene ve malzemeleri, kuyumculukta mıhlama işlerinde yoğun olarak kullanılan aletlerle malzemelerdir. Bu malzemelerin kimi kalem bilemek için kullanılırken kimi isemıhlama işleminde takının sabitlenmesini sağlamak amacıyla kullanılmaktadır.

Mıhlama Mengeneleri

Alex Makina bünyesinde yer alan ve satışını yaptığımız mıhlama mengene modelleri aşağıda olduğu gibidir:

 • Top Mengene 125 mm (Aparat Seti Dahil)

Top mengene 125 mm; 64 mm ağız genişliği ve 76 mm maksimum açılmaya sahiptir. Kaymaz alt lastiklidir. Ürüne 30 parça ek aparatları dahildir. Ürün paslanmaz çelikten üretilmiştir. Top mengene bilye sistemiyle düzgün döner ve bu sayede iç aşınma önlenir.

 • Top Mengene 50 mm

Top mengene 50 mm, 46 mm ağız genişliği ve 50 mm maksimum açılmaya sahiptir. Kaymaz alt lastiklidir. Özel paslanmaz çelikten üretilmiş olan top mengene, bilye sistemiyle düzgün döner ve bu sayede iç aşınmanın önüne geçilir.

 • Top Mengene 50 mm (Alyans Aparat Seti Dahil)

Top mengene 50 mm set içeriğine alyans dışı aparat seti dahildir. Top mengene 46 mm ağız genişliğine ve 50 mm maksimum açılmaya sahiptir. Kaymaz alt lastiklidir. Özel paslanmaz çelikten üretilmiş olan top mengene bilye sistemiyle düzgün döner ve bu sayede iç aşınma önlenir.

 • Top Mengene Aparat Seti 30’lu

Ürünümüz 30 parçadan oluşmaktadır. Top mengene aparat seti 50 ve 125 mm mengenelere uygundur.


Malzemeleri

 • Kalem Bileme Aparatı

Kalem bileme aparatı, kalem bileme amacı ile kullanılmaktadır. Kalem bileme aparatı istenildiği açıda ayarlanabilir.

 • Kalem Bileme Aparatı Üçgen

Kalem bileme aparatı; iki farklı açıda ayarlanabilir kalem bilmesiyle taş üzerinde yuvarlanabilir merdaneye sahiptir. Gövde kısmı ise alüminyumdur.

 • Mühür Mumu Perihan

Ürünümüz 10 adet mumdan oluşmaktadır. Mühür mumları mıhlama işleminde takının sabitlenmesini sağlamak amacıyla kullanılmaktadır.

 • Gomalak 100 gram

Gomalak 100 gramlık paketler halinde satılmaktadır. Gomalaklar mıhlama işlemi sırasında takının sabitlenmesi işlemi için kullanılmaktadır.

 • Alkol Lambası

Alkol lambası mum model yapımında spatula ısıtmak ve alev parlatıcı olarak kullanılmaktadır. 150 ml kapasitelidir ve açılı kullanıma uygundur. En iyi alev için metil alkol kullanılmalıdır.

 • Alyans Dışı Aparat Seti 125 mm

Alyans dışı aparat seti 32 parçadan oluşmaktadır.125 mm mengenelere uygundur. Set içerisinde 10 siyah, 10 beyaz yüzük sabitleyici bulunmaktadır.

 • Alyans Dışı Aparat Seti 50 mm

Set 32 parçadan oluşmaktadır. 50 mm mengenelere uygundur. Set içerisinde 10 siyah, 10 beyaz yüzük sabitleyici bulunmaktadır.

 • Halter

Halter mıhlama işleminde takının sabitlenmesi için kullanılmaktadır. Sağlam ahşap malzemeden üretilmiş olan halter iki taraflı kullanıma uygundur.

Ne İşe Yarar?

Mıhlama mengene ve malzemeleri kuyum sektöründe ağırlıklı olarak kullanılmaktadır. Özellikle mıhlama işlemi sırasındamücevherlere taş monte etme aşamasında kullanılırlar.

Nasıl Çalışır?

Mıhlama mengene ve malzemelerinin her birinin kullanımı farklıdır; çünkü her biri fonksiyonel olarak farklı özeliklere sahiptir. Mıhlama mengenesi çeneleri sayesinde işlem yapılan mücevher sabitlenebilirken, malzemeler arasında yer alan örneğin alkol lambası ise mum model yapımında spatula ısıtmak ve alev parlatıcı olarak kullanılmaktadır.

Mıhlama Mengene ve Malzeme Fiyatları

Mıhlama mengene ve malzeme fiyatları çeşitlerine ya da özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Siz de aradığınız mıhlama mengene ve malzeme çeşitlerini Alex Makina bünyesinde bulabilir ve özel fiyatlardan hemen sipariş verebilirsiniz. Kaliteli malzeme kullanılarak ileri teknolojiyle üretilmiş olan her bir mıhlama mengene ve malzeme çeşitleri Alex Makina garantisi altında sizlere teslim edilmektedir. Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgileri internet sayfamızda bulabilir ya da dilerseniz iletişim numaralarımızdan firmamızı arayarak müşteri temsilcilerimizden öğrenebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.