Vallorbe Eğe | Kuyumcu Eğe Takımı 

Alex Makine olarak uzun bir süredir sektör mensuplarına, yerli ve yabancı kuyum üreticisine ürün sunmakta ve hizmet vermekteyiz. Kıymetli üreticilerimizin A’dan Z’ ye ihtiyaç duyduğu her türlü makine, ekipman ve sarf malzeme ihtiyaçlarını titizlik içinde uzman ekibimiz ile birlikte temin etmekteyiz. Kuyum üretim ve sanayisindeki son teknolojiyi hızlı bir şekilde yıllardır üreticilerine sunan Alex Makine dünyanın önde gelen markalarının Türkiye Distribütörü olma görevini uzun yıllardır başarılı bir şekilde devam ettirmektedir. Firma olarak sadece makine ve ekipman tedarik etmekle kalmayarak dünya çapında kuyum üretimindeki gelişmeleri, trendleri ve önemli olan bilgileri sizlerle anında paylaşmaktayız. Kuyum sektöründe yoğun olarak kullanılan vallorbe eğe çeşitlerini de firmamızdan uygun fiyatlarda satın alabilir ve kısa bir süre içinde sahip olabilirsiniz.

Vallorbe Eğe

Vallorbe eğe; İsviçre’nin Vallorbe şehrinde üretim yapan ve dünyanın en kaliteli eğelerini üreten firmadır. Alex Makine olarak bizde sizlere kaliteli ve uygun fiyatlarda eğe çeşitlerini sunmaktayız. Bilindiği üzere eğe; madenleri, tahtayı vb. malzemeleri yontmak, düzeltme ve parlatmak gibi işler için kullanılan saplı, ensiz ve uzunca olan, üzeri çok ince pürtüklü sert çelikten yapılmış araçtır. Eğe bir nevi maden yontmak için kullanılan ince dişli bir alettir ve kısaca törpü görevi görmektedir. Bu alet kuyumculuk sektöründe yoğun olarak kullanılmaktadır. Vallorbe eğe; metalleri, plastikleri, temizlemek, yumuşatmak ve çapaklarını almak için oldukça idealdir.

Kuyumcu Eğe Takımı

Kuyumcu eğe takımı, kuyumcuların işlemlerinde yoğun olarak tercih ettikleri aletlerin başında gelmektedir. Vallorbe eğe, metalleri kesme, kenarlarını düzleştirme ve birleştirme işlemlerini düzeltmek için kullanılmaktadır. Firmamızın çatısı altında bulunan pek çok kuyumcu eğe takımına uygun fiyatlarda satın alabilir ve kısa sürede kullanmaya başlayabilirsiniz.

Vallorbe Eğe Seti

Firmamızın bünyesinde bulunan Vallorbeeğe seti çeşitlerine ve fiyatlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

 • Vallorbe Saatçi Eğe Takımı 20 cm 6’lı (LA2445)
 • Vallorbe Saatçi Eğe Takımı 20 cm 12’li (LA2485)
 • Vallorbe Kalıpçı Eğe Seti 12’li (LE3092)
 • VallorbeBuff Eğe Seti 6’lı (LA2445)
 • Vallorbe Kalıpçı Buff Eğe Seti 6’lı (LEC3062-55)
 • VallorbeRifler Eğe Seti 6’lı (LR12156-2)
 • Vallorbe Mum Eğe Seti 6’lı (RA2526-4)
 • Vallorbe Saatçi Eğe Takımı 10 cm 12’li 

Vallorbe Kuyumcu Eğe SetiVallorbe Kuyumcu Eğe SetiVallorbe Kuyumcu Eğe SetiVallorbe Kuyumcu Eğe Seti

Kuyumcu Eğesi

Kuyumcu eğesi kuyumculuk sektöründe yoğun olarak kullanılan aletlerin başında gelmektedir. Bu alet sayesinde eğeleme işlemi kolaylıkla yapılabilmektedir. Peki nedir bu eğeleme? Yüzeyinde keski veya tığ ucu gibi küçük dişler bulunan eğe adı verilen araç ile metal üzerinden yanlamasına veya uzunlamasına küçük talaşlar kaldırma işlemine eğeleme adı verilmektedir. Şekillendirme sırasında birçok işten önce ya da sonra tekrar eğeleme yapmak gerektiği için kuyumculukta eğelemenin önemli bir yeri bulunmaktadır. Kesme işlemi sırasında meydana gelen hataları düzeltmek, testere izlerini gidermek veya pah kırmak için eğeleme yapmak gerekmektedir. Kaynak sırasında parça yüzeyinde meydana gelen fazlalıklar ya da görünümü bozan tüm aksaklıklar eğeleme ile giderilebilmektedir.  Ayrıca dökümden çıkan parçaların büyük bir bölümü yine eğeleme işlemine ihtiyaç duymaktadır. Parça üzerinde döküm fazlalıkları ve yüzeydeki döküm pürüzleri de eğeleme işlemi ile kolaylıkla düzeltilebilmektedir. Genel anlamı ile herhangi bir formu estetik olarak şekillendirmede ve keskin, yumuşak ya da bombeli hatlar oluşturmada eğeleme işlemi büyük önem taşımaktadır. Eğe görünüm itibari ile iki kısımdan meydana gelmektedir. Birincisi ahşap bir sapa sabitlenecek biçimde sivriltilmiş ve dişi açılmış eğe kısmı düz bölümdür. Diğeri ise üzerine tek ya da çift açılmış dişli bölümdür. Kuyruktur ve sapın içine girmektedir. Bu tür eğelere saplı eğeler adı verilmektedir. Tesviye edilecek olan malzemenin sertliği arttıkça yüzeyle temas edecek diş sayısının artması nedeni ile ince eğeler tercih edilmektedir. Eğe, tek sıra ya da çift sıra dişli olabilir. Dikine yönlendirilmiş eğelerde kuyruk aşağı olduğu halde ilk diş sol alttan sağ üstte doğru uzanmaktadır. İkincisi ise sağ üstten sol alta doğru ilerlemektedir. Diş boyu genişlik ve uzunlukta farklılık göstermektedir.  Diş boyu bir inç ya da bir santime düşen diş sayısıdır. Diş biçimlerine göre eğeler kaba, kalın, yarı kaba, ince ya da çok ince olarak sınıflara ayrılmaktadır. Kullanılan malzemenin sertliği arttıkça daha ince eğeler tercih edilmelidir. Bunun nedeniyse eğeleme esnasında temas eden yüzeyin artmasıdır. Eğenin dikey kesitine eğenin şekli adı verilir. Bu sabit olabileceği gibi uca doğruda daralabilir. Eğelerin kesitlerinin çeşitleri yanında dişleri bakımından da çeşitleri bulunmaktadır.

Vallorbe Kare Kuyumcu EğesiVallorbe Baret Kuyumcu EğesiVallorbe Lama Kuyumcu EğesiVallorbe Yarım Yuvarlak Kuyumcu EğesiVallorbe Üçgen Kuyumcu Eğesi

Kesitlerine Göre Eğeler

 • Lama (Yassı) Eğe
 • Üçgen Eğe
 • Kare Eğe
 • Yarım Yuvarlak Eğe (Sıçan Kuyruğu)
 • Yuvarlak Eğe
 • Bıçak Sırtı Eğe
 • Baret ( Trapez) Eğe
 • Göz Eğe
 • Oval Eğe

   

Dişlerine Göre Eğeler

 • Tek Dişli Eğeler
 • Çapraz Dişli Eğeler
 • Törpü Dişli Eğeler

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.