Presidium Sentetik ve Cvd Taş Test Cihazı II

Stok Kodu: 221-103
Fiyat
658,00 $ + KDV
KDV Dahil Fiyat
13.193,89

TL'den başlayan taksit seçenekleri

Paylaş:
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Ürün Kodu221-103
  Boyut130x100x65 mm
  Ağırlık 210 gr
  Pil4 x AAA Alkaline

  *Bu cihaz ile gerçek pırlantayı, laboratuar ortamında üretilen sentetik prlantadan ayırt edebilirsiniz.Sentetik pırlanta CVD ve HPHT olmak üzere iki çeşittirve diğer pırlanta test cihazlarında gerçek pırlantadan ayırt edilemez

  *Presidium sentetik test cihazı elmasın uv ışık geçirgenliğini ölçen gelişmiş teknolojiye sahiptir

  *İster montür üzerinde ister sadece taş test edilebilir

  *D-J arası tüm renksiz ve tüm şekillerdeki taşları ölçebilir

  *Alternatif güç kaynağı ve bağlantı için USB bağlantı noktası  SENTETİK PIRLANTA

  Sentetik pırlantalar yapay süreç uygulanarak laboratuvar ortamında üretilen türlerdir. CVD ve HPHT olarak ikiye ayrılırlar.Gerçek pırlantadan ayırt etmek oldukça zor olup, gemoloji laboratuvarları tarafından özel cihazlar kullanılarak ayırt edilir. Presidium firmasının yeni çıkartmış olduğu PRESIDIUM SENTETİK TAŞ CİHAZI II ile pırlantaların gerçek veya laboratuvar ortamında (CVD, HPHT) üretilmiş olduğu test edilebilir. 

  Presidium Sentetik Taş Test Cihazı II

  Alex Makina olarak siz değerli müşterilerimiz için uzun yıllardır hizmet vermekteyiz. Yerli ve yabancı birçok kuyum üreticisinin ihtiyacına uygun olarak hizmet sunan firmamız her geçen gün bünyesine yeni ve son teknoloji ile donatılmış makinaları katarak uzman kadrosu ile sizlere en iyi hizmeti sunmak için çalışmaya devam etmektedir. Üreticilerimizin her birinin makina, ekipman ve sarf malzeme ihtiyaçlarını hızlı ve kısa bir süre içinde karşılamaktayız. Sektörün kalbinin attığı Çemberlitaş İVP’de bulunan mağazalarımız ile siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam etmekteyiz.

  Firmamız dünyanın önde gelen markalarının Türkiye Distribütörü olma görevini uzun yıllardır başarı ile devam ettirmektedir. Piyasada bulunan muadilleri ile karşılaştırılmaları yapılan markaların ürünleri ileri teknoloji, verimli kullanım ve fiyat performans kriterlerimizi karşılamak koşuluyla firma çatımız altına alınmakta ve siz değerli müşterilerimize sunulmaktadır. Ayrıca firmamız tüm bunların yanı sıra Avrupa Birliği Kalite Standartları altında pek çok cihazın üretimini yapmaktadır. Kendi ürettim tesislerimizde uzman ekibimiz ile titizlik ile üretilen her ürünümüz dünyanın farklı bölgelerinde bulunan kuyum üreticilerine hızlı bir şekilde ulaştırılmaktadır. Bunun yanı sıra Alex Makina olarak bünyemizde bulunan ve aradığınız sentetikpırlanta test cihazlarına ve çeşitlerine sayfamızdan temin edebilirsiniz. Ayrıca fiyat bilgisi ve detayları öğrenmek için firmamızı arayarak müşteri temsilcilerimizden gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz.

  Sentetik Pırlanta Test Cihazı

  Sentetik pırlanta test cihazları, gerçek pırlantayı laboratuvar ortamında üretilmiş olan sentetik pırlantadan ayırt eden test cihazlarıdır. Sentetik pırlanta CVD ve HPHT olmak üzere iki çeşittir. Bu pırlantalar diğer pırlanta test cihazlarında gerçek pırlantadan ayırt edilememektedir.

  Sentetik Pırlanta Nasıl Anlaşılır?

  Oldukça anlamalı ve özel olan pırlantaların zaman içerisinde imitasyon denen sahte olanları üretilmeye başlanmıştır. Her değerli kıymetli olan takılarda olduğu gibi pırlantalarında piyasada pek sahtesi bulunmaktadır. Günümüzde üretilmiş olan pırlantaların gerçek mi yoksa sahtemi olduğunu anlamak ise bir hayli zordur. Bu sebeple kullanılan birkaç yöntem ile pırlantanın sahte mi yoksa gerçek mi olduğunu kolayca anlayabilirsiniz. Gerçek pırlanta ile sahte pırlantayı ayırt edebilmek amacı ile yapılacak olan ve uygulanabilecek ilk yöntemlerden biri pırlanta şeffaflık testidir. Çünkü gerçek olan hiçbir pırlanta şeffaf olmamaktadır. Pırlantayı yazı yazılmış olan bir kağıdın üzerine koyduğunuz takdirde kelimeler buğulu gözüküyorsa o pırlanta mutlaka gerçektir. Buradan da anlaşılacağı üzere sahte pırlantalarda ise yazılarda yer alan harfler net bir şekilde görünür. Bu da sahte olduğunun en belirgin kanıtıdır.

