Değerli Taş Rehberi 2021

değerli taş rehberi

Geçmiş yıllardan günümüze insanlar şifa bulmak amacıyla değerli taşlar olan kristallere yönelmişlerdir.  Bu kristaller Toprak Ana'nın hazineleri, ışıltılı taşlar ve elementer enerjiden doğan kaya kristalleridir. Bu taşlar tek bir parıltıyla güneşi, ayı, tuzlu denizleri, toprağı ve dağları yakalayabilirler ve tüm bu iyileştirici güçleri bize geri çevirebilirler. Şifa veren kristallerin uzun bir geçmişi vardır. Geçmiş yıllarda rahiplerin ya da savaşçıların göğüs zırhlarını süslediler. Şaman hizmetinde kullanıldılar.  Eski kabileler için yol gösterici ışıklar oldular ve prenseslerin, denizcilerin ve şifacıların ceplerinde uzun yıllar saklandılar.

Modern dünyada, bu güçlü taşlar çok fazla güce sahiptirler. Zaman geçtikçe, daha da güçlü hale gelirler ve doğal dünyaya yeniden bağlanmamıza yardımcı olmak için çok değerli bir varlıklar olabilirler.  Niyetlerimizi yönlendirmemize, titreşimlerimizi yükseltmemize yardımcı olurlar ve zaten içimizde sakladığınız tüm o uyuyan zarafeti, güzelliği ve sihri ortaya çıkarabilirler. 

Unutmayın ki, hayattaki her şeyin bir titreşimi vardır ve eğer içsel titreşimlerimizi bu dünyada istediğimiz şeylerle eşleştirebilirsek, onları yaşamlarımızda tezahür ettirebiliriz.  Kristaller, temizleme potansiyelleri ve pozitif titreşimleriyle içimizde yer alan boşluğu kapatmaya yardımcı olabilirler. Bu küçük ışıltılı sihir taşları ayrıca zihnimizi temizlemeye, meditasyon yapmamıza ve sakinleşmemize yardımcı olacak şifaya nasıl adım atabileceğimizi düşünmemiz için bizlere yardımcı olacaktır.

Yeryüzünde Kristaller Nasıl Oluşur?

Kristaller yeryüzünde inanılmaz bir jeolojik süreçten geçerler. Isı, sıkıştırma ve milyonlarca yılın birleşimi ile bazı inanılmaz şeyler olabilirler!

değerli taş-3.jpg (89 KB)
Taşınızı Nasıl Seçersiniz?

Yeryüzünde bu kadar çok kristal varken sizin için uygun olan taşı nasıl seçersiniz? Kristallerin sağladığı şifalardan öğrenebileceğimiz en önemli derslerden biri, kendi sezgimize dokunup bedenimize geri dönmesidir.  Bedenlerimiz ve zihinlerimiz doğal olarak birbirine bağlıdır ve eşit olarak bu evrenin bir parçasıdır. Hangi kristalin işinize yaradığını bilmek istiyorsanız, hangisinin sizi çağırdığını bilmelisiniz. Bir kristal hakkında kısa bir tanıtım yazısı okumak veya bir resme bakmak bile sizi etkileyecektir. Bu durumu, evrenin size özel olarak hazırlanmış olan kristali bulmanız için bir işaret yolladığını düşünebilirsiniz.

Genel olarak her birimiz kendimizin güçlü ve zayıf yönleri hakkında bilgi sahibiyizdir. Kendimizi dengelemek ve biraz daha fazla yardıma ihtiyacımız olduğunu düşündüğümüz alanlarda çalışmak için değerli taşların belirli özelliklerini kullanmaktayız. Kendinizi gerçekten bunalmış ve kaybolmuş hissediyorsanız şifa kaynağı olan taşları tercih ederek kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.

Taşlar Nasıl Kullanılır?

Kristalleri günlük hayatınızda kullanmanın en iyi yollarından biri mücevherlerden yararlanmaktır. Değerli taşlı takılara sahip olmak, seçtiğiniz kristalle yakın temas halinde kalmanızı ve ihtiyaç duyduğunuz faydayı sağlayabilmesinin gerçekten de en basit yollarından biridir.  Kristal takılar, titreşimlerin doğrudan içeri girmesine izin vererek cilt üzerine yerleştirilme avantajına sahiptirler. Sizlere bu blog yazımızda seçim yapabileceğiniz birçok değerli taş ve özelliklerini derledik. Sizlerde size uyan ve sizi yansıtan taşlar arasından seçim yaparak kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.

