Metal Analiz Cihaz Çeşitleri ve Fiyatları

Alex Makina olarak siz değerli müşterilerimiz için uzun yıllardır hizmet vermekteyiz. Yerli ve yabancı birçok kuyum üreticisinin ihtiyacına uygun olarak hizmet sunan firmamız her geçen gün bünyesine yeni ve son teknoloji ile donatılmış makinaları katarak uzman kadrosu ile sizlere en iyi hizmeti sunmak için çalışmaya devam etmektedir. Üreticilerimizin her birinin makina, ekipman ve sarf malzeme ihtiyaçlarını hızlı ve kısa bir süre içinde karşılamaktayız. Sektörün kalbinin attığı Çemberlitaş İVP de bulunan mağazalarımız ile siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Firmamız dünyanın önde gelen markalarının Türkiye Distribütörü olma görevini uzun yıllardır başarı ile devam ettirmektedir. Piyasada bulunan muadilleri ile karşılaştırılmaları yapılan markaların ürünleri ileri teknoloji, verimli kullanım ve fiyat performans kriterlerimizi karşılamak koşuluyla firma çatımız altına alınmakta ve siz değerli müşterilerimize sunulmaktadır. Ayrıca firmamız tüm bunların yanı sıra Avrupa Birliği Kalite Standartları altında pek çok cihazın üretimini yapmaktadır. Kendi ürettim tesislerimizde uzman ekibimiz ile titizlik ile üretilen her ürünümüz dünyanın farklı bölgelerinde bulunan kuyum üreticilerine hızlı bir şekilde ulaştırılmaktadır. Alex Makina internet sayfasından aradığınız metal analiz cihaz çeşitlerini ve fiyatlarını sayfamızda bulabilirsiniz. Size özel fiyatlardan metal analiz cihaz satın almak istiyorsanız internet sayfamızdan sipariş verebilir ya da iletişim numaralarımızdan firmamızı arayarak müşteri temsilcilerimizden detaylı bilgileri öğrenebilirsiniz.

Metal Analiz Cihaz Çeşitleri

Alex Makina bünyesinde aradığınız tüm kuyum makina malzemelerini bulabilir ve size özel fiyatlardan hemen sipariş verebilirsiniz. Kuyumculuk atölyelerin de yoğun olarak kullanılan metal analiz cihaz çeşitlerini bulabilir ve size özel fiyatlardan hemen sipariş edebilirsiniz. Kaliteli malzeme ve gelişmiş teknoloji kullanılarak üretilmiş olan metal analiz cihaz çeşitleri arasından seçiminizi yaparak sizde atölyelerinizdeki kuyum işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Bünyemizde yer alan ve satışını yapmış olduğumuz metal analiz cihaz modelleri aşağıda olduğu gibidir:

Xrf Analiz Cihazı Masa Tipi

Xrf analiz cihazı masa tipi modelimiz metal analiz cihazlarının başında gelmektedir. Bu cihaz sayesinde ürüne zarar vermeden saniyeler içinde tespit işlemi yapılabilmektedir. Cihaz ile X-Ray Flourence tekniğiyle katı, sıvı ve toz numunelerde kalitatif ve kantitatif olarak analiz yapma imkanı sağlamaktadır. Bu cihaz karat derecesini ve değerli metalin içerisinde bulunan maddelerin miktarını belirlemek için son derece idealdir. Xrf analiz cihazı, platin, gümüş, beyaz, yeşil, kırmızı altın ve rodyum analizini kolaylıkla yapabilmektedir. Bunun yanı sıra iridium gibi tespit edilmesi zor olan metalleri tespit edebilme özelliğine sahiptir.

Satışını yapmış olduğumuz ürünümüz aşağıda olduğu gibidir:

AXRF-01.png (35 KB)

  • Xrf Analiz Cihazı Masa Tipi 

Ürünümüzü görmek, diğer özelliklerini incelemek ve fiyat bilgisi için tıklayınız.

Xrf Analiz Cihazı El Tipi

Xrf analiz cihazı, el tipi ve hafif olması sebebi ile kolay taşınabilir.  Ürüne zarar vermeden saniyeler içinde tespit işlemi yapılabilmektedir. Bu analiz cihazı karat derecesini ve değerli metalin içerisinde bulunan maddelerin miktarını belirlemek için son derece idealdir. Xrf analiz cihazı el tipi, platin, gümüş, beyaz, yeşil, kırmızı altın ve rodyum analizini kolaylıkla yapabilmektedir. Ayrıca iridium gibi zor tespit edilen metalleri tespit etmede son derece idealdir. Bu analiz cihazı 1 milyem tekrarlama hassasiyetiyle 30 saniye içerisinde ölçüm yapar ve detaylı raporlama sağlar. Son olarak sin-pin dedektörü sayesinde kusursuz analiz yapma imkanı sunar.

Satışını yapmış olduğumuz ürünümüz aşağıda olduğu gibidir:

AXRF-02.png (55 KB)

  • Xrf Analiz Cihazı El Tipi 

Ürünümüzü görmek, diğer özelliklerini incelemek ve fiyat bilgisi için tıklayınız.

Metal Analiz Cihaz Seçimi

Metal analiz cihaz seçiminde Alex Makina garantisi altında yer alan ve satışını yapmış olduğumuz kaliteli analiz cihaz çeşitleri arasından seçiminizi yapabilir ve işlemlerinizi kısa süreler içinde kolayca tamamlayabilirsiniz. 

Metal Analiz Cihaz Fiyatları

Metal analiz cihaz fiyatları marka ya da fonksiyonel özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Fiyatlar ve özellikler konusunda merak ettiklerinizi internet sayfamızda bulabilir, dilerseniz de firmamızı arayarak müşteri temsilcilerimizle detayları bilgileri öğrenebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular:

Kuyumculuk sektöründe yoğun olarak kullanılan metal analiz cihazları hakkında sıkça sorulan sorular ve cevapları aşağıda olduğu gibidir:

  • Metal spektral analiz nedir?

Spektral analiz malzemenin kimyasal yapısını öğrenmek ve bu kimyasal bileşenler doğrultusunda Key to Steel'den (Çelik Katoloğu) malzemenin ne çeliği olduğunu öğrenmek için yapılan bir analiz yöntemine verilen isimdir.

  • Metal spektrometre nasıl çalışır?

Metal spektrometre diğer adıyla tayf ölçer; bir metalin ısıtılarak spektrumlarını çıkarmak şeklinde çalışmaktadır. Sonrasında ısıtılan metaller aracılığıyla diğer metaller ayrışmış olur.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.