Sıralama seçin
Görünüm
Toplam 13 ürün görüntüleniyor.

Kuyumcu Top Mengene Çeşitleri ve Fiyatları

Alex Makina olarak siz değerli müşterilerimiz için uzun yıllardır hizmet vermekteyiz. Yerli ve yabancı birçok kuyum üreticisinin ihtiyacına uygun olarak hizmet sunan firmamız her geçen gün bünyesine yeni ve son teknoloji ile donatılmış makinaları katarak uzman kadrosu ile sizlere en iyi hizmeti sunmak için çalışmaya devam etmektedir. Üreticilerimizin her birinin makine, ekipman ve sarf malzeme ihtiyaçlarını hızlı ve kısa bir süre içinde karşılamaktayız. Sektörün kalbinin attığı Çemberlitaş İVP’de bulunan mağazalarımız ile siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam etmekteyiz. Firmamız dünyanın önde gelen markalarının Türkiye Distribütörü olma görevini uzun yıllardır başarı ile devam ettirmektedir. Piyasada bulunan muadilleri ile karşılaştırılmaları yapılan markaların ürünleri ileri teknoloji, verimli kullanım ve fiyat performans kriterlerimizi karşılamak koşuluyla firma çatımız altına alınmakta ve siz değerli müşterilerimize sunulmaktadır.

Ayrıca firmamız tüm bunların yanı sıra Avrupa Birliği Kalite Standartları altında pek çok cihazın üretimini yapmaktadır. Kendi ürettim tesislerimizde uzman ekibimiz ile titizlik ile üretilen her ürünümüz dünyanın farklı bölgelerinde bulunan kuyum üreticilerine hızlı bir şekilde ulaştırılmaktadır. Bunun yanı sıra Alex Makina olarak bünyemizde bulunan ve aradığınız kuyumcu top mengene çeşitlerine sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Ayrıca fiyat bilgisi ve detayları öğrenmek için firmamızı arayarak müşteri temsilcilerimizden gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz.

Top Mengene Nedir?

Top mengeneler; gravür, taş ayarı ve hassas işler yaparken parçanızı güvenli ve eller serbest bir şekilde tutmanıza olanak tanıyan mengene çeşitleridir. Çeneleri açarak ve parçanızı mengeneye yerleştirerek işlem yapmak istediğiniz ürünlerinizi kolaylıkla sabitleyebilirsiniz.  Top mengene ile birlikte verilen pimler sayesinde iki eliniz çalışırken işinizi serbest tutmak istiyorsanız bu mengeneler son derece idealdir. Ayrıca mengene, üzerinde çalışırken parçanızın bozulmasını önlemeye yardımcı olmak amacıyla pimler ve naylon plakalarla birlikte gelmektedir. 

Top Mengenesi Nasıl Kullanılır?

Top mengenelerin ebatları birbirinden farklı olarak karşımıza çıkmaktadır. Sipariş verdiğiniz ürünün içinde top mengenenin kendisi ve yüzük aparatları çıkmaktadır. Top mengeneye bakacak olduğumuzda o da iki parçadan meydana gelmektedir. Alt kısımda yer alan ve mengenenin düz durmasını sağlayan bir parça ve mengenenin kendisi olmak üzere parçalar bu şekildedir. Top mengenelerde açıp kapatma işlemi mengene ile beraber gelen anahtarın ilgili yuvaya takılarak çevrilmesi ile gerçekleşmektedir. Top mengenelerin en önemli özellikleri kendi ekseni etrafında dönebilmeleridir; ancak siz kullanım esnasında dönme kabiliyetini iptal ederek top mengenenizin sabit olmasını sağlayabilirsiniz. Dilerseniz de tamamen iptal etmek yerine dönme hızını yavaşlatabilir ya da artırabilirsiniz. Bu işlemi mengenenizin gövdesinde yer alan bölümden anahtarınızı kullanarak yapabilirsiniz.

Top mengene ile beraber gönderilen ve tutuş eylemini yapmanızı sağlayacak tırnakları ilgili deliklere koyduğunuzda işlem yapacağınız ürünü kolaylıkla tutabilirsiniz. Kullanacağınız malzemeye göre bu tırnakları daha rahat işlem yapmak adına kesebilirsiniz.  Ya da dilerseniz kullandığınız malzeme ince ise altına kalın bir malzeme koyarak tırnakları kesmenize gerek kalmadan malzemelerinizi tutturabilirsiniz. Kullanıma bakacak olursak öncelikle top mengenenizi anahtar ile açmalı ve ilgili malzemenizi tırnakların arasına koyarak anahtarı kullanarak mengenenizi kapatmalısınız. Yüzük aparatına bakacak olduğumuzda tırnaklarda olduğu gibi öncelikle aparatları mengenenize yerleştirmeniz gerekmektedir.  Ürünle birlikte gelen yüzük aparatlarının iç kısmında L ve R yazmaktadır. Aynı şekilde bu harfler mengene içerisinde de bulunmaktadır. Sonrasında yüzük aparatlarını top mengene üzerine koymalı ve vidalarından mengeneye monte etmelisiniz. Yüzük iç aparatlarını kullanarak yüzüğünüzü mengeneye tutturabilirsiniz. Bu sayede yüzük işleme işlerinizi rahat bir şekilde yapabilirsiniz.

Top Mengenesi Kullanım Alanları

Top mengenelerin pek çok kullanım alanı bulunmaktadır. Özelikle ufak parçalar ile işlem yapılması gereken durumlarda malzemeyi sabitlemek açısından son derece kullanışlı olan mengenelerdir. Kuyumculuk sektöründe ağırlıklı olarak elle oyma, taş yerleştirme, mikroskop çalışması, mücevher tamiri, model yapımı ve diğer hassas işler için mükemmel olan mengene çeşitleridir.

Top Mengene Çeşitleri

Alex Makinası çatısı altında satışını yapmış olduğumuz top mengene çeşitlerini internet sayfamızda bulabilir ve uygun fiyatlardan sipariş verebilirsiniz.

Bünyemizde yer alan top mengene çeşitlerimiz ve fiyatları aşağıda olduğu gibidir:

  • Top Mengene 125 mm (Aparat Seti Dahil) 
  • Top Mengene 50 mm
  • Top Mengene 50 mm (Alyans Aparat Seti Dahil) 
  • Top Mengene Aparat Seti 30’lu 

Top Mengene Fiyatları

Alex Makina garantisinde kaliteli ve uzun ömürlü top mengene çeşitlerini bulabilir ve size özel fiyatlardan hemen sipariş verebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.