Gelin hep beraber göz kamaştıran taşları inceleyelim:

değerli taşlar

Ametist Taşı

Mor renk tonları ve yüksek koruyucu güçleri, Ametisti en ilahi ve ruhsal şifa taşlarından biri yapmaktadır. Daha yükseğe sıçramak isteyenler için yapılmış harika bir meditasyon aracıdır. Ametist; korku ve suçluluk duygusuna karşı korunma, sakinlik aşılama, kaygıyı hafifletme ve hoş rüyalar görmek için tercih edilen bir taştır.

Sitrin Taşı

Güneşli, parlak ve sizi uykudan uyandırmaya hazır olan sitrin taşı, sağlık, zenginlik yayar ve etrafınızda bulunan zehirli titreşimleri yok eder. Bu taş kötü enerjinin vücutta tutulmasını önler. Sitrin taşı; negatif enerjiyi topraklamak, ailevi veya dinamik grup problemlerini yumuşatmaya yardımcı olmak, sevgiyi ve mutluluğu teşvik etmek ve kalbinizi kıracak kişilere karşı korunmak amacıyla tercih edilmektedir. Ayrıca kin ve kıskançlığa karşı duygusal bir kalkan olarak kullanılmaktadır.

Gül Kuvars Taşı

Pembe renkte olan mükemmel ve kalp çakrasına derin tatlı şifa sağlayan Gül Kuvars taşı, güveni, uyumu ve koşulsuz sevgiyi iç dünyalarına geri getirmeye hazır olanlar için son derece uygun olan bir taştır. Gül Kuvars taşı; duygusal yaralarını iyileştirmek, ilahi sevgiyi, şefkati ve dostlukları geliştirmek amacıyla tercih edilmektedir.

Turmalin Taşı

Turmalin taşı; bir koruma pelerini gibi kişiyi koruyan bir taştır. Bu taş kişiye güç veren bir taştır. Bunun yanı sıra ayrıca kişideki korkuyu azaltarak, zihnin sağ ve sol tarafını dengeler. Pembeden yeşile ve hatta karpuz rengine kadar birçok renge sahiptir. Turmalin taşı; sağlıklı bir sindirim sistemi oluşturmak, daha güçlü kemikler için ve özgüveni artırmak amacıyla kullanılmaktadır. Ayrıca refahı çektiği ve kişiyi daha şefkatli yaptığı da bilinmektedir.

Kuvars Taşı

İlkbahar yağmurları kadar saf olan kuvars taşı , güçlü bir temizlik sağlamaktadır. Bu kuvars kristali, pozitif titreşimleriyle size oldukça iyi gelecektir. En sevilen şifa kristallerinden biri olan kuvars ile bağışıklığınızı güçlendirebilir ve mutluluğunuzu arttırabilirsiniz. Sanat camiasındaki profesyonellerin, müzisyenlerin, medya alanlarında çalışanların ve doktorların yoğun olarak tercih ettiği kuvars taşı; migren, vertigo veya mide bulantısına iyi gelen bir taştır.  

Selenit Taşı

Selenit taşı; temizleyici özelliği olan şifalı bir taştır. Özellikle aura temizleme özeliği ile dikkat çekmektedir. Vücutta bulunan ya da başkasından gelmiş olan kötü enerjiye karşı kalkan görevi yapan bir taştır. Selenit taşı; diğer taşları temizlemek amacıyla kullanılmaktadır. Taşlar, selenit levhası üzerine koyularak temizlenmeleri sağlanır.

Obsidyen Taşı

Obsidyen taşı; bir volkanın ateşinden doğan bir taştır. Ham ve nadir bir taştır. Herkese iyileştirici korumasını vermeye her zaman hazırdır. Zor zamanlarda veya günlük olarak kullanabileceğiniz en iyi kalkanlardan biridir. Obsidyen taşı; negatif enerjiye karşı koruma sağlar. Ayrıca ilişkiler arasındaki dengesizliğin düzelmesini sağlar.