  Bunun yanı sıra diğer bir yöntem olan pırlanta parlaklık testi ile de pırlantanın gerçek mi yoksa sahtemi olduğunu anlayabilirsiniz. Pırlantalar, kesim, kesim oranları ve fasetleri ile son derece eşsiz bir ışıltıya sahiptirler. Eğer pırlantanın içerisinden geçen ışık keskince bükülerek ve yüksek derecede bir kırılma oranına sahip ise pırlanta gerçektir. Çünkü sahte olan yapay pırlantalar bu şekilde bir ışık kırılmasına ve parlaklığına sahip değildirler. Görüldüğü üzere pırlanta yansıma testi ile pırlantanın gerçek mi sahte mi olduğunu kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

  Son olarak oldukça kolay ve garanti sonuç veren sentetik pırlanta test cihazları modelleri ile gerçek ya da sahte pırlantayı kısa süre içinde test edebilirsiniz. Sentetik pırlantalar yapay sonuç uygulanarak laboratuvar ortamında üretilmiş olan pırlantalardır. CVD ve HPHT olmak üzere iki çeşittir. Bu pırlantaları gerçeklerinden ayırmak oldukça zordur

  CVD Test Cihazı Nedir?

  CVD sentetik pırlantanın bir çeşididir. CVD test cihazları da bu pırlantaları gerçeklerinden ayırt etmek amacı ile kullanılan test cihazlarıdır. Sentetik test cihazları elmasın UV ışık geçirgenliğini ölçebilen gelişmiş bir teknolojiye sahiptirler. Bu cihazlar ile ister montür üzerinde ister sadece taş test edilebilmektedir.

  CVD Test Cihazı Özellikleri

  Oldukça pratik olan ve kullanım kolaylığı sağlayan CVD test cihazlarının özelliklerini aşağıda maddeler halinde bulabilirsiniz.

  • Bu cihazın öncelikli olarak ilk özelliği elmasın UV ışık geçirgenliğini ölçmeye yarayan gelişmiş bir teknolojiye sahip olmasıdır.
  • UV elmas emiliminin düşük ya da yüksek bir şekilde okunabilmesi için 2 renk kodlu ( mavi-kırmızı) gösterge çubuğuna sahiptir.
  • CVD test cihazları iki saniye içerisinde anlık net sonuçlar vermektedir.
  • Mevcut test pedini aydınlatmak içinde mavi ışık yer almaktadır.
  • Bu cihazlar gevşek taşlar üzerinde yapılacak olan ardışık testler için test probunu rahatça yükseltilebilmesi amacı ile 5 mm’lik metal çubuğa sahiptirler.
  • Cihaz fotoğraf dedektöründe herhangi bir taş algılayamaz ise test düğmesi kırmızı renkte yanıp sönerek uyarı vermektedir.
  • Cihazın kapağı açıkken ya da testi başlat düğmesi etkinleştirilmediğinde güvenli test için iç LED ışık kaynağı otomatik olarak kapatılır.
  • Alternatif güç kaynağı ve bağlantı yapılabilmesi için USB bağlantı noktası bulunmaktadır.
  • İşlem aşamasında kaymayı önlemek ve yüzeylerde çizilmeleri engellemek amacı ile dış taban köpük dolgu ile kaplanmıştır.
  • Düşük pil göstergesi bulunmaktadır.
  • Cihaz enerji tasarrufu amacı ile otomatik kapanma özelliğine sahiptir.
  • Son olarak cihaz renksiz olan ve tüm şekillerdeki taşları ölçebilme özelliğine sahiptir.

  CVD Test Cihazı Nasıl Kullanılır?

  Bu test cihazın kullanımı oldukça kolaydır. Öncelikle test yapılacak cihazın şarjının ya da pilinin olup olmadığı kontrol edilmelidir. Sonrasında ise test cihazının kapağı açılır. Kontrolü yapılacak olan taş ya da taşlı mücevher dedektörün algılama yapabilmesi için cihazda bulunan ilgili alana yerleştirilir. Daha sonra ise testi başlat düğmesine basılarak panel üzerinden verilen uyarılar doğrultusunda pırlantanın gerçek olup olmadığının kontrolü sağlanır.

  CVD Test Cihazı Çeşitleri

  Çatımız altında yer alan CVD test cihazı çeşitlerine aşağıda maddeler halinde görebilir ayrıca detaylar ve daha fazlası için firmamızı arayabilir ve müşteri temsilcilerimizden gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz.

  • Presidium Sentetik Taş Test Cihazı II – 658,00 $ + KDV

Benzer Ürünler
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.