Platin Kaplama Suyu 3000

Stok Kodu: 307-164
Fiyat
210,00 € + KDV
KDV Dahil Fiyat
8.946,00

TL'den başlayan taksit seçenekleri

Paylaş:
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • KodRenkMetal OranıAğırlık
  307-164Gri2.5 g/l (Pt)1 LT
  Seçli Kullanım Talimatı-kçk.png (5 KB) Kullanım Talimatı İçin Tıklayın.  

  *Bu ürün ile altın ve değerli metallerinizi platin ile kaplayabilirsiniz


  NOT : Kesinlikle İçilmez,zararlıdır.

  Platin Kaplama Suyu 3000

  Alex Makina olarak uzun yıllardır beri sektör mensuplarına, yerli ve yabancı kuyum üreticisine hizmet vermekte ve ürünler sunmaktayız. 35 yılı aşkın köklü geçmişimiz ve uzman ekibimiz ile sizler için çalışmaya devam etmekteyiz. Dünyanın her yerinde yer alan ve kuyum üretimi yapan sektör mensuplarına son teknolojiyi en iyi şekilde sunmaktayız. Ufak malzemeden kocaman bir makinaya kadar tüm ihtiyaçlarınız ile ilgili Alex Makina olarak 24 saat içinde sizlere geri dönüş yapmaktayız. Kuyum üretim ve sanayisinde kullanılan en son teknolojiyi yıllardır üreticilerine sunan firmamız dünyanın önde gelen markalarının Türkiye Distribütörü olma görevini de uzun yıllardır başarı ile devam ettirmektedir.

  Firmamızın çatısı altında bulunan birçok cihazın üretimini Avrupa Birliği Kalite Standartları eşliğinde gerçekleştirmektedir. Üretim tesislerimizde hayata geçen cihazlarımızın her birini dünyanın farklı coğrafyalarında yer alan değerli kuyum üreticilerine sunmaktan gurur duymaktayız. Bunun yanı sıra ihtiyaç duyduğunuz platin kaplama suyu çeşitlerine internet sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Fiyat bilgisi konusunda da firmamızı arayarak müşteri temsilcilerimizden detaylı bilgileri öğrenebilirsiniz.

  Platin Kaplama Suyu

  Platin, mücevher ve takılarda kullanılan önemli metallerden biridir. Platin kaplama suyu da ürünlerin kararmaması ve parlaklığını kaybetmemesi amacı ile özellikle kuyumculuk sektöründe yoğun olarak tercih edilmektedir. Son yıllarda rodyum kaplamanın yüksek maliyeti platin kaplama’yı ön plana çıkarmıştır. Gümüş üreticileri rodyum fiyatları yükseldikten sonra ürünlerini önce platin daha sonra kısa bir süre rodyum kaplayarak maliyetlerini %50 oranında azaltmışlardır. Oldukça ideal bir takı malzemesi olan platin, altından daha değerlidir ve altın ile beraber kurulan alaşımlarla çeşitli ve oldukça şık takılar tasarlanabilmektedir.

  Kaplama suyunun amacına bakacak olursak eşyalara ya da takılara platin görünümünü vererek ucuz maliyetinden yararlanmaktır. Bu sayede platinin değerli ve gösterişli anlamı kaplanman eşyada kendin göstermektedir.Bir eşyanın platin görünüme kavuşabilmesi için en basit yöntem tabi ki eşyanın platin suyuna batırılarak kaplanmasıdır.

  Platin Kaplama Nedir?

  Platin; kaplama metali olarak yaygın olarak kuyumculukta ve kimyasal donanımların korunmasında yoğun olarak kullanılmaktadır. Günümüzde özellikle elektriksel temas alanlarının ve aşındırıcı elektrolitlerin içine konulduğunda erimelerini önlemek amacı ile anotların kaplanması için önerilmekte ve kullanılmaktadır. Platin kaplama eşyaların platin görünümüne kavuşabilmesi amacı ile günümüzde yoğun olarak tercih edilen bir uygulamadır. Bu sayede eşyalar platin ile kaplanırken ayrıca maliyet açısından da daha uyguna gelmektedir.

  Platin toz, katı ve yumuşak olarak elde edilebilmektedir. Bu metal oda sıcaklığında gümüşten iki kat daha yoğundur. 1772 derecede eriyen platin 3827 derecede kaynamaktadır. Platin havadan etkilenmez ve oksijen ya da kükürt ile birleşmez. Bu özelliği sayesinde parlaklığını koruyan platin mücevher ve takılarda yoğun olarak tercih edilmektedir. Paslanmaz, toksik değildir. Isı ve elektrik iletebilir. Yüksek sıcaklıklarda klor, fosfor, flor, arsenik ve kükürt ile reaksiyona girer. Kimyasal reaktiflere ve atmosferik korozyona karşı dayanıklıdır. Son olarak ağır ve çok yoğun bir elementtir.

  Platin Kaplama Suyu Fiyatı

  Kaplama suyu fiyatlarına bakacak olursak öncelikle bu ürünler markalarına ve litrelerine göre değişik fiyatlarda piyasadaki yerini almaktadır. Alex Makina olarak da firmamızın çatısı altında yer alan kaplama suyu çeşitleri ile üstün kalitede ürünlere sahip olurken uygun fiyatlardan satın alabilirsiniz.

  Platin Kaplama Suyu Bozulur Mu?

  Platin kaplama suyu bozulmaz ancak zaman içerisinde dış etkenlere de bağlı olarak etkisini yitirmektedir. Bu sebeple belli süre ve aralıklarda kaplama işleminin tekrar edilmesi oldukça önemlidir. 

  Platin Kaplama Suyu Uygulama

  Kaplama suyu uygulamasına bakacak olursak genel olarak bu işlem banyolama yöntemi kullanılarak yapılmaktadır. Platin, hem alkali hem de asidik tip banyolarda kaplanabilmektedir.

  Platin Kaplama Suyu Özellikleri

  Platin kalay beyazı rengine sahiptir. Yumuşak ve işlenebilen bir metaldir. Özgül ağırlığı 21.45’tir. Birçok kimyasal reaktifin saldırısına ve atmosferik korozyona karşı oldukça dayanıklıdır. Ayrıca elektriksel iletkenliği gümüşün göz kararı 1/6’sı kadardır. Son olarak 2 ya da 4 değerliklidir.

Benzer Ürünler
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.