Karnelyan Taşı

Karnelyan taşı; yarı değerli bir taştır. Sıcacık parıltısı ile libidonuzu aydınlatır ve kişisel zorlukların üstesinden gelmenize yardımcı olur. Sakral çakranın yüce bir güçlendiricisi olarak kabul edilen bu taş ile kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Karnelyan taşı; metabolizmayı uyarmak, menopoza yardımcı olmak ve konsantrasyonu artırmak amacıyla kullanılmaktadır. Kırmızı gölgesinde sakral çakrayı dengelemek için harika bir taştır. Karnelyan taşının ayrıca ölümden sonraki yaşam yolculuğunda ölüleri korumaya yardımcı olduğu düşünülür. Bu nedene ölüm korkusunu ortadan kaldırmaya yardımcı olduğuna inanılmaktadır.

Akik Taşı

Akik taşı bize Babil'in eski günlerinden gelmiştir. Sağlıklı ve zengin bir şifalı muska olarak bilinen akik taşı; dünyanın olumsuz ve olumlu güçlerini dengelemekle ilgili olan bir taştır. Akik taşı; zıt kutupsal enerjileri uyumlu hale getirmek ve özgüveni artırmak amacı ile tercih edilmektedir. Ayrıca, seyahat sırasında kazalardan korunmak içinde kullanılmaktadır.  

Lapis Lazuli Taşı

Lapis Lazuli taşı eski uygarlıklardan günümüze kadar gelmiş olan ve oldukça popüler olan taşların başında gelmektedir. Ruhsal aydınlanma ve kişinin kendini ifade etmesi ile bağlantılı olan lapis lazuli taşı bağışıklık sisteminizi güçlendirir ve kişisel gücünüzü artırmaya yardımcı olur.

Florit Taşı

Florit taşı; karar vermekte zorluk çekenler için ideal olan taşlardır. Bu taş, dünyevi rehberliği ile bilinen bir taştır. Florit taşı kişinin kafasının ve kalbinin uyum içinde nasıl bir arada var olacağını bilmesini sağlamaktadır.   Florit taşı; karışık olan zihnin temizlenmesinde son derece etkilidir. Bu taş sayesinde günlük hayatın karmaşasında genellikle gözden kaçan yaşam yolunuzu belirlemek açısından harika bir taştır.  Üçüncü gözü uyarmak için de oldukça etkilidir.

Siyah Turmalin Taşı

Siyah turmalin; olumsuz etkilere karşı bir kalkan görevi yapan bir taştır. Bu taş toksik titreşimleri temizleme, vücuda, zihne ve ruha saflığı geri getirme gücüne sahiptir. Siyah turmalin taşı; negatif enerjinin geri atılmasını sağlarken, karar verme, depresyon ve kaygı duygularını azaltmaya yardımcı olmaktadır.  

Hematit Taşı

Hematit taşı; insanlar üzerinde bulunan statik yükün nötrlenmesinde etkili olan bir taştır. Cilde titreşimler veren bu taş kişilerin sakinleşmesini sağlar. Güçlü bir kristal olan hematit taşı sizi negatif enerjiden koruyarak güvenlik sınırlarınızı genişletmenize yardımcı olur. Hematit taşı; ayrıca sezgi gelişimi, zihinsel berraklık, kan dolaşımı ve cesaret konusunda da etkili bir taştır.

Kiyanit Taşı

Kiyanit taşı; enerji iletkeni olan ve her zaman olumsuz titreşimleri ortadan kaldırmaya hazır bir taştır. Duygusal blokların büyük bir değiştiricisidir ve her zaman iyi titreşimleri serbest akışta tutmayı amaçlar. Kiyanit taşı; yıpranmış sinirleri yatıştırmak, kendini ifade etmede güven bulmak ve başkalarıyla bağlantı kurmak için son derece ideal bir taştır.

Aventurin Taşı

Aventurin taşı; negatif enerjiye karşı son derece etkili olan bir taştır. Ayrıca iyi şansı çekmek ve hayatınıza mükemmel bir refah getirmek söz konusu olduğunda oldukça ideal bir taştır. Bunun yanı sıra kalp çakrasına bağlı olarak varlığın fiziksel, duygusal ve ruhsal yönünü de uyumlu hale getirir.  Aventurin taşı; liderlik niteliklerini artırmak, değişimi benimsemek ve yaratıcılık için motivasyonu artırmak konusunda etkilidir. Ayrıca kalp rahatsızlıkları, dolaşım sorunları ve ameliyat ya da hastalıktan iyileşmesi konusunda destek vericidir.  

Jasper Taşı

Jasper taşının; güçlü ve tedavi edici özelliği bulunmaktadır. Geçmiş yıllarda şamanlar, yüksek rahipler ve krallar tarafından kullanılan bu taş, kişinin kendisini daha derin hissetmesine yardımcı olur.  Karaciğer, mesane ve dalağı kuvvetlendirme gücüne sahip olan jasper taşını sizde tercih ederek faydalarından yararlanabilirsiniz. Jasper taşı; genel olarak stresi azaltmak, sükuneti artırmak, odaklanmayı derinleştirmek ve zararlı ya da olumsuz düşünceleri uzaklaştırmak amacıyla kullanılmaktadır.

Pirit Taşı

Pirit taşı; kıvılcım çıkaracak kadar güçlü bir taştır. Bu taş demir taşı olarak bilinmektedir. Ayrıca tüm olumsuz saldırılara karşı kullanılabilecek en iyi kalkanlardan biridir. Eril enerjiyle dolulu olan bu kristal dünyasının önemli taşlarından biridir. Pirit taşı; kötü enerjiye ve psişik saldırılara karşı koruma sağlar. Özellikle liderlik rollerinde güven seviyelerini yükseltme, olumsuz düşünce kalıplarını ortadan kaldırma ve alt çakraları temizlemede etkilidir.

Labradorit Taşı

Labradorit; çarpıcı bir dönüşüm taşıdır.  En iyi çakraları dengelemek, aurayı korumak ve yaşamınızdan depresif titreşimleri uzaklaştırmak için kullanılmaktadır. Bu parıldayan yıldız ışığı taşı doğada bulunan  en güçlü kristallerden biridir. Labradorit taşı; aynı zamanda mükemmel bir motive edici, iletişim için harika bir araç ve daha derindeki amaçlarını bulmak isteyenler için son derece ideal bir taştır.

Aytaşı

Aytaşının parlak büyüsü ile yolunuzu aydınlatın. Yeni başlangıçlar için harika bir taş olan bu taş, hem kalp hem de beden maceraları için muskanız olacaktır.  Aytaşı; hepimizin içinde taşıdığı dişil doğayı iyileştirmek için ideal bir taştır. Kullanan kişiyi sakinleştiren bu taş ayrıca kişiyi cesaretlendirir. Aynı zamanda bu taş aşk taşı olarak kabul edilmektedir.

Yeşim Taşı

Yeşim taşı; refahı, zenginliği hayatınıza çekmek ve aynı zamanda Feng Shui'nize muhteşem bir katkı olmakla eş anlamlı olan bir taştır. Ayrıca yeşim taşı; kişiye huzur ve güven verir. Yeşim taşı; hasatlıklara karşı koruma, olumsuz düşünceleri serbest bırakma ve uyumlu ilişkiler geliştirmede etkilidir.

Selestit Taşı

Selestit taşı; yüksek alemlere bağlı olduğu söylenen sakinleştirici bir taştır. Melek taşlarından biri olan bu soluk kristal derin düşünceler için kullanılır ve evrenin kişiye rehberlik etmesini sağlar. Selestit taşı; yüksek titreşimleri, öfke ve olumsuzlukları yok etmede etkilidir. Ruh alemleriyle bağlantı kurma, içsel şefkati besleme, sonsuz bilgeliğe erişme konusunda da etkilidir.

değerli taş-2.jpg (74 KB)

Kantaşı

Kantaşının; Orta çağda,  Mesih'in gözyaşlarının kanı olduğu söylenmektedir.  Hangi ruhsal tarafınız olursa olsun, kantaşı dolaşımı hızlandırma ve özgüveninizi yükseltme yeteneğiyle bilinen güzel bir şifacı taştır. Kantaşı; adından da anlaşılacağı gibi ağırlıklı olarak anemi ve zayıf dolaşım gibi kan rahatsızlıkları için kullanılmaktadır.  Hindistan'da afrodizyak olarak kullanılan bu taş, benlik saygısı ve sezgi için de harika bir taştır.

Akuamarin Taşı

Akuamarin taşı; kalbe anında sakinlik getiren bir taştır. Solunum yolu rahatsızlıklarında etkili olan bu taş ayrıca işinin akıl ve mantığının gelişmesine katkı sağlar. Akuamarin taşı; duygusal denge, açık fikirli iletişim, içsel düşünce alanı ve içsel esneklik konusunda kişiye fayda sağlar.

Dumanlı Kuvars Taşı

Dumanlı kuvars taşı; koruyucu özelliği olan bir taştır. Görkemli bir topraklama taşı olan dumanlı kuvars, strese karşı koyma, aynı zamanda sizi yumuşak ve güçlü tutma yeteneği ile bilinmektedir. Dumanlı kuvars; topraklama, pozitif enerjiyi yükseltme ve  kök çakrayı dengeleme konusunda etkilidir.

Krizokol Taşı

Krizokol taşı; sakin bir enerjiye sahip olan bir taştır. Sesini yükseltmek, yaratıcı yönlerini ortaya çıkarmak ve topluluk önünde konuşma söz konusu olduğunda parlak bir cesaret patlaması bulmak isteyenler için bu taş kişiye yardımcı olmaktadır. Krizokol taşı; boğaz çakrasını uyarmak ve daha etkili iletişim kurmamıza yardımcı olmak amacıyla son derece etkili olan bir taştır.  Ayrıca vücuda temas ettiği takdir de kişinin kötü enerjisini yok etmede başarılı olan bir taştır.

Kaplan Gözü Taşı

Kaplan gözü taşı; hem beden hem de zihin için son derece faydalı bir taştır. Özellikle ilham kaynağı olan bu taş net kararlar alabilmeniz için size katkı sağlamaktadır. Aldığınız kararlarda kendinizden şüphe duymanızı engelleme konusunda harikadır. Kaplan gözü taşı; cesaret, odaklanma, refah, ve koruma konusunda etkilidir.

Rodonit Taşı

Rodonit taşı;  kalbi kaldırabileceği kadar iyilikle dolduran bir taştır. Büyük bir olaydan sonra dengeye ve iyileşmeye ihtiyacınız varsa, bu yumuşak tabiatlı taş kendinizi bulmanıza yardımcı olacaktır. Rodonit taşı; büyük bir kayıptan sonra dengeyi bulmak, kederden kurtulmak veya genel olarak kalp ağrısını gidermek amacıyla kullanılmaktadır.  Amacınız kendinizi yeniden sevmeyi öğrenmekse bu taşı kullanmak harika bir seçim olacaktır.

Malakit Taşı

Yeşil renkte muhteşem bir taş olan Malakit, kalp çakralarının favori taşlarından biridir. Kötü bağları kırmak için bu taştan yardım alabilir ve negatif enerjiye karşı korumanızı artırabilirsiniz. Malakit taşı; bağışıklık sistemini güçlendirmede, adale ve kas ağrılarını iyileştirme de etkili olan bir taştır. Ayrıca vertigo tedavisinde de kullanılmaktadır.

Sodalit Taşı

Sodalit taşı; akıl, mantık ve Nirvana taşı olarak akbuş edilmektedir. Şairler taşı olarak da bilinen bu taş ağzına kadar yaratıcılıkla dolu bir taştır. Bu taş ile iletişiminizi güçlendirebilir ve en parlak gerçeğinizi ortaya çıkarabilirsiniz. Ayrıca mantık ve iç barış ile aydınlanan bir hayatın yolunu kendinize açabilirsiniz. Sodalit taşı; cesaret ve bilgelik veren bir taştır. Ayrıca sevdiklerinizle uyumlu ilişkiler kurmanıza yardımcı olur.

Granat Taşı

Granat taşı; bir ihtişam taşıdır. Bu taş ile kalp çakranızın patlamasına izin verebilir, ruhunuzu ısıtabilir ve  zamanla kaybolabilecek  canlılık hissini geri kazanabilirsiniz. Granat taşı; yaratıcı güçler geliştirme, metabolizmayı canlandırma, vücuttan toksinleri azaltma, durumlarda güç sağlama ve dengeli enerji geliştirme konusunda oldukça etkilidir.

Amazonit Taşı

Amazonit taşı; yatıştırıcı özelliği olan bir taştır. Beyin ve sinirler üzerinde son derece etkilidir. Bu taş vücutta kilitli kalan travmaları temizlemek için harika bir taştır. Sizi sağlıklı ve uyumlu bir dengeye geri getirir. Amazonit taşı; travmanın üstesinden gelmek, kendine zarar veren davranışlarla mücadele etmek ve kendi teninizde nasıl rahat edeceğinizi öğrenmek açısından son derece etkili olan bir taştır.

Azurit Taşı

Azurit taşı; hafızayı güçlendiren bir taştır. Bu taş bakır temelli mavi bir taştır.  Kişiye duygusal ve fiziksel anlamda büyük faydalar sağlar. Azurit taşı; duyguların güçlenmesini, içsel gücü bulmayı ve  boğaz çakrasını temizlemede etkili olan bir taştır.

İyolit Taşı

İyolit taşı; sakinleştirici özelliği olan bir taştır. Boğaz yaralarına ve sancılarına karşı etkilidir.  Sinirlerin güçlenmesini sağlar. Bunun yanı sıra beyin fonksiyonlarının düzeltir ve düzenler. İyolit taşı; sağlıksız olan davranışlardan kurtulmak, beden, zihin ve ruh için yeni sağlıklı düşünme biçimlerini teşvik etmekte etkili olan bir taştır.

Kalsit Taşı

Kalsit taşı;  D vitamini ile dolu olan bir taştır. Enerjiyi güçlendiren bu taş, toprağın enerjisini kişilerin vücuduna taşımasını sağlar. Sizde yaratıcılığınızı ve cinsel gücünüzü artırmak için bu taşı tercih edebilirsiniz. Kalsit taşı; enerjiyi yükseltmek, duygusal zekayı geliştirmek, pozitif düşünmek ve motivasyonu yükseltme konusunda son derece etkilidir.

Apatit Taşı

Apatit taşı; diş minesini oluşturan elementlere sahip olan bir taştır. Bu nedenle diş sorunlarında son derece idealdir. Fiziksel olarak vücudu güçlendirmek için bir tonik görevi görmektedir.  Apatit taşı ayrıca etkili iletişim, olumlu bir gerçekliği ortaya koyma, yaratıcı düşünme ve problem çözmede oldukça etkili olan bir taştır.

Havlit Taşı

Havlit taşı; ruhsal huzuru yansıtan bir taştır. Bu nedenle meditasyonlarda yoğun olarak tercih edilmektedir. Kuvvetli bir sakinleştirme özelliğine sahip olan bu taş kişide bulunan endişe ve stresin yok olmasına yardımcı olur.  Havlit taşı; zihni sakinleştirmek, öfkeyi yok etmek, amaç bulmak ve vücuttaki kalsiyum seviyelerini dengelemek için tercih edilmektedir.

Kunzit Taşı

Görünümü saf ve dokunuşu güçlü olan kunzit taşı, kalbinizin ve ruhunuzun etrafına kurduğunuz engelleri yıkmanıza yardımcı olur. Ayrıca hormonal migrenleri tedavi etmek ve acı verici hatıralardan kurtulmak için kullanılır. Kunzit taşı; hormonal denge, duygusal kalbi iyileştirme ve refah dolu bir yaşam inşa etmek için ideal bir taştır.

Opal Taşı

Opal taşı; ışığı çok renkli olarak yansıtan bir taştır. Bu özelliği sebebiyle gökkuşağı taşı olarak bilinmektedir. Gökkuşağı ateşindeki bir incinin parlaklığına sahip olan opal taşı görülmesi gereken bir taştır. Bu taşın sevgi, umut ve şans getirdiğine inanılır. Opal taşı; kozmik bilinci yükseltmek, kötü titreşimleri ortadan kaldırmak, bağımsız düşünmek ve yaratıcı zihinlere ilham vermek amacıyla kullanılır.

Lepidolit Taşı

Lepidolit taşı; vücutta ve zihinde farkındalık oluşturmaya yardımcı olur ve size yaşamınızdaki olumsuzlukları atmak için ihtiyacınız olan bilgiyi size verir. Lepidolit taşı;  kaygıyı azaltmak, çakraları temizlemek, olumlu değişimi kucaklamak ve dengede kalmak için ideal bir taştır.

Angelit Taşı

Angelit taşı; ruha huzur ve dinginlik veren bir taştır. Kişiye sakinleştirici özelliği olan bu taş sabrın ve şefkatin artmasına yardımcı olur. Angelit taşı; maneviyatı yükseltmek, ruhu yatıştırmak, öfke ve korkuyu dağıtmak konusunda etkilidir.

Apofilit Taşı

Apofilit taşı; sezgisel duygunun en üst seviyelere çıkmasını sağlayan bir taştır. Özellikle endişelerin yatışmasını sağlayan apofilit taşı, baskılanmış duyguların serbest kalmasında etkilidir.  Bu taş he daim zihni ve bedeni olumsuz kalıntılardan temizlemek için çalışır. Apofilit taşı;  doğayla bağlantı kurmak, sinirleri yatıştırmak, bedeni ve zihni olumsuzluklardan arındırmak, duygusal yaraları iyileştirmek konusunda son derece etkilidir.

Güneş Taşı

Güneş taşı; ruhu yatıştırır ve iyileştirici titreşimleriyle varlığınızın her köşesine sıcaklık saçar. Vikingler tarafından denizlerde gezinmek için kullanılan bu doğal taş yolunuzu bulmanıza yardımcı olacaktır. Güneş taşı;  çakralara enerji getirmek, gerçek yolunuzu bulmak, bağımsız düşünmek, şans ve talihle dolu bir hayat yaşamak için tercih edilen bir taştır.

Topaz Taşı

Topaz taşı; neşe taşı olarak bilinen bir taştır. Kişiye enerji veren bu taş sevgi ve şefkati zirveye taşır. Sizde topaz taşıyla, öfkenizi sakinleştirebilir ve hayatınızdan tüm olumsuzlukları uzaklaştırabilirsiniz. Topaz taşı;  iç dengeyi sağlamak, bunalımdan kaçınmak, konsantrasyon seviyelerini yükseltmek ve net iletişim için boğaz çakrasını açmakta son derece etkili olan bir taştır.

Taşlar ve Takılar Nasıl Temizlenir?

Hangi şifa kristalini seçerseniz seçin, ona sevgiyle, niyetle ve toplayabildiğiniz tüm ışıkla baktığınızdan emin olmalısınız.  Değerli taşlar ile hazırlanmış olan takılarınızı, özellikle yaşamdaki ağır anlardan sonra temiz tutmak son derece önemlidir. Onları ılık sabunlu suyla yıkayarak,  basit bir durulama yapmanız içlerinde sıkışmış olan enerjiyi ortaya çıkarmak için yeterli olacaktır. Taşlarınızı yeniden kendine getirmek ve en muhteşem güçlerine tekrardan kavuşmalarını sağlamak istiyorsanız onları ay ışığında ya da birkaç dakika güneşte bekletebilir, hatta doğanın büyüsünü yerine getirebilmesi için yağmura altına bile bırakabilirsiniz.İlgili Yazılar
Doğru Kolye boyu Nasıl Seçilir? | Kolye Uzunlukları Rehberi

Doğru Kolye boyu Nasıl Seçilir? | Kolye Uzunlukları Rehberi

Tel Çekme Makinesi Nedir, Nasıl Kullanılır?

Tel Çekme Makinesi Nedir, Nasıl Kullanılır?

Mikron Ölçer Nedir? | Nasıl Çalışır?

Mikron Ölçer Nedir? | Nasıl Çalışır?

Doğru Lazer Kesim Makine Seçimi Nasıl Olmalı? | 2023 Lazer Kaseim Makine Rehber

Doğru Lazer Kesim Makine Seçimi Nasıl Olmalı? | 2023 Lazer Kaseim Makine Rehber

ISTANBUL JEWELRY SHOW DA ALEX MAKİNA  DA VAR!

ISTANBUL JEWELRY SHOW DA ALEX MAKİNA  DA VAR!

Elmas Aletleri Nelerdir? | Nasıl Çalışır?

Elmas Aletleri Nelerdir? | Nasıl Çalışır?

Doğru Lazer Kaynak Makine Seçimi Nasıl Olmalı?

Doğru Lazer Kaynak Makine Seçimi Nasıl Olmalı?

Lazer Kaynak Makinesi Nedir | Nasıl Çalışır

Lazer Kaynak Makinesi Nedir | Nasıl Çalışır

